Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kierowca wyścigowy


skax

Rekomendowane odpowiedzi

Siemka :)

Jestem zapalonym fanem motoryzacji, a jeszcze bardziej lubię prowadzić auto - niezbyt wolno.

Jakie kroki musiałbym poczynić, aby zacząć się ścigać ? Mieszkam w Poznaniu i mam tu Tor Poznań.

Na wiosnę planuję kupić starego CRX'a jako autko do grzebania i chciałbym się nim LEGALNIE pościgać.

Generalnie zależy mi na tym raczej jako na pasji i podciągnięciu ponadprzeciętnie umiejętności jako kierowca - nawroty na ręcznym, panowanie nad autem w trudnych warunkach itd.

Nie wiem od czego zacząć nawet. Gokarty?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większośc polskich kierowców rajdowych zaczynała od kjs-ów, i od tego proponuje zacząć :wink: Ja bym od razu na crx-a się nie porywał, a zacząłbym od fiata 126p, tanie części, podniesienie mocy w autku to kwestia paru groszy a jak się zepsuje to na miejscu naprawisz przysłowiowym śrubokrętem i młotkiem:kox: potem tylko nabierać doświadczenia:wink: W każdym razie jakim autem byś nie startował musisz mieć trochę gotówki na boku, a może keidyś Ci się poszczęści ktoś Cie zauważy i da Ci szanse w innej klasie, poczytaj fora rajdowe, tam pewnie dostaniesz dokłądniejsze info co i jak:wink: Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no maluch wydaje się mega pomysłem. Chciałbym równoległe szkolić swoje umiejętności i wiedzę jeśli chodzi o mechanikę aut. Jestem po LO, zaczynam na studiach mechanikę i budowę maszyn, więc moja wiedza o budowie aut jest znikoma ... polecacie może jakieś podstawowe książki ? Kombinowałbym sobie na maluchu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci polecam to.

Wardziński SAMOCHODOWE SILNIKI SPALINOWE wyd.1980 (3510299473) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Stara, dobra szkoła. Jak chodziłem do technikum to, nauczyciele z tego korzystali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...