Skocz do zawartości
IGNOROWANY

rozrząd


stasiu1971

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw dobry INA to dobra firma. ale pompy nie masz na rozrządzie jak jest dobra to nie trzeba koniecznie wymieniać, do tego zestawu brakuje ci napinacza hydraulicznego. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go niby użyć ponownie jak się go umiejętnie ściśnie, ale to już robisz na własne ryzyko taki napinacz cały czas pracuje i się zużywa a jeżeli on by ci się zepsuł to przy szczęściu czeka cię tylko ponowne rozbieranie przodu i wymiana, to nie jest tania rzecz ale ja zawsze ją wymieniam. Więc decyzja należy do Ciebie czy wymieniasz czy nie :) Użyć go można ponownie ale czy warto ryzykować przestawieniem się paska to nie wiem :)

---------- Post dopisany at 23:58 ---------- Poprzedni post napisany at 23:54 ----------

Moja rada to podjedź do jakiegoś dobrego sklepu motoryzacyjnego na pewno ci coś dobrze doradzą, na allegro.pl niekiedy ceny mają kosmiczne + przesyłka do tego dochodzi :) Kolega tutaj z forum zajmuje się częściami napisz do niego tylko nie pamiętam nicku kolegi, niech może ktoś ci napisze :)

---------- Post dopisany at 23:59 ---------- Poprzedni post napisany at 23:58 ----------

tutaj masz przykładowy kompletny zestaw rozrządu :)ROZRZĄD AUDI A4 A6 VW PASSAT 1.8 1.8T SKLEP (3431603190) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniłem cały komplet z napinaczem i pompą wody

---------- Post dopisany 07-09-2013 at 00:53 ---------- Poprzedni post napisany 03-09-2013 at 23:20 ----------

panowie mam pytanie co ile sie wymienia łańcuszek rozrządu w silniku 1,8 125 KM

---------- Post dopisany at 18:05 ---------- Poprzedni post napisany at 00:53 ----------

jakieś sugestie ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łańcuszek wymienia się jak zaczyna być go słychać nie ma jakiegoś przedziału km niektóre wytrzymują i 500 000km a niektóry już po 100 000 terkocze :) Jeżeli na obudowie pokrywy zaworów nie jest porysowane alni go nie słychać to jest sprawny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieliczne przypadki są że łańcuszek pęka musi być wada fabryczna żeby pękł :) ale to przy wszystkim tak może być :) Kiedyś mi kumpel opowiadał że np.: kupił nowy rozrząd pasek gates założył odpalił silnik pojeździł ok 5 dni i pasek pękł (założony oczywiście był prawidłowo nigdzie nie ocierał) ale miał silnik bezkolizyjny i nic się nie stało :) więc reguły nie ma :) A łańcuchy są naprawdę twarde :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem ten sam przypadek z paskiem kupiłem pasek klinowy i rozrządu firmy Bosch , pasek klinowy pekł po 2 tygodniach użytkowania , później auto sprzedałem i za kilka dni dzwoni poprzedni właściciel że mu poszedł pasek rozrządu (a ja go zapewniłem że był wymieniany ) tyle że to był polonez więc do wymiany były tylko popychacze , z tego co się dowiedziałem od jednego z mechaników z Katowic w tym sklepie mało kto się zaopatruje i części leżą na półkach po kilka lat :kwasny:, powiedział jedna zasada części kupować w hurtowniach a nie w sklepach a tym bardziej sklepach co mają wszystko do wszystkich samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pompę wody zmieniałem w adr bo ciekła bo ,to jakiś h..j miesiąc wcześniej zmieniał rozrząd i pasek był napięty jak struna to nie wiem ile by wytrzymał, wiec nie wiem ile winy leży po stronie samego paska a ile po jego montażu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...