Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki Olej do Skrzyni


powaguspisz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie :hi:

Informacji jaki olej do silnika jest pełno. A chciałbym wymienić olej w skrzyni niby podaje że jest 75W90 czy faktycznie tak, i jaki zalać,. Czy ktoś zalewał zmieniał, i jest ok. Bo mam u siebie wszelkiej maści oleje i katalogi ale nie mogę wyszukać jaki powinien być. Proszę o pomoc albo o przekierowanie na dział i wątek gdzie to znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w manualu olej tylko smaruje wiec co by nie było będzie dobre i lepsze od starego oleju,a automacie jest już inaczej,gdzies kiedyś czytalem że serwis nie zaleca wymian oleju,ale nikt nie myślał ze nasze audi tyle lat będą jeździć,jak jak zmieniałam skrzynie to przy okazji zmieniłem olej,lepiej jest go zlać jak skrzynia na wierzchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dolewałem po zakupie samochodu to wlałem 0,7 i wylewał się przez korek, a więc znaczy że stan miał, ale widzisz jak to jest nie zaleca się wymiany itp ale po 9 latach wyparowało gdzieś 0,7 L, a wycieków nie ma nigdzie. Teraz chciałbym wymienić na nowy, tylko zastanawiam się jaki może być. 75w90 VALVOLINE / MOBIL/ czy CASTROL ?? co wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do Serwisu przypomniało mi się że mam znajomego. Podał mi G052911A1 / FEBI 32590

---------- Post dopisany at 18:37 ---------- Poprzedni post napisany at 15:54 ----------

Kto kumaty pomoże serwis podał G052911 gdzie zamienia się to na FEBI 32590 a w Liqui Moly podaje (4434) HOCHLEISTUNGS-GETRIEB EOL GL4+ SAE 75W-90

co będzie lepsze LM jest droższy ale nie znaczy że lepszy kto by się wypowiedział

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co ale w temacie olei brakuje mi wiedzy, i zawszę podchodzę do tego tematu z dystansem, bo jak by nie było to bardzo ważna sprawa a spartaczyć sprawę można bardzo szybko.

Cóż mam takowy olej u siebie i zaryzykuję, aczkolwiek dusi temat typu jak ktoś poleca MOTULE czy VALVOLINE niby takie rekomendowane. Gdzie tkwi zagadka ?? Czy to kwestia jaka marka komu się podoba ?? co łatwiej sprzedać ?? bo cena to wbrew pozorom jest wyższa niż MOBILUBE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mobilube to niekoniecznie najwyższa półka olei,. zdarzają się podrabiane,.

prosze bardzo, sprzedawca z forum w dziale ogłoszenia komercyjne:

Motul Motylgear 75W90 1L OIL-LAND

---------- Post dopisany at 21:37 ---------- Poprzedni post napisany at 21:35 ----------

Motul Gear 300 75W90 1L OIL-LAND

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem akurat że musi być GL4-GL5 ale jak widać każdy reklamuje swoje :) i weź człowieku dokonaj wyboru. Nie będę kombinował zamówię OE i tak będzie najlepiej. Ale dzięki za informacje. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie GL4 tylko GL4+ bo to jest różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się nie zauważyłem tego na opakowaniu oczywiście jest taka informacja. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...