Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Problem z szarpaniem???

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam drodzy klubowicze!

Może ktoś z was mi doradzi co może powodować mój problem...

A więc między obrotami 1800-2500 podczas dodawania gazu szarpie autem. powyżej 2500 wszystko wraca do normy....

Pomożecie??

Opublikowano

Silnik na pompie czy pompowtryskach? Jak na pompie to nastawnik do czyszczenia.

Opublikowano
  • Autor

Na pompowtryskach

Opublikowano

Podepne się pod temat, ja mam trochę inny problem auto zaczyna szarpać jak schodzi z obrotów przy hamowaniu silnikiem. Najbardziej czuć to na 3,4,5 biegu. Jadę na 3 hamuje silnikiem i przy obrotach około 1250 zaczyna poszarpywać (coś jak by sie chciało na 3 bez gazu pod górę podjechać) obroty spadają poniżej 1100(czym wyzszy bieg to próg szarpania przesuwa się w górę )(4 szarpie w okolicach 1400 na 5 w okolicach 1700) i wszystko wraca do normy auto jedzie płynnie bez gazu. Nie wiem czy to ma coś do tego ale pierwsze takie objawy miałem po zmianie dawki z 8,8mg na 3.2mg/skok, kąt wtrysku wynosi 38-40 w BS. Silnik to AFN.

Opublikowano
Witam drodzy klubowicze!

Może ktoś z was mi doradzi co może powodować mój problem...

A więc między obrotami 1800-2500 podczas dodawania gazu szarpie autem. powyżej 2500 wszystko wraca do normy....

Pomożecie??

Wygląda na EGR, może silnik przydławiać się spalinami, zdemontuj go, sprawdź czy grzybek zaworu dokładnie przylega do gniazda, zamontuj i bez podłączania wężyka sterującego.

Wężyk sterujący zaślep śrubką i pjździj, jak szarpanie zniknie , masz przyczynę :whistling:

Jeżeli to szarpanie by występowało w całym zakresie obrotów, to przyczyną też może być słaby kontakt wtyczek popowtrysków, ale wtedy będziesz miał w kompie błąd przerwy w obwodzie cewki któregoś pompowtrysku :naughty:

Opublikowano
  • Autor

DZEKI BEDE PROBOWAC :facepalm:

Opublikowano

Ktoś coś poradzi na mój problem??

Opublikowano

Bartollo moje AJM szarpało przy hamowaniu silnikiem gdy była rozwalona przepławka. Wyglądało to tak jakby podczas hamowania silnikiem dodawał nagle gazu na ułamek sekundy.

Opublikowano

podmienie od znajomka przepływke i dam znać czy cos pomoglo

Opublikowano

Mogę jeszcze dodać że statycznych błędów nie było, jedynie testy dynamiczne wyklazywaly rozbieżności.

Opublikowano

Po podmianie przepływki problem dalej występuje.Jeszcze jakieś sugestie??

Opublikowano

No to tylko czujki temperatury zostały. Może zwarcie sie gdzieś robi.

Sony Xperia Tapatalk 4.

Opublikowano

Sprawdzałem na Vagu Engine- meas.bloks-08 - Groupa 007- temperatura płynu oraz Instruments - Meas.Bloks-08 - Groupa 003 - temperatura płynu i róźnica wynosi 2-3*C i na zimnym i ciepłym silniku. Czyli czujnik sprawny. A sądze ze jak by było jakieś zwarcie to zaraz by byl bląd czujnika.

Napięcie RSW na samym zapłonie 0.740V na odpalonym 1.80 V.

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Kolego miałem tak samo w silniku AHU. Wiele pomysłów, kombinacji, a winny okazał się zawór regulacji doładowania turbiny, czyli popularnie zwany N75. Po wymianie problem znikł.

Wymień ten zawór i powinno pomóc.

Pozdrawiam

Opublikowano

I tak będę musiał zmienić n75 bo podejrzewam ze to przez niego wywala mi bład 519 :) jak zmienię dam znać :)

Opublikowano

U mnie szarpało, gdy walnięty był czujnik ESP, przy wyłączonym ESP szarpanie ustawało.

Opublikowano

Bartollo ostatnio pisałem ze u mnie na szarpanie pomogła wymiana przeplywki(wymianialem bo i tak była padnieta i były tez inne objawy przeplywki) a przy okazji wtedy wymienilem dużo wezykow podcisnnienia, miedzy innymi wszystkie w okolicach N75. Może zaczni od tego. A jak nie to spróbuj tez zamiany N75 z N108(? nie jestem teraz pewien)

Opublikowano
U mnie szarpało, gdy walnięty był czujnik ESP, przy wyłączonym ESP szarpanie ustawało.

Nie mam ESP:)

Bartollo ostatnio pisałem ze u mnie na szarpanie pomogła wymiana przeplywki(wymianialem bo i tak była padnieta i były tez inne objawy przeplywki) a przy okazji wtedy wymienilem dużo wezykow podcisnnienia, miedzy innymi wszystkie w okolicach N75. Może zaczni od tego. A jak nie to spróbuj tez zamiany N75 z N108(? nie jestem teraz pewien)

N108 jest w pompie :P Chyba chodziło Ci o n18 (EGR) :) Wszystkie podciśnienia będe wymienial na dniach jak mi przyjdzie n75 (n18 też mam padnięty a i tak egr zaslepiony) Więc wtedy bede pisal czy się cos zmieniło.

Opublikowano

witam mam taki problem z moja audi..

przy obrotach poniżej 2tys zaczyna drżeć i trochę mocy nie ma i tak jest na 4 i 5 biegu, a później już normalnie idzie..:kwasny:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.