Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montowanie el. szyb tył.problem z podłączeniem wiązki,moduł komfortu do wymiany??


KrzysiekA4

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,mam problem z uruchomieniem szyb tylnych.Poprowadziłem wiązkę i zamontowałem całą eletryke w drzwiach.Próbowałem na krótko podłączyć układ ale nie działa,póżniej pod kierownicą starałem się podpiąć pod jakiś plus i minus też bez efektu.Jak ktoś wie jak zaadoptować w b5 szyby tylnie w miare z ludzkim wytłumaczenie będę wdzięczny każda pomoc się przyda.Dodam że miałem wcześniej tylko przód el. i zastanawiam się czy nie ma to wspólnego z modułem komfortu?jeśli będzie potrzeba wrzucę zdjęcia kostek są trzy czerwona,zielona i niebieska

---------- Post dopisany at 17:05 ---------- Poprzedni post napisany at 00:25 ----------

DSCN1146.jpg

DSCN1147.jpg

Pierwsza po prawej(czerwona jest od nowej wiązki

DSCN1148.jpg

DSCN1149.jpg

DSCN1150.jpg

DSCN1151.jpg

DSCN1152.jpg

---------- Post dopisany at 17:08 ---------- Poprzedni post napisany at 17:05 ----------

DSCN1153.jpg

---------- Post dopisany at 17:17 ---------- Poprzedni post napisany at 17:08 ----------

Wstawiłem zdjęcia jak to u mnie wygląda fizycznie jest tam stara jak i nowa wiązka,puki co stara jest podłączona myślę że to jest niebieska i zielona kostka.Problem jak dla mnie to że posiadam w nowej wiązce trzy kostki i nie wiem co i gdzie to podłączyć.I czy to jest ważne gdzie plus i gdzie masa??.Jak ktoś miałby ochotę pomóc co z tym zrobić będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, przekladka z2 na 4el szyb nie jest p&p czerwona kostka jest dlatego ze kabli przy 4el jest wiecej i niezmiescily by sie w zielona i niebieska tak jak jest to przy 2el przy 4 te kable sa tez inaczej powpinane, poszukaj w warsztacie jest tam pare opisow co jak i gdzie, moze cos Ci pomoga ale z tego co pamietam to nigdzie nie jest opisane krok po kroku jak to zrobic :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety, przekladka z2 na 4el szyb nie jest p&p czerwona kostka jest dlatego ze kabli przy 4el jest wiecej i niezmiescily by sie w zielona i niebieska tak jak jest to przy 2el przy 4 te kable sa tez inaczej powpinane, poszukaj w warsztacie jest tam pare opisow co jak i gdzie, moze cos Ci pomoga ale z tego co pamietam to nigdzie nie jest opisane krok po kroku jak to zrobic :/

Właśnie w tym problem,jest coś opisane ale "po ludzku" z fotostory nie ma.Chciałbym coś takiego przy okazji zrobić dla innych forumowiczów.Może dojde po woli co i jak zrobić.Moduł komfortu też się różni czy stary da rade z 4el.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W po lifcie też

To tylko w polifcie przekladka jest p&p ? Bo myślałem że w przedlifcie też , odpina się stara a wpina nowa wiązkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przedlifcie jest poprostu przekaznik, i jest taki sam dla 2 i 4

Dobrze widzieć czyli wychodzi na to że trzeba wiązkę przerobić na 2 kostki i ułożyć przewody w dobre pin-y.Schemat elektryki jest na forum ale dla mnie czarna magia :( .Jedno pytanie jeszcze,czy trzeba wpiąć w odpowiedni plus i mase??czy nie ma to znaczenia??.Trzeba wziąć korepetycje z elektroniki miernik i heja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz podpiac staly plus, plus po stacyjce i masa

Acha,więc może w tym mam problem,tylko pozostanie jedna kostka do podpiecia w te dwie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a probowales podlaczyc zielona kostke do zielonej i tylko staly + do zacisku 30 i mase? a czerwona i niebieska pospinac ze soba tak jak powinny byc (w nowej instalacji - na 4el) i popodpinac ja tylko do silnikow i panelu sterowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a probowales podlaczyc zielona kostke do zielonej i tylko staly + do zacisku 30 i mase? a czerwona i niebieska pospinac ze soba tak jak powinny byc (w nowej instalacji - na 4el) i popodpinac ja tylko do silnikow i panelu sterowania?

Nie próbowałem,stan jest taki jak na fotkach żadnej kostki nie ruszałem bo nie wiedziałem który kabelek do czego.Spróbuje tak jak piszesz zobaczymy co z tego wyjdzie :hi:

---------- Post dopisany at 15:22 ---------- Poprzedni post napisany at 15:02 ----------

W po lifcie też

To tylko w polifcie przekladka jest p&p ? Bo myślałem że w przedlifcie też , odpina się stara a wpina nowa wiązkę

Też myślałem że tak jest ale okazuje się to trudniejsze,znalazłem na forum tylko opis do b6/b7 do b5 nie mogę znaleźć :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wielkie każda pomoc mile widziana :hi:

---------- Post dopisany 22-09-2013 at 23:19 ---------- Poprzedni post napisany 17-09-2013 at 07:19 ----------

Szyby podłączone przy pomocy kolegi dragon30 trzeba znaleźć odpowiednią zieloną kostkę,ale jest mały problem z wiązką chyba źle pociągnięta.Przy otwieraniu z kluczyka otwierają się dwie lewe boczne heh,przy zamykaniu wszystkie uff.Dalej ... z konsoli otwierają mi się tylko pl,pp,tp a z tl nie działa dodatkowo tył nie moge otworzyć z przycisków w drzwiach dziwne ale w weekend zajrzę bo w tyg nie dam rady .Jak ktoś ma jakiś pomysł lub miał coś takiego to chętnie przeczytam opinie.Pozdrawiam Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam problem mialem kiedy jak kładłem ori wiązka zamieniłem PP z PT , otwierały mi się z pilota tylko lewe szyby a zamykały wszystkie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i dlatego ja uważam, iż lepiej jest troche czasu poświecić na zrobienie własnej wiązki oczywiście z pomocą schematu elektrycznego. Wiem to po sobie gdyż nie mogłem znaleźć przedliftowej wiązki. Jedynie co mi nie działa to domykanie tylnych szyb. Nie wiem dlaczego, podpięte jak na schemacie nawet znalazłem wpis kolegi z forum żeby ten kabelek podpiąć do niebieskiej kostki do kabelka biało zółtego. Ale też nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki sam problem mialem kiedy jak kładłem ori wiązka zamieniłem PP z PT , otwierały mi się z pilota tylko lewe szyby a zamykały wszystkie

No dokładnie tak zrobiłem i wydaje mi się że muszę całą wiązkę na nowo przeciągać lub grzebać przy kostkach :( :/

---------- Post dopisany 11-10-2013 at 23:58 ---------- Poprzedni post napisany 24-09-2013 at 07:27 ----------

Wiązka działa jak ta lala dla potomnych,prawa strona,dłuższa wiązka do przednich krótsza do tylnych i musi działać :) łącznie z kluczyka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...