Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL B5] Nieprzyjemny zapach przy włączonej klimatyzacji.


johness

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Odgrzybiłem klimę zgodnie z topikiem: http://www.a4-klub.pl/smf/empty-t10719.0.html;highlight=klima+śmierdzi

Wymieniłem filtr p.pyłkowy pod maską, preparat do odgbrzybiania zużyłem cały, powinien starczyć na 2 razy. Spryskałem przewody wentylacyjne i parownik. "Smród skarpetek" jest przez przez około 2-5 min po uruchomieniu autka rano i włączonej klimatyzacji tzn. jak postoi przez jakiś dłuższy czas potem jest ok. Czy o czymś zapomniałem? Może jednak wybrać się do profesjonalnego serwisu? Jakie jest Wasze zdanie. Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że takie "zagrzybiałe" instalacje to mozna tylko jakimiś specjalnymi środkami potraktować (np. azot).

A w OCTAVII miałem taki straszny smród skarpetami i nie bardzo mi chciało chłodzić. Jak nabiłem to mi minęło.

Teraz też mam w mojej A4 podobny problem. Chodzić chłodzi i nie za bardzo śmierdzi, ale jak włącze sam nadmuch (bez klimy) to jest mało przyjemne. W sobotę mam w planie odgrzybić, przeczyścić, nabić klimę oraz zamontować nowy filtr przeciw pyłkowy z węglem aktywnym. Mam nadzieję, że to przyniesie skutek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do wątku, sam walcze z niemiłym zapachem klimy w mojej A4. Jestem po ponad 60min ozonowaniu laniu pianą w kanały i śmierdzi dalej. Kolo z firmy która się zajmuje klimami mnie już straszy że może trzeba będzie wymienić spraplacz i rozbierać całą deskę żeby czyścić kanały. Koszt = 2000 tyś zł. :polew:

Jestem umówiony z innym szeryfem, powtórze zabiegi i kolo mi polecił czyszczenie ultradźwiękami ( sam nie wiem co mam o tym myśleć ), czy ktoś z Was robił coś takiego? Czy nie zaszkodzi to elektronice?

Może polecicie jakiś dobry warsztat od klim ( sprawdzony ) we Wrocławiu.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie problem występuje tylko przy załączonej klimie na samym początku potem jest ok. Z tymi ultradźwiękami to chyba nietoperze chcą Ci wypędzić z tej klimatyzacji :evil: Może powtórze wszystkie zabiegi z innym środkiem. Słyszałem, że PLAK jest dość dobry. Ja użyłem do odgrzybiania preparat Würth ( http://lh4.ggpht.com/jacekwierzchowski/SBYAN40KJuI/AAAAAAAAALg/WRmzpnKuWVY/Zdj%C4%99cie%20wurth%20klimatyzacja.jpg?imgmax=512 ). Nie pomógł więc go nie kupujcie. Jak ktoś ma jakiś sprawdzony niech da znać. Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Własnie rozmawiałem ze znajomym, miał taki smród w swojej omedze, ze po wyłączeniu klimy lub włoczeniu na ECON trzeba było wysiadać z auta :kwasny:. Sam sobie poradził z problemem, zakupił odgrzybiacz w aerozolu ( nie pianka i wyoraźcie sobie że na stacji benzynowej) i na obiegu zamkniętym napryskał tym środkiem, jak również psikał sporo od strony filtra pyłkowego. Dwa takie zabiegi i 2 lata spokoju.

Zatem jak narazie olewam magików od klim i spróbuje sam zadziałać. Napisze później co wyszło.[br]Dopisany: 30 Lipiec 2008, 17:59 _________________________________________________Hello dzisiaj znajomy mi podrzucił jakąś tabletkę do klimatyzacji ( dostał kilka od znajomego co robi klimy), nie wiem zabardzo gdzie to wrzucić. Szykam na etka ale nie mam pomysłu. Wiecie może gdzie tą tabletkę zaaplikować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tabletkę :shocked:??

Pierwszy raz o czyms takim słyszę. Spytaj tego kumpla co Ci je dał :gwizdanie: i podziel się później informacją :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do wątku, sam walcze z niemiłym zapachem klimy w mojej A4. Jestem po ponad 60min ozonowaniu laniu pianą w kanały i śmierdzi dalej. Kolo z firmy która się zajmuje klimami mnie już straszy że może trzeba będzie wymienić spraplacz i rozbierać całą deskę żeby czyścić kanały. Koszt = 2000 tyś zł. :polew:

Jestem umówiony z innym szeryfem, powtórze zabiegi i kolo mi polecił czyszczenie ultradźwiękami ( sam nie wiem co mam o tym myśleć ), czy ktoś z Was robił coś takiego? Czy nie zaszkodzi to elektronice?

Może polecicie jakiś dobry warsztat od klim ( sprawdzony ) we Wrocławiu.

pozdrawiam.

ultradźwięki elektronice nie szkodzą, przy ich pomocy czyści się telefony komórkowe po zalaniu, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że odgrzewam kotleta ale nie mogę czytać takich bzdur.

Ultradzwięki stosuje się do czyszczenia elektroniki za pomocom wanienek ultradźwiękowych i płynu do czyszczenia.

Pod wpływem określonej częstotliwości ultradźwięków w płynie powstają drgania które dzieki którym czyszczenie jest skuteczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy u mnie jak włączę klimatyzację to przez chwilę troczę czuć taką stęchlizna ale zauważyłem że pod autem jest sucho a z tego co wiem to powinna być większa bądź mniejsza "kałuża"- gdzie jest odpływ tego wszystkiego i jak można go udrożnić? Proszę o jakieś zdjęcia

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz pisać w kilku wątkach tego samego pytania.

Odpływ może być pod spodem albo na ścianie grodziowej. Jak na ścianie grodziowej, to szukaj wycięcia w izolacji termicznej, powinno być odchylone i pod nim znajduje się odpływ, a jak pod spodem to u mnie w A6 C5 wygląda tak, u Ciebie może być coś podobnego:

image.jpg

zdjęcie ze strony www.a6klub.pl

Może ktoś w końcu zrobi zdjęcia jak to wygląda w B5, B6 i B7, bo powtarza się to w kilku wątkach a konkretnych odpowiedzi jak nie było, tak nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym śmierdzeniem to w kilku autach co występował ten problem odgrzybianie w zakładzie załatwiło problem. koszt 40zł. U mnie nie śmierdzi nic ale tydzień temu pojeździłem trochę z klima to cały weekend w łóżku spędziłem i dalej mi się jeszcze z nosa leje, muszę pojechać odgrzybić i zabić wszelkie zarazki :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie odgrzybianie ani ozonowanie nie pomogło i należałoby sprawdzić czy drożny jest odpływ, ale nikt nie wie gdzie on się znajduje :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie odpływy niby drożne ale co śmierdzi przy starcie. Jutro zapodam chlor i pianę :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...