Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwne obroty silnika...?


pafcioA4

Rekomendowane odpowiedzi

sytuacja jest bardzo dziwna jak dla mnie... ale od poczatku. rano podjechalem pod sklep po wyjsciu auto nie odpalilo praktycznie zero pradu tylko "cykalo" zamiast zakrecic... odpalilem z kabli troche potrzeslo i dojechalem do sklepu test akumulatora wskazal na wymiane... wymienilem baterie auto zapalilo jak trzeba... i zgaslo druga proba odpala obroty na 500 chwila namyslu i jest ok obroty 800-840... za kazdym odpaleniem na nowo lub dodaniem gazu i puszczenie na wolne to samo do 500 i na 800... wyczyscilem przepusnice i obroty po odpaleniu na 1200 i do 800 po dodaniu gazu i puszczeniu na 1200 chwila namyslu i jest 800... jak jade niby jest ok puszcze na luz i mam 1000 potem 1200 az schamuje auto do predkosci 20km/h lub mniej i jest 800... ze dwa razy przy ruszaniu przygaslo... pod kompem blad: -przeplywomierza

-czujnik halla

-zawor wegla aktywnego

-jakis zawor od cisnienia turbo ale nie zapamietalem :(

pytanie co zrobic...? wymieniac to wszystko....? dziwne ze tyle czasu jezdzilo dobrze i nagle tyle rzeczy siadlo...nie wiem czy silnik nie byl modzony jakims programem bo auto jest wyraznie szybsze niz inne 1.8t fakt ze porownywalem tylko z jednym innym modelem... pomocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedzialny za to może być czujnik Halla moim zdaniem. Cewki nie dają iskry wtedy kiedy potrzeba przez to. Może ktoś jeszcze się wypowie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem tez na kompie i fachowiec powiedzial ze jak nie powymieniam wszyskiego co pokazuje bledy to adaptacja tez nic nie da stwierdzil ze to zrobil ale jak nie powiedzia... chce zeby auto zostawic to wymieni to co nie dziala i powinno byc dobrze.... tylko ze taka naprawa moze isc w setki zlotych a fachowosc specjalisty jakos wrazenia na mnie nie zrobila....

---------- Post dopisany at 20:45 ---------- Poprzedni post napisany at 20:43 ----------

nie wiem jaki blad na przeplywomierzu.... nie poiedzial mi bo stwierdzil ze jak za duzo bede wiedzial to sam naprawie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zmień mechanika...

no nie wiem co Ci doradzić najlepiej sam zanij vaga i spisz błędy

ewidentnie chce Cie naciągnąć na koszty

u niego powymieniać znaczy zrobić adaptację bo pewnie za małe napiecie było. wiesz ile kosztuje nowa przepustnica? to nie pytaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ach no pomyliłem, ale przepływka do najtańszych też nie należy...

żeby uzyskać jakąś odpowiedź musisz przynajmniej znać te błędy- "jakieś dwa zawory" "jakiś błąd przepływomierza" to za mało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nic nie widac mozna to jakos sprawdzic?? po za tymi obrotami reszta jest ok moc ma jak trzeba tylko zauwazylem ze przycina sie jak szybko dodac gazu na luzie tak w granicach 1500 obrotow czuc na budzie jak szarpie motorem jak powoli dodaje gazu jest ok

---------- Post dopisany at 23:54 ---------- Poprzedni post napisany at 23:45 ----------

jutro zrobie reczna adaptacje przepustnicy i jak nie pomoze chyba zaczne wymieniac to co wyskakuje jako blad...

a jak wykluczyc przeplywke?? mozna ja jakos sprawdzic...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na odpalonym aucie odlacz wtyczke jak nie bedzie reakcji to raczej nie zyje. najlepiej vagiem w blokach sprawdzic podstawowe jej parametry wtedy bedziesz mial pewnosc. co do falowania to raczej bedziesz mial odme rozwalona jest pod kolektorem takie plastikowe kolanko. ja kupilem topranowskie za 40 zl i smiga juz rok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli zeby sprawdzic odme kolektor w gore :/ ??

---------- Post dopisany at 19:35 ---------- Poprzedni post napisany at 08:03 ----------

dzis pozyczylem kabel zainstalowalem vaga i oto wynik odczytu bledow

1247 Zawór węgla aktywneg-N80

zwarcie do masy

1262 Zawór magnetyczny ograniczenia ciśnienia doładowania-N75

zwarcie do masy

515 Czujnik Halla -G 40

przerwa lub zwarcie do plusa

16486 Przepływomierz - niskie napięcie

brak osprzętu / nie związany ze sprzętem

co teraz?? wszystko do wymiany??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...