Skocz do zawartości
IGNOROWANY

1.9 Di 55kW/75km AFF opinie i kilka pytań


largovinch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam kilka pytań odnosnie tego silnika.

- czy ma zawór EGR

- co oznacza DI na obudowie silnika, jak na tylnej klapie jest TDi

- jakie skutki ma dziurawa plecionka wychodzaca z za turbo

- jak moża mu podnieść moc beż zbyt dużej ingerencji, ponieważ jest strasznie zmulony

45225912541824190957.jpg

98200682912163744298.jpg

Proszę o opinie.

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma EGR

silnik AFF to zdławiony programem silnik 1Z

spaliny pod maska, brak tlumienia drgan wydechu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwin to troche bardziej bo nic mi to nie mowi, co zrobic zeby polepszyc osiągi tego auta. Muli strasznie, mogę go zaslepic bez problemu?

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupic plecionke w sklepie za kilkadziesiat zlotych. Co do mocy to kupienie sterownika silnika z 1z za 100-150zl i wtryskow z 1z za okolo 150(A najlepiej to z AFNa)i podmiana z obecnym powinny zalatwic sprawe. Do tego wywal katalizator i powinienes miec z 90-100KM, zalezy od wtryskow i kata. Zaslepic EGR mozesz ale poprawy osiagow nie odczujesz w zaden sposob.

Co do opinii, mialem ten silnik w golfie 3. Przejechalem 27 tys km i z napraw to robilem tylko koncowki drazkow i pompe wody. Spalanie ladne, silnik mial przejechane z 500 tys a mimo to chodzil przyzwoicie. Odpalal jak zobaczyl kluczyk nawet zima. W golfie ten silnik nawet jechal ale dla audi to jest za malo, nie dziwie sie ze muli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo ciezko pali, trzeba krecic ze 3,4 sekundy az calym autem rusza prawie jak w traktorze, jutro wam wrzuce filmik z tego odpalania bo to tez mnie martwi... Zdjęcia dograne :)

Wysłane z mojego GT-I9000 za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany at 11:00 ---------- Poprzedni post napisany at 00:07 ----------

up

---------- Post dopisany at 11:26 ---------- Poprzedni post napisany at 11:00 ----------

Prosze mi powiedzieć jeszcze czy ten komputer mogę podpiąć bez żadnego problemu do AFF 55kw/75km, komp na aukcji jest z 90 1z czyli z tego co piszecie niby ma podejść, ale wolał bym się upewnić, a może można wpiąć komputer z AHU który też ma 90km jak 1z? Pozdrawiam

KOMPUTER STEROWNIK AUDI A4 B5 1,9 TDI 1Z ŚLĄSK (3466704433) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

komputer sterownik silnika VW PASSAT 1.9 TDI AHU (3399897140) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten silnik, i też ciężko palił. pompa wtryskowa pewnie do regeneracji (nie jest droga, części kosztują ok 50 zł tylko za robociznę sobie krzyczą, ja zapłaciłem 300zł) To samo miałem w A6, też ciężko palił oddałem, ten sam zabieg i przy -20 i spalonymi wszystkie świecami zagadała, a wcześniej już przy -5 i wszystkich dobrych świecach nie chciał gadać.

Wymiana polega na zmianie sprężynek u mnie były o 1 cm za krótkie (w sensie że się tak ścisnęły) one dociskają jakiegoś grzybka. Na mechanice się nie znam tylko powtarzam słowa mechanika, mogłem coś przekręcić.

Jeżeli chodzi o ten silnik to również oddałem to mojego mechanika i użył swojej magii i mój chodził jak 1Z, ale tylko programowo coś kombinował nic nie wymieniał.

Podczas gaszenia u siebie jeszcze miałem takie zjawisko jak by ktoś go młotkiem uderzył i dopiero gasł. Ale z tego co się dowiedziałem pytając się tutaj na forum i jeżdżąc po mechanikach to tak ma być, a główną przyczyną jest sprzęgło jednomasowe, które tak nie wybiera ładnie jak dwumasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej komp z ahu +wtryski afn+ mod i masz 125ps i 280nm

Cenowo jak to wygląda? Mod? Co masz na myśli? Chipa, czy samego kompa od ahu?

Miałem ten silnik, i też ciężko palił. pompa wtryskowa pewnie do regeneracji (nie jest droga, części kosztują ok 50 zł tylko za robociznę sobie krzyczą, ja zapłaciłem 300zł) To samo miałem w A6, też ciężko palił oddałem, ten sam zabieg i przy -20 i spalonymi wszystkie świecami zagadała, a wcześniej już przy -5 i wszystkich dobrych świecach nie chciał gadać.

Dobrze wiedzieć, bo naprawdę telepie tak przy odpalaniu i klekocze jak by miał zaraz wyskoczyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cenowo jak to wygląda? Mod? Co masz na myśli? Chipa, czy samego kompa od ahu?

najlepszy stosunek przyrostu do ceny to opcja samej modyfikacji oprogramowania ...

samym programem z serynych 75 PS i 175 Nm mozna uzyskac okolice 115 PS i 260 Nm ...

---------- Post dopisany at 12:54 ---------- Poprzedni post napisany at 12:52 ----------

lepiej komp z ahu +wtryski afn+ mod i masz 125ps i 280nm

a w jakim celu ten komp od AHU ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ahu jest 16bit,z tego co Witek mi mowil idzie wiecej ugrac niz na 1Z

ale temat jest o AFF i tam jest 16 bit :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ręki samemu sobie mogę wsadzić kompa od 1z czy AHU? Poczuję różnice po tym zabiegu czy jeszcze wymieniać wtryski? Ktoś tam pisał że nie trzeba, wolę zapytać

---------- Post dopisany at 13:42 ---------- Poprzedni post napisany at 13:39 ----------

w ahu jest 16bit,z tego co Witek mi mowil idzie wiecej ugrac niz na 1Z

ale temat jest o AFF i tam jest 16 bit :wink:

Podeślij linka do tego tematu AFF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość harry19-19

też miałem ten samochód 19.di moc 55kw/75 km , rok 99 po lifcie , jeżdził za***iście ,mało palił także bez problemu robiło 1000 kilometrów w mieście jak i w trasie na baku a i tanie części kosztowały , mała turbinka w nim jest brał tylko 0,5 litra na 11tyś.km , kupiłem go z przebiegiem 216 w tej chwili ma ponad 300 z wyż gdyż mój znajomy dalej nim jeżdzi i nie narzeka , a ja narzekałem na buta bo mam cholerną ciężką nogę :grin::polew: , nic poważnego nim nie wydarzyło się z silnikiem , w zimie odpalał bez problemu , gratuluję Ci furtki , powiedź później jak jeździ ze spalaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też miałem ten samochód 19.di moc 55kw/75 km , rok 99 po lifcie , jeżdził za***iście ,mało palił także bez problemu robiło 1000 kilometrów w mieście jak i w trasie na baku a i tanie części kosztowały , mała turbinka w nim jest brał tylko 0,5 litra na 11tyś.km , kupiłem go z przebiegiem 216 w tej chwili ma ponad 300 z wyż gdyż mój znajomy dalej nim jeżdzi i nie narzeka , a ja narzekałem na buta bo mam cholerną ciężką nogę :grin::polew: , nic poważnego nim nie wydarzyło się z silnikiem , w zimie odpalał bez problemu , gratuluję Ci furtki , powiedź później jak jeździ ze spalaniem

To nie moje tylko teścia ale marudzi że jest muł bagienny i ma racje, ja mam ADRa z 1995 w 8 się zmieszcze PB :D Cenowo nie wiecie ile kosztuje wgranie samego softa na 90km? Bo jak wyjdzie więcej za wgranie to lepiej kupić kompa od 1z

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wiesz, że wystarczy 90km i 200 nM to bierz kompa od 1z (ale trzeba usunąć chyba immo), wgranie programu na pewno będzie nieco droższe ale i auto będzie o wiele lepiej jechało. (mam w rodzinie 1z i wiem, że to też nie jedzie :decayed:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej komp z ahu +wtryski afn+ mod i masz 125ps i 280nm

mam kompa z 1z 100zl + wtryski z afn w stanie bdb 400zł

---------- Post dopisany at 18:03 ---------- Poprzedni post napisany at 17:59 ----------

Jak wiesz, że wystarczy 90km i 200 nM to bierz kompa od 1z (ale trzeba usunąć chyba immo), wgranie programu na pewno będzie nieco droższe ale i auto będzie o wiele lepiej jechało. (mam w rodzinie 1z i wiem, że to też nie jedzie :decayed:)

nic nie trzeba usuwać ,wystarczy adaptacja immo ,jak coś to pomoge po zakupie :hi:

---------- Post dopisany at 18:05 ---------- Poprzedni post napisany at 18:03 ----------

To nie moje tylko teścia ale marudzi że jest muł bagienny i ma racje, ja mam ADRa z 1995 w 8 się zmieszcze PB :D Cenowo nie wiecie ile kosztuje wgranie samego softa na 90km? Bo jak wyjdzie więcej za wgranie to lepiej kupić kompa od 1z

mam kolege co robi po logach chipa za 400zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...