Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Zmiana rozmiaru opony

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.Jezdze teraz na oponac 235/45/17 felga 7.5 cala.Potrzebuje dwie nowe opony i zastanawiam sie czy można zejsc na rozmiar 225/45/17?Nowe pójdą na przód a z tyłu zostana jeszcze stare..Nie mam quattro..

Opublikowano

ABS i ESP może świrować bo będą różnice w obrotach na osi.

Opublikowano
  • Autor

Czyli co?Zostać przy starym rozmiarze czy kupować od razu 4 opony?

Opublikowano

Idealnym zamiennikiem rozmiaru 235/45/17 jest 215/50R17

225będą troszkę zaniżać prędkośćale wielu na takowych jeździ.Zresztą sprawdź sobie sam

Zamienniki opon. Kalkulator opon. Przelicznik opon. Opony.com.pl

Opublikowano
ABS i ESP może świrować bo będą różnice w obrotach na osi.

jesteś tego pewien na 100%?

Opublikowano

Gdybym był pewien to nie napisałbym "może".

Nie robiłem takich eksperymentów z różnymi wielkościami opon.

Fabryka zakłada identyczne na osiach więc tego trzeba się trzymać.

Opublikowano

esp i abs nie powinno świrować. Gorzej by było w Q ale był już o tym temat i niby taż można wrzucić różne rozmiary (inna szerokość felgi z tyłu i przodu), choć tak na prawdę to chyba nikt tego nie próbował :decayed:

Opublikowano
Gorzej by było w Q ale był już o tym temat i niby taż można wrzucić różne rozmiary (inna szerokość felgi z tyłu i przodu), choć tak na prawdę to chyba nikt tego nie próbował :decayed:

jak to nie próbował? przejrzyj jakieś forum VAG z za oceanu...... ale to nie temat o Q więc koniec o tym

Opublikowano
  • Autor

Dzięki panowie :)zastanowie sie jeszcze na tymi 225 ale może zostane jednak przy oryginalnym rozmiarze i bez kłopotu :)

Opublikowano

Jeśli nie będzie ci przeszkadzało zaniżanie prędkości (niewielkie) to zakładaj 225.

Jak pisałem bardzo dużo ludzi śmiga właśnie na tym rozmiarze.

Ja się czaję na 215/50 ale są droższe od 225

Opublikowano
Gorzej by było w Q ale był już o tym temat i niby taż można wrzucić różne rozmiary (inna szerokość felgi z tyłu i przodu), choć tak na prawdę to chyba nikt tego nie próbował :decayed:

jak to nie próbował? przejrzyj jakieś forum VAG z za oceanu...... ale to nie temat o Q więc koniec o tym

Nie jesteśmy za oceanem a nie mam zamiaru przeglądać ichnim forum, a u nas to wciąż jednak rzadkość..

Ja przy zmianie gumek będę się starał wrzucić coś węższego bo 225 to przesada :wink:

Opublikowano
Jeśli nie będzie ci przeszkadzało zaniżanie prędkości (niewielkie)

no proszę cię.....:facepalm:

zaznacz mi na tej fotce kreską jaka będzie prędkość przy oponach 235 (powiedzmy że 97 km/h), a jaka przy 225

20110324402v.jpg

Opublikowano

Jesteś tyle na forum że powinieneś znać kilka stron.

Sprawdź sobie sam (Dobór zamienników opon metodą drugą).

Wpisz sobie różne rozmiary przy 17 calach to się dowiesz.

Zamienniki opon. Kalkulator opon. Przelicznik opon. Opony.com.pl

Opublikowano
Jesteś tyle na forum że powinieneś znać kilka stron.

Sprawdź sobie sam (Dobór zamienników opon metodą drugą).

Wpisz sobie różne rozmiary przy 17 calach to się dowiesz.

Zamienniki opon. Kalkulator opon. Przelicznik opon. Opony.com.pl

:decayed:

podsumuje to tylko.....

przekłamania na liczniku są tak znikome, że wręcz nieodczuwalne więc nie wiem po co tym wogóle straszysz ludzi....

Opublikowano

Straszyć a informować to dwie różne rzeczy.

Ja informuję.

Ja nie nakazuję.

Podaje czyste dane.

Jednemu pasuje to co fabryka dyktuje a drugiemu nie.

Ja jestem z tych co mu nie pasuje nawet minimalne zaniżanie ale o gustach się nie dyskutuje.

Autor tematu sam zadecyduje co założy i nikt mu paluchem tego wytykał nie będzie.

Opublikowano
Ja jestem z tych co mu nie pasuje nawet minimalne zaniżanie ale o gustach się nie dyskutuje.

uuuuu no to mam do ciebie straszną wiadomość....

wszystkie seryjne auta wyjeżdzające z fabryki mają minimalne przekłamania na liczniku:whistling:

Opublikowano

Nie wiem po co ze mną dyskutujesz.

Myślisz że o tym nie wiem ?

Wiem doskonale.

Pretensje zgłoś do fabryki i twórców strony z przelicznikiem opon.

Koniec tematu.

Opublikowano

Jeździłem miesiąc na 3 16 205 i 15 195 zimowej i żadnych problemów nie było.

Swoją drogą gdyby było aż tak strasznie to dojazdowki nie miały by racji bytu.

Sony Xperia Tapatalk 4

Opublikowano
Nie wiem po co ze mną dyskutujesz.

yyyyy bo to forum dyskusyjne???

zamykamy

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.