Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Cewki w V8 4.2


Artak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Siostrzeniec od niedawna ujeżdża S4 B6 w sedanie ale, jako że jest młody i wie tylko gdzie lać paliwo i olej niejako na mnie spada obowiązek dbania aby esa była w miarę bezawaryjna. Samochód pochodzi z rynku szwajcarskiego a jest sprowadzony z Niemiec od drugiego właściciela, który ok. 3 tkm temu wiosną wymieniał silnik, napinacze, sprzęgło, świece, wszelkie płyny itp. ( jest faktura na łącznie 5200ojro w tym silnik na roczniej gwarancji 3600 ojro ) no i po 1000 km przebiegu dostał strzała w prawe drzwi na czym zakończył przygodę z S4.

Na początek mam dwa pytania do znawców tematu:

- jako, że w BBK była akcja serwisowa na cewki proszę kolegów, którzy są po wymianie o podanie numeru poprawionych cewek. Oczywiście po VIN sprawdziłem, że ta sztuka jest po akcji ale nie znaczy to, że obecny motor też jest po ich wymianie. Obecnie siedzą cewki BERU o nr 0061322211

- drugie pytanie dotyczy przednich lamp. Czy możliwe jest aby ori xenony z małą soczewką i przetwornicą od dołu - nie bixy - miały czarny środek i nie nosiły śladów żadnego rezania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CO do drugiego pytania to tak.

Xenon w s4 wlasnie tak wyglada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te numery są gdzieś na cewkach widoczne bo u nas na dekielku widać tylko takie 0061322211, 0 040 102 061 oraz ZSE 061

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że cewki z końcówką T,S,Q są wymieniane w ASO? Takie info przynajmniej dostałem w Porsche Połczyńska w W-wie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HMMM a w esie to przypadkiem bixy nie byly w standarcie...?

z tego co pamiętam to wszystkie lampy w S4 są czarne ale są wersje z zenonami i bixami

jeśli chodzi o cewki to podjedź do ASO i będziesz wiedział czy obejmuje je akcja

jeśli wywalają to pozamieniaj miejscami i będzie wiadomo czy walnięte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...