Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wycieraczki - czasami działają, a czasami nie


Quatro7

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z pracą wycieraczek

czasami jest tak, że nie działa żadna z pozycji poza tą na samej górze.

Jak żadne czasówki nie chcą działać, ani pojedyncze przetarcie, i przełączę manetkę na samą górę to w tedy wszystkie inne funkcje zaczną znów poprawnie działać na jakiś czas. jak ciągnę manetkę do siebie do spryskiwacz działa ale wycieraczki czasami zadziałają czasami nie.

obstawiam winę przekaźniki?

czy może w czymś innym może leżeć przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z pracą wycieraczek

czasami jest tak, że nie działa żadna z pozycji poza tą na samej górze.

Jak żadne czasówki nie chcą działać, ani pojedyncze przetarcie, i przełączę manetkę na samą górę to w tedy wszystkie inne funkcje zaczną znów poprawnie działać na jakiś czas. jak ciągnę manetkę do siebie do spryskiwacz działa ale wycieraczki czasami zadziałają czasami nie.

obstawiam winę przekaźniki?

czy może w czymś innym może leżeć przyczyna?

Przekaźnki raczej nie - stawiam na 99% na manetkę - odkręć kierownicę a następnie zdemontuj manetkę (jest dzielona na dwie strony - wystarczy, że wyjmiesz tą od strony wycieraczek). Rozbierz na drobne i oczyść wszytkie styki. Kup smar do kontaktów - bardzo delikatnie nasmaruj, żeby nie został naddatek. Złóż przed podłączeniem przeczyść styki. Do czyszczenia kontaktów wewnątrz samej manetki najlepiej użyć czyścika z włókna szklanego delikatnie je przecierając.

--DODANE--

Kolego tak sobie myślałem - sprawdź na początek czy na silniku pojawia się napięcie przy włączonej manetce. Na czasówkach będzie pojawiało się cyklicznie. Wypnij kostkę (konieczny demontaż podszybia jeśli go masz, w niektórych autach jest od razu odsłonięte wystarczy odłączyć od niego kostkę). Być może silnik jest zużyty i jego konkretne ustawienie (wirnika) względem stojana wpływa na takie właśnie zachowanie a manetka jest dobra. Jeśli napięcie będzie się na czasówkach pojawiało itd. za każdym razem (testuj z 15-20 min) tzn, że jest OK. Jeśli nie to dobrze będzie przetestować manetkę jak pisałem . Postaram się doszukać gdzie schodzi się kostka z manetki (przed przekaźnikami) łatwo sprawdzisz wtedy czy manetka działa bez demontażu a jeśli ta będzie sprawna to tak jak piszesz problem będzie po stronie przekaźników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manetkę bym wykluczył bo ostatnio zmieniałem manetkę i na innej jest dokładnie ten sam problem...

no chyba ze taki zbieg okoliczności...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manetkę bym wykluczył bo ostatnio zmieniałem manetkę i na innej jest dokładnie ten sam problem...

no chyba ze taki zbieg okoliczności...?

Jeśli używka lub zamiennik niskiej jakości to wszystko możliwe. Jeśli jesteś pewien jej pochodzenia i masz 100% przekonania, że jest ona sprawna to z tego co pamiętam - ale to musi potwierdzić, któryś z Kolegów - obok podparcia nogi po lewo od kierowcy pod słupkiem jest jakby trójkątna osłona plastykowa (2 śruby) a pod nią masa złączek, które zalecał bym sprawdzić. Z tego miejsca rozprowadzone jest przez ścianę grodziową wiązki (wcześniej gniazda bezpiecznikowe do weryfikacji) do elementów elektrycznych w komorze silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

manetka ori używka

ale dziwi mnie to że to jak manetka przestaje działać poprawnie to nie działa nic poza spryskiwaczami i pozycją najszybszego wycierania, a jak się przełączy na chwilę w tą najszybszą pozycję to wszystko zaczyna działać jak nalezy

---------- Post dopisany 03-09-2013 at 19:16 ---------- Poprzedni post napisany 21-08-2013 at 15:41 ----------

dziś rozebrałem całą manetkę, poczyściłem styki w kostkach też i nadal ten sam objaw

a który przekaźnik jest od wycieraczek? moze to jego wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...