Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Webasto - kilka pytań od LAIKA


e2rd-85

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Na początku zaznaczę iż jest to moje pierwsze Audi z webasto ( nie było takiej potrzeby , zimą garaż ogrzewany :beach: ) i dlatego nie orientuje się w temacie i przychodzę z pytaniami do was .

A4 B5 1.9TDi AFN 99'r

Dzisiaj je odpalałem (webasto) żeby sobie trochę pochodziło ( narząd nie używany zanika :wink: )

Przed włączeniem przekręciłem stacyjkę i ustawiłem klime na:

- temp. HI

- 2/3 siła nadmuchu

włączone Economy i nawiew z kratek

Włączałem płomykiem (grzanie natychmiastowe bez timera ) wszystko chodzi jak ta lala . Tylko szkopuł w tym że po tym jak webasto uruchomiło panel klimatronica i zaczęło dmuchać , to były inne ustawienia niż te które ostatnio wprowadziłem .

-temp. HI

- 1/3 siła nadmuchu ( a ustawiałem na 2/3 )

- i włączony tryb AUTO ( mimo iż ustawiłem wcześniej Economy i nawiew z kratek )

Byćmoże czegoś nie ogarniam :kox: , jeśli tak jest to mi wytłumaczcie .:embarrassed:

i jeszcze jedno

Czy jeśli podczas pracy webasto( dmuchania) zwiększę na panelu siłę nadmuchu i zmienię z AUTO na ECONOMY to mogę coś uszkodzić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas pracy webasto możesz dowolnie regulować temperaturę i siłę nawiewu.

Po uruchomieniu webasto automatycznie wybiera ustawienia na panelu klimatronika te, które były w momencie gdy gasiłeś silnik, tak na chłopski rozum :wink: Czyli przed zgaszeniem silnika ustawiasz temp, nawiew itp lub temp w auto i potem jak odpalisz piecyk to właśnie takie ustawienia będą.

Zaznaczam że tak akurat to działa u mnie, u innych może to pewnie wyglądać inaczej.

---------- Post dopisany at 14:45 ---------- Poprzedni post napisany at 14:45 ----------

Ja mam taką centralkę:

p5270735.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jedynie przełącznik na płomyk albo wentylator. Rozumiem że jak się ustawia na wentylator to działa opcja chłodzenia wnętrza ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak naciśniesz na wentylator to piecyk się załącza?

Powinieneś go usłyszeć :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie jest jedynie przełącznik na płomyk albo wentylator. Rozumiem że jak się ustawia na wentylator to działa opcja chłodzenia wnętrza ??

Z tego co się doczytałem to wynika że masz opcję letnią , czyli tzw. WIETRZENIA ( fajna sprawa ) działa wtedy sama dmuchawa

Po uruchomieniu webasto automatycznie wybiera ustawienia na panelu klimatronika te, które były w momencie gdy gasiłeś silnik, tak na chłopski rozum

Ustawienia na panelu klimatronicu przestawiłem bez uruchamiania silnika . Przekręciłem tylko kluczyk aż się kontrolki zapaliły i zmieniłem ustawienia (tak jak to opisałem w pierwszym poście) . :kwasny:

Teraz, tak analizując , tłumaczę to sobie w ten sposób że klimatronic wybrał ( mimo moich ustawień) najbardziej optymalne ustawienia do szybszego nagrzania wnętrza .

czyli zmniejszył prędkość dmuchawy

przełączył się z ECONOMY na AUTO

i zmniejszył ciąg dmuchawy

ale być może to moje jakieś teorie spiskowe :co:

??

Reasumując. Chodzi głównie o to dlaczego po uruchomieniu webasto przełączyło z ECONOMY na AUTO i zmniejszyło siłę nadmuchu .

Zawsze przełącz się na AUTO po odpaleniu webasto

Oprócz tego faktu nie mam najmniejszych zastrzeżeń, i nie mogę się doczekać aż poużywam sobie zimą :decayed: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczysz jak zimą inni będą skrobać i dzwonić portkami, a ty wsiądziesz do cieplutkiego auta i w drogę :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia dodam jeszcze że spalanie zimą jest mniejsze pomimo tego iż piecyk zasilany paliwem (przynajmniej w moim przypadku "mokrego webasto"), silnik na dzień dobry ma temperaturę, od razu przełącza mi się na gaz, wnętrze ciepłe... Coś pięknego :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy pomóżcie mi jeszcze

Chciałem dzisiaj z ciekawości sprawdzić jak się to programuje

[B]Ustawiłem czas i czas kiedy ma się włączyć agregat . Ale jak się ustawia ile czasu będzie grzał ?[/b]

Jak się kasuje zaprogramowany czas grzania ?

wchodzę na dany program np. 1 gdzie wyświetla czas uruchomienia agregatu, naciskam krótko SET i tylko przełącza mi na następny program .

Korzystałem z tej pomocy.

http://ogrzewaniepostojowe.net.pl/attachments/File/webasto_zegar_1530.pdf

Mam taką samą centralkę jak pokazał SOKAL

---------- Post dopisany at 10:30 ---------- Poprzedni post napisany at 10:20 ----------

Jak się kasuje zaprogramowany czas grzania ?

wchodzę na dany program np. 1 gdzie wyświetla czas uruchomienia agregatu, naciskam krótko SET i tylko przełącza mi na następny program .

Chyba już ogarnąłem problem . :facepalm:

Myślałem że powinien się wykasować wtedy zaprogramowany czas i pokazać coś takiego --:-- przy danym rogramie.

Ale to chyba o to chodzi że jak nacisnę krótko SET i zgasną te małe cyferki z boku (1,2 lub 3), i wyświetlacz jest całkowicie pusty to znaczy że webasto się nie uruchomi .

Dobrze kombinuję :naughty: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak :wink:

---------- Post dopisany at 16:29 ---------- Poprzedni post napisany at 16:28 ----------

a piecyk chodzi bodajże 20 minut od włączenia i wyłącza się z automatu, chyba że sam go wyłączysz płomyczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko.

Czy jak zaprogramuje czas 1 i webasto nagrzeje auto, to czy potem, w ciągu dnia , sam będzie włączał pozostałe dwa zaprogramowane czasy 2 i 3 ?

jeśli odpowiedź brzmi nie, to czy...

..po tym jak webasto nagrzeje auto zaprogramowanym czasem 1 , to czy na następny dzień znowu samo się uruchomi o tej godzinie, czy też trzeba znowu ustawiać ?

(chodzi mi o to że jak go na przykład zostawię w garażu na kilka dni i zapomnę wyłączyć webasto, żeby się pompa paliwa nie zatarła jak wyżłopie wszystko do końca )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno pytanko.

Czy jak zaprogramuje czas 1 i webasto nagrzeje auto, to czy potem, w ciągu dnia , sam będzie włączał pozostałe dwa zaprogramowane czasy 2 i 3 ?

jeśli odpowiedź brzmi nie, to czy...

..po tym jak webasto nagrzeje auto zaprogramowanym czasem 1 , to czy na następny dzień znowu samo się uruchomi o tej godzinie, czy też trzeba znowu ustawiać ?

(chodzi mi o to że jak go na przykład zostawię w garażu na kilka dni i zapomnę wyłączyć webasto, żeby się pompa paliwa nie zatarła jak wyżłopie wszystko do końca )

Występowały dwa rodzaje wyświetlaczy widzę ze ty masz ten fajniejszy.

Wyświetlacze tzw display zielony i display czerwony różniły się one czasem grzania. Ja ostatnio zakładałem webasto do swojego i mam niestety display zielony ale zobaczymy czy da rade podgrzać w zimie do tej temperatury co teraz około 10 min i już jest 90 st na blacie.

Teraz do sedna

Display czerwony - czas grzania 60 min

Display zielony - czas grzania 30 min

Możesz zaprogramować tylko czy tryby przyciskiem SET

1, 2, 3

czyli na przykład

program 1 czyli wciskasz set i ustawiasz godzine np: 6 rano i on ci się załączy o godzinie 6 rano i czas jego pracy będzie tylko prze 60 minut.

jeżeli piec nagrzeje ci w ciągu 10 minut do temperatury 90 st to się wyłączy ale będzie w trybie czuwania,jeżeli temperatura spadnie to się włączy ponownie ale tylko w czasie 60 min po upływie 60 minut całkowicie sie wyłączy i juz nie włączy, do póki nie wciśniesz znowu set 1 wiesz o co chodzi jak nie to pytaj :)

Pozostałe tryby będą nie aktywne czyli 2 i 3 i nie ważne czy ustawisz godzine 12 na set 2 czy 18 na set 3 .

Tylko będzie działać raz na wybranym SET czyli wybierzesz set 2 godzina 12 to będzie pracował tylko przez 60 minut po czym się wyłączy i już nie włączy w danym dniu :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego :thumbup: .

Bardzo rozjaśniłeś mi sprawę . Czyli mój zegar (zielony) grzeje przez 30min..

Czyli jak bym chciał wcześniej wyłączyć piec w czasie zaprogramowanej pracy (przychodzę wcześniej rano , a webasto jeszcze pracuje), to też mogę wyłączyć tym płomykiem jak przy grzaniu natychmiastowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie natomiast jest głupia sprawa. Jak uruchomię webasto na wyłączonym silniku dmucha idealnie z nawiewów. Jak tylko włączę silnik to automatycznie przestaje dmuchać a panel klimatronika wariuje. O co tu chodzi ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten temat i mnie to wciągnęło. I mam pytanie czy jest opcja, żeby takie ogrzewanie założyć samemu u siebie w aucie. zakładam, że się da ale w moim przypadku bd chyba problem bo mam zwykły nawiew. Mimo wszystko zapytam czy się da, i jak sa ewentualne koszty. Jak to działa raczej wiem bo trochę o tym poczytałem ale wydaje mi się, że do zwykłego nawiewu tego nie założę. zapytam o coś jeszcze czy jest opcja założenia klimy tzn pozbycie się nawiewu i założenie właśnie klimy?? Nie mówię, że już jutro to zrobię ale jestem torchę ciekawski i jak czegoś nie wiem to pytam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki kolego :thumbup: .

Bardzo rozjaśniłeś mi sprawę . Czyli mój zegar (zielony) grzeje przez 30min..

Czyli jak bym chciał wcześniej wyłączyć piec w czasie zaprogramowanej pracy (przychodzę wcześniej rano , a webasto jeszcze pracuje), to też mogę wyłączyć tym płomykiem jak przy grzaniu natychmiastowym ?

tak możesz wyłączyć nic się nie stanie

---------- Post dopisany at 13:55 ---------- Poprzedni post napisany at 13:44 ----------

Czytam ten temat i mnie to wciągnęło. I mam pytanie czy jest opcja, żeby takie ogrzewanie założyć samemu u siebie w aucie. zakładam, że się da ale w moim przypadku bd chyba problem bo mam zwykły nawiew. Mimo wszystko zapytam czy się da, i jak sa ewentualne koszty. Jak to działa raczej wiem bo trochę o tym poczytałem ale wydaje mi się, że do zwykłego nawiewu tego nie założę. zapytam o coś jeszcze czy jest opcja założenia klimy tzn pozbycie się nawiewu i założenie właśnie klimy?? Nie mówię, że już jutro to zrobię ale jestem torchę ciekawski i jak czegoś nie wiem to pytam.

Oczywiście ze da rade zamontować mój szwagier zajmuje się webastami :decayed:

ja też nie mam klimatronika tylko klime manualną ale na pokrętła co do ceny to zależy jeżeli chcesz pewne to uderz na pw dostaniesz namiar na szwagra. Webasto fajna sprawa uwierz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ja mam takie pytnko. Czy ma znaczenie ułożenie pieca. bo próbuje założyć webasto thermo top t do sharana i po włożenieu nie odpala piec do końca jak by paliwa nie dostawał. w tej chwili mam założone tak że przewody paliwowe są na dole

---------- Post dopisany at 12:43 ---------- Poprzedni post napisany at 00:47 ----------

i jeszcze jedno pytanie do czego jest ta wtyczka

20131008_111107.jpg

20131008_111113.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...