Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem ! Utrata mocy


PiotrekB5

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam Audi A4 B5 1.9 TDI 90km i mam problem mianowicie auto nie chce jechać więcej niż 130km/h na 5 biego max nie całe 3 tyś obrotów i koniec odcina jak by moc i dalej nie ciągnie. Turbina była regenerowana rok temu i myślę że to nie ona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób by pasa zaworu n75 albo zaslep egr i wsadz w miejsce n75 zawor n18 i spróbuj ,jeśli bedzie ciagnać to zaor n75 do wymiany albo jezdzij sobie na tym n18

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może wina pompy paliwowej ( mało wydajna ), tez taki mam w passacie powyżej 120 km/h nic nie szedł 0 mocy ale mi jakoś się odmulił :) jak traci moc np przy 120 km/h to odpuszczam i daje gazu i dalej ciągnie :)

nie wiem czy to pomoże ale możesz tez kupić preparat do czyszczenia wtrysków STP, dolewa się go do paliwa , ja sobie co jakis czas go leje , wydaje mi się ze pomaga :) nie dużo kosztuje bo ok.16 zł , wiec można kupić na wypróbowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stp pomaga jak umarłemu kadzidło

n18 w ahu nie zastąpi n75, zrób by pas, obejrzyj wężyki przy n75, obejrzyj rury dolotu bo może którąś rozerwało lub zsunęła się, zrób logi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrób by pasa zaworu n75 albo zaslep egr i wsadz w miejsce n75 zawor n18 i spróbuj ,jeśli bedzie ciagnać to zaor n75 do wymiany albo jezdzij sobie na tym n18

Co ty człowieku opowiadasz ? pomyśl albo poczytaj zanim zaczniesz podpowiadać bo to nie piaskownica i można komuś bolida unieruchomić. Jego silnik to prawdopodobnie AHU lub 1Z gdzie turbina jest sterowana nadcisnieniem.

---------- Post dopisany at 17:40 ---------- Poprzedni post napisany at 17:38 ----------

Podłącz auto pod program diagnostyczny i zobaczysz co padło.

---------- Post dopisany at 17:43 ---------- Poprzedni post napisany at 17:40 ----------

może wina pompy paliwowej ( mało wydajna ), tez taki mam w passacie powyżej 120 km/h nic nie szedł 0 mocy ale mi jakoś się odmulił :) jak traci moc np przy 120 km/h to odpuszczam i daje gazu i dalej ciągnie :)

nie wiem czy to pomoże ale możesz tez kupić preparat do czyszczenia wtrysków STP, dolewa się go do paliwa , ja sobie co jakis czas go leje , wydaje mi się ze pomaga :) nie dużo kosztuje bo ok.16 zł , wiec można kupić na wypróbowanie

W AHU nie ma pompy paliwowej jest pompa wtryskowa a na jego usterke STP nie pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...