Skocz do zawartości
IGNOROWANY

MMI 3G po Spolszczeniu nie działa


perhydrol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

po ostatniej udanej próbie instalacji map 2012 (z użyciem aktywatora),
podkusiło mnie aby spróbować spolszczyć wersję MMI 3G (a4 b8 2010r avant)

Software version: BNav_EU_P0022_D1

zrobiłem to zgodnie z instrukcją zamieszczoną w jednym z linków na chomiku

K0070-BASIC.rar
POLSKIE MENU AUDI MMI 3G BASIC WERSJA K0070 FULL POLSKIE ZNAKI Ą Ę Ś Ł Ć Ł

1. Nagraj plik metainfo2.txt i foldery MU9303, MU9304, MUIOC na czysta karte SD,
2. Uruchom system MMI 3G wloz karte SD i poczekaj 2 minuty,
3. Nacisnij SETUP + RETURN pojawi sie okno update'u
4. Nacisnij prawy dolny rog czyli UPDATE,
5. Wybierz SD1, pozniej "BNav_EU_K0070" nastepnie "Standard"
6. Rozpocznij update (Start download) na samym dole i START.



Sam proces instalacji wyglądał całkiem ok, był restart (nawet chyba dwa) prezentowany był postęp instalacji w %
niestety po instalacji i ponownym uruchomieniu już MMI nie wstało. (pojawił się jedynie odgłos jak by płyta DVD z mapami wirowała)

Problem w tym że użyłem nie to archiwum RAR, bo zamieszczone są dwa (podczas rozpakowania popełniłem błąd):

  • K0070-BASIC.rar (tego użyłem)
  • K0022-BASIC.rar


Niestety MMI w ogóle się nie uruchamia, czy szanowni koledzy są w stanie coś doradzić, czy istnieje jakiś RECOVERY MODE?
Ewentualnie na jakie koszty muszę się przygotować jeśli serwis - DRAMAT:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz kilka wyjśc :wink: szukaj nowego czytnika 5F lub kogos kumatego do reanimacji go .

Moze tu popytaj ===> Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, to trzeba wyciągnąć (wylutować) procka, lub kość pamięci, i odpowiednim sprzętem / oprogramowaniem zrobić zrzut, czy też wsad.

Czy ktoś z Was może się wypowiedzieć czy oprogramowanie z a6 (ok 2008-2009r) podpasi do tej nawigacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To szukaj nowego modułu 5F, bo wątpię aby ktoś nawet za pieniądze dał Ci navi do wywalenia epromu, grzebania w nim na stole...

Zadzwoń do kilku firm, które zakładają navi 3G np z Allegro i zapytaj sie co dalej...

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrobiłes podstawowy bład,przeskoczyłes za duzo wersji fw,aktualizacje nalezy robic stopniowo,nie mozna odrazu ze starej przeskoczyc do najnowszej.

Ja sam miałem K0022 i zrobiłem tylko jeden stopien wyzej update i wystarczyło zeby juz zainstalował najnowsze mapy.

Moje navi to 3g basic z 2010 avanta ale to jest anglik i ja nie mam K0022 tylko wersje wyzszą.jak chcesz to podrzuce albo odezwij sie na PW mam namiar do dobrego speca ;)

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mu z płytki i firmware jak nie uruchomi fizycznie mmi...

Kolego czy próbowałeś wejść w zielone menu? Czy fizycznie reset działa tj, czy jednostka reaguje na klawisze po mimo czarnego ekranu?

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś ma do sprzedania taki czytnik, z dwoma kartami SD w rozsądnej cenie? I czy zmiana czytnika wymaga wizyty w serwisie (zakodowanie urządzenia)?

Czytnik ma Ochrone komponentu :wink: pytałes jakiegos magika czy ozywi go ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem przeoczyłem dwie odpowiedzi Wasze Panowie, chyba 40 razy dziennie zaglądam do tego wątku.

zrobiłes podstawowy bład,przeskoczyłes za duzo wersji fw,aktualizacje nalezy robic stopniowo,nie mozna odrazu ze starej przeskoczyc do najnowszej.

Ja sam miałem K0022 i zrobiłem tylko jeden stopien wyzej update i wystarczyło zeby juz zainstalował najnowsze mapy.

Moje navi to 3g basic z 2010 avanta ale to jest anglik i ja nie mam K0022 tylko wersje wyzszą.jak chcesz to podrzuce albo odezwij sie na PW mam namiar do dobrego speca ;)

pozdr

Samą wersję map udało mi się przed crashem podnieść do 2012 + aktywator, później niestety zabrałem się za polskie menu :facepalm:

Co mu z płytki i firmware jak nie uruchomi fizycznie mmi...

Kolego czy próbowałeś wejść w zielone menu? Czy fizycznie reset działa tj, czy jednostka reaguje na klawisze po mimo czarnego ekranu?

Nie próbowałem wejść w zielone menu, bo MMI milczy nie wiem więc jak to zrobić,

możesz powiedzieć o jaki reset ci chodzi? Jeśli chodzi o radio, media, to nic nie udało mi się uruchomić - możesz powiedzieć jak sprawdzić czy reaguje na przyciski (które przyciski ewentualnie).

Jedynie przyciski klimy, grzania siedzeń działają.

Dzwoniłem do kilku gości z allegro, którzy oferują wgranie spolszczeń i nowych map, niestety tylko jeden chce się podjąć przywrócenia softu (bez polskiego menu) za 700zł, problem w tym że gość jest na drugim końcu polski, i musiał bym wysyłać czytnik - sam jednak nie jest pewien czy ma odpowiedni sprzed żeby sprawdzić po wgraniu czy wszystko będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klimatronik to oddzielna para kaloszy.

Ja bym jeszcze poszukał kogoś kto tym się zajmuje, napisz do djdarek nie wiem czy jest na forum ale mam z nim prywatnie kontakt, jest z Krakowa. On dużo nawi robi.

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przestrzegam przed aktywatorem oraz spolszczeniem map zamieszczonym pod linkiem:

mmi 3g basic spolszcznie - navi - tomaszzimka - Chomikuj.pl

po odpaleniu któregokolwiek z patchy nastąpiło wyczyszczenie oprogramowania (2x wykonana próba)

Pomocny okazał się Darek (Kontakt - Polskie Menu - Nauczymy Twoje Auto Języka Polskiego !) polecam super Gość.

Jest na forum to djdarek :)

Robiłem u niego spolszczenie 3G ponad półtora roka temu. Sam się bałem...

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mapy na płytce 2011. Rozumiem, że jak nagram na płytę mapy 2014, to będą działać normalnie bez żadnych zmian w sofcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakim cudem przeoczyłem dwie odpowiedzi Wasze Panowie, chyba 40 razy dziennie zaglądam do tego wątku.

zrobiłes podstawowy bład,przeskoczyłes za duzo wersji fw,aktualizacje nalezy robic stopniowo,nie mozna odrazu ze starej przeskoczyc do najnowszej.

Ja sam miałem K0022 i zrobiłem tylko jeden stopien wyzej update i wystarczyło zeby juz zainstalował najnowsze mapy.

Moje navi to 3g basic z 2010 avanta ale to jest anglik i ja nie mam K0022 tylko wersje wyzszą.jak chcesz to podrzuce albo odezwij sie na PW mam namiar do dobrego speca ;)

pozdr

Samą wersję map udało mi się przed crashem podnieść do 2012 + aktywator, później niestety zabrałem się za polskie menu :facepalm:

Co mu z płytki i firmware jak nie uruchomi fizycznie mmi...

Kolego czy próbowałeś wejść w zielone menu? Czy fizycznie reset działa tj, czy jednostka reaguje na klawisze po mimo czarnego ekranu?

Nie próbowałem wejść w zielone menu, bo MMI milczy nie wiem więc jak to zrobić,

możesz powiedzieć o jaki reset ci chodzi? Jeśli chodzi o radio, media, to nic nie udało mi się uruchomić - możesz powiedzieć jak sprawdzić czy reaguje na przyciski (które przyciski ewentualnie).

Jedynie przyciski klimy, grzania siedzeń działają.

Dzwoniłem do kilku gości z allegro, którzy oferują wgranie spolszczeń i nowych map, niestety tylko jeden chce się podjąć przywrócenia softu (bez polskiego menu) za 700zł, problem w tym że gość jest na drugim końcu polski, i musiał bym wysyłać czytnik - sam jednak nie jest pewien czy ma odpowiedni sprzed żeby sprawdzić po wgraniu czy wszystko będzie ok.

perhydrol -rozwiazales jakos swoj problem? Bo mam to samo - wrzucilem za wysoka aktualizacjei MMI trafil szlak jak sie budzi to na czerwono i sie wylacza po minucie- bylbym wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawigacje nie sypią sie od zbyt wysokiej aktualizacji a od softów które sciągacie z chomika.

Tutaj kolega naprawia takie rzeczy

http://allegro.pl/naprawa-mmi-nawigacji-audi-bmw-czytnik-3g-pl-menu-i4769309391.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...