Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tuleje tylnej belki


MariuszAudi83

Rekomendowane odpowiedzi

Witam czy ktoś wymieniał sam tuleje tylnej belki ? Audi nie daje się prowadzić prosto ciągle jest potrzeba kontrowania kierownicy to w lewo to w prawo a czasami potrafi ściągać w prawo. Na ścieżce diagnostycznej 2 tylne tuleje dość mocno się ruszały. Chcę je wymienić sam może ktoś coś podpowiedzieć jak to zrobić i czy trzeba je wyciągać z auta ?? Aha ps: auto po zbieżności z geometrią nic to nie dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniałem w B5 .

Użyłem pseudo ściągacza - kawałek rury o średnicy większej niż tuleja , 2 podkłądki i długa śruba. Rurę przykładamy do belki po stronie w którą tuleja ma wyjść , na nią duża podkąłdka, z drugiej strony mniejsza podkładka. Spryskać WD40 , skręcać ściągacz do względnego oporu i ostukać młoteczkiem, jak się zluzuje to stopniowo skręcamy ściągacz.

Zakładałem tuleję także moim przyrządem. Rura idzie z drugiej strony.

Nie odkręcałem kół nawet. Tył był tylko uniesiony po obu stronach. Śruby tulei wyjałem , a tuleje obniżyły się ok. 10 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem właśnie po wymianie tulei,bezstresowa robota,żadnej filozofii z tym że do wyjęcia użyłem dobrego młotka bo i tak tuleje do wymiany,z założeniem tak jak wyżej kolega bawół,napisał,kawałek rurki większej średnicy niż tuleja,długa śruba i wszystko powoli skręcamy,przedtem wszystko wyczyszczone i posmarowane smarem,

na spokojnie zajęło mi to troszkę więcej niż godzinkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B5 odkręcasz dwie śruby-klucz18,belka sama opada w dół,nic się nie urwie bo belka zawiśnie na amorach,tylko wcześniej auto trzeba podnieść do góry,żeby koła nie dotykały ziemi,chyba w B5 jest łatwiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W B5 wymieniać 2 tuleje to jest prosta operacja :naughty: Tutaj widzę 4 i to przykręcane do góry nie do boków i na zawieszeniu wielowahaczowym tylnym.

---------- Post dopisany 06-09-2013 at 17:58 ---------- Poprzedni post napisany 02-09-2013 at 21:34 ----------

Nikt z was sam nie wymieniał na tym forum tych oto tulej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...