Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] VAG a kupowanie samochodu


OLO_GDA

Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem na forum o robieniu logow auta i wiem ze mozna duzo. jednak mi potrzeba do tego spogladania krok po kroku w instrukcje z forum zeby cos zrobic konkretnego.

Jade po autko i biore ze soba kabel. nie bede mial netu wiec nie otworze sobie forum a poza tym nie chce siedziec dwie godziny i kombinowac z kablem przy kazdym aucie. zreszta mi logi nic nie powiedza a nie bede mial czasu zeby zrobic logi, wrzucic na forum i czekac na odp.

PROSZE PODPOWIEDZCIE co i jak moge szybko sprawdzic vagiem przy kupnie auta.np: gdzie sa zapisane wszystkie wartosci przebiegu, jakies informacje o odpalonych poduszkach lub napinaczach? czy zamiast logow to jais konkretny parametr moge szybko zweryfikowac? jakie wogle jeszcze przydatne przy kupnie informacje uzyskam kablem.

bo ktos chcial sprawdzac grubosc lakieru w innym temacie :):decayed:

nie wiedzialem czy ten temat dac tu czy do "kupujemy auta". mam nadzieje ze nie jest to powielanie tematow o vagowaniu bo jednak co innego miec autko i spokojnie robic co trzeba a co innego jak trzeba w 10, 15 min sprawdzic pare ciekawych parametrow.

czekam z niecierpliwoscia na wskazowki. wyjezdzam prawdopodobnie jutro i im wiecej do tego czasu sie dowiem tym bedzie mi latwiej...

AHA autko to B7 wiec z CAN jezeli to cos zmienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AHA autko to B7 wiec z CAN jezeli to cos zmienia...

czyli musisz miec kabelek obslugujacy CAN ... [badziewie za 100 zł z Viakena odpada :naughty:]

jezli nie bedziesz mial czasu na zrobienie pelnej diagnostyki [czyt.logow] to zakup bedzie nalezal do tych bardziej ryzykownych .... [ale to Twoj wybor :wink4:]

co do szybkiej diagnozy stanu autka [oczuwiscie pobieznej to proponuje uzycie tej funkcji ]

a185ca6516738b80.jpg

opcja ta skanuje wszystkie sterowniki dostepne w aucie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej głupio jakbyś robił komuś logi dynamiczne heheh. Cisnął w podłoge na odcinku drogi przez miasto:)

U mnie wyglada podobnie sytuacja, też niedługo się wybieram po auto. VAGA już mam, nawet nie mam go jak sprawdzić czy działa, bo auta brak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej głupio jakbyś robił komuś logi dynamiczne heheh. Cisnął w podłoge na odcinku drogi przez miasto:)

ja tam nie wiem co tym glupiego :mysli:... jazda probna tyle ze z laptopem na kolanach ... :naughty:

p.s a potem beda posty ... "kupilem auto ladnie wyglada ... ale jest jedno ale ... nie jedzie ... " :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No raczej głupio jakbyś robił komuś logi dynamiczne heheh.

"Głupio to kraść" Ale sprawdzać co się kupuje to chyba nie jest głupie. Ja nie miałem tej wiedzy i kupiłem auto torche "w ciemno" i teraz doświadczam jego zalet i wad :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrrr... ja wiem ze trzeba sprawdzic. ale chcialem sie dowiedziec np. czy jakos mozna sprawdzic rzeczywisty przebieg. bo autko bedzie swieze i jak moge sprawdzic ze ma np. 50tys przebiegu to juz nie musze sprawdzac lgoow dynamicznych bo za wiele nie moglo sie z nim stac (pod warunkiem ze powodem sprzedazy jest stluczka).

poza tym jak auto ma np. wybita szybe to nie bede latal po miescie z laptopoem bo zaraz POLZEI uzna to za niestosowne i nic mi nie da tlumaczenie ze na forum tak kazali :)

no i mam dwa dni , a niemcy sa duze , nie chce spedzac przy kazdym autku 4godzin. bo tak jak kolego roman_tyk nie mam doswiadczenia z VAG. robilem jakies pierdoly znajomym ale zawsze dzuo zcasu zeby dojsc co i jak.

AHA tak mam kabel CAN.

chcialem informacje co szybko warto sprawdzic zeby zweryfikowac np odpalanie poduszek itp. a temat zszedl na ryzyko przy kupowaniu. ryzyko jest zawsze, ja chce je zminimalizowac. co z tego ze zrobie logi.. mi to nic nie mowi. mam tam sie laczyc z netem i czekac na odp z forum??

w innym temacie wyczytalem ze kogos auto mialo info nt. uruchomienia trybu powypadkowego. czy to jest w kazdym powypadkowym aucie? czy mozna to skasowac? ukryc? czy kazdy moze to zrobic VAGiem czy potrzeba wymiana czegos / ingerencja fachowca?

itp. itd.

w miare sie znam na samochodach i zawsze sobie radzilem oceniajac na oko i raczej sie nie myle. ale skoro mam ten cholerny kabelek ktory czeka juz tyle czasu na auto to moze sie przyda do czegos w koncu ;];];]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wrrr... ja wiem ze trzeba sprawdzic. ale chcialem sie dowiedziec np. czy jakos mozna sprawdzic rzeczywisty przebieg. bo autko bedzie swieze i jak moge sprawdzic ze ma np. 50tys przebiegu to juz nie musze sprawdzac lgoow dynamicznych bo za wiele nie moglo sie z nim stac (pod warunkiem ze powodem sprzedazy jest stluczka).

poza tym jak auto ma np. wybita szybe to nie bede latal po miescie z laptopoem bo zaraz POLZEI uzna to za niestosowne i nic mi nie da tlumaczenie ze na forum tak kazali :)

no i mam dwa dni , a niemcy sa duze , nie chce spedzac przy kazdym autku 4godzin. bo tak jak kolego roman_tyk nie mam doswiadczenia z VAG. robilem jakies pierdoly znajomym ale zawsze dzuo zcasu zeby dojsc co i jak.

AHA tak mam kabel CAN.

chcialem informacje co szybko warto sprawdzic zeby zweryfikowac np odpalanie poduszek itp. a temat zszedl na ryzyko przy kupowaniu. ryzyko jest zawsze, ja chce je zminimalizowac. co z tego ze zrobie logi.. mi to nic nie mowi. mam tam sie laczyc z netem i czekac na odp z forum??

w innym temacie wyczytalem ze kogos auto mialo info nt. uruchomienia trybu powypadkowego. czy to jest w kazdym powypadkowym aucie? czy mozna to skasowac? ukryc? czy kazdy moze to zrobic VAGiem czy potrzeba wymiana czegos / ingerencja fachowca?

itp. itd.

w miare sie znam na samochodach i zawsze sobie radzilem oceniajac na oko i raczej sie nie myle. ale skoro mam ten cholerny kabelek ktory czeka juz tyle czasu na auto to moze sie przyda do czegos w koncu ;];];]

widze ze sa problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego .... :rolleyes:

masz nacisnac jeden przycisk ... to tez jest za trudne ??? ... :confused4:

latwiejszego sposobu na pobiezne sprawdzenie stanu auta nie ma .... :naughty:

przebiegu nie sprawdzisz ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przebiegu nie sprawdzisz... zresztą, nawet jakbyś dał radę, jest sens sugerować się ??

I spanki ma rację, dajesz autoscana i już masz jakiś wgląd w auto. Oczywiście trzeba mieć mniej więcej pojęcie, które błędy można zignorować (znac ich przyczynę), a które powiedzą nam już o jakichś brzydkich sprawkach...

rozumiem, że nastawiasz się na jakieś "unfall'nięte" auto ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że nastawiasz się na jakieś "unfall'nięte" auto ?

;) leciutko ;)

a autoscana to raczej dam rade zrobic :D

jakies bledy moze zrozumiem i cos z tego wyniknie...

gorzej ze egzemlplarz ktory mialem upatrzony dzisiaj zniknal z mobile....

siedze i szukam w necie. do wieczora mam czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem, że nastawiasz się na jakieś "unfall'nięte" auto ?

;) leciutko ;)

no to bledow bedzie pewnie cala masa .... :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gorzej ze egzemlplarz ktory mialem upatrzony dzisiaj zniknal z mobile....

aj ! uważaj, ja też tak myślałem jak kupowałem... miałem upatrzonego i znikł.

Ale tam są czasowe ogłoszenia zdaje się, auto możesz znaleźć pod nowym numerem, na nowo wystawione. Także poszukaj dokładnie, a może będzie... :)

Ja "swojego" po tygodniu znowu znalazłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem "glupio" w cudzysłowiu (chodzi o robienie logow dynamicznych). Ogólnie chodzi o to ze nei kazdy zyczy sobie by podlaczac mu komputer do samochodu. Niektorzy boją sie że cos sie uszkodzi. A niektorzy chcą ukryć fakty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem swoje A4 to logowałem dynamicznie... wlasciciel byl kierowcą a ja diagnostą :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jak kupowałem swoje A4 to logowałem dynamicznie... wlasciciel byl kierowcą a ja diagnostą :naughty:

pamietam jak kiedy diagnozowalismy dynamicznie jakis pażdzierz z Toba ... siedzialem z tylu i zanim Vag pokazal co jest nie tak , moja dupohamownia okreslila ile lmm obcina dawki ... pomylilem sie o 1mg ... :naughty:

a sprzedajacy radosnie oznajmil Panie,niech Pan zobaczy jak to ciagnie ... :polew: :polew: :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sprzedajacy radosnie oznajmil Panie,niech Pan zobaczy jak to ciagnie

A na stwierdzenie, ze "to auto nie jedzie" oznajmił.....

Panie to ma tylko 110 KM... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...