Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 usuwał ktoś DPF?


wojtekz

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z posiadaczy B8 pozbył się DPF'a ze swojego auta, jak po takim zbiegu auto wam się zachowuje bo wiem że wiąże się to z przeróbką oprogramowania samochodu - czy nie ma problemów, czy nie żałujecie swojej decyzji?

Sam zbliżam się do podjęcia tego kroku, ale jeszcze ciut się waham i szukam przekonania ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzwoniłem do firmy która ma mi to robić i podobno w przypadku naszego auta w tej puszcze jest też katalizator, on po takiej przeróbce zostaje na swoim miejscu - prawda to?

nie chciałbym aby to kopciło jak smok no i wiadomo sprawa przeglądów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozbywasz sie jednego i dtugiego

Przy okazji rob chipa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śmiało usuwaj :wink: Jeżeli chodzi o kopcenie po usunięciu DPF-a na seryjnym programie nie będzie kopcił na bank ( sprawdzone) :wink: jak zrobisz program wiadomo że tuner musi go podlać i jak doj**iesz mu w palnik to pewnie dyma puści i okolnik będzie okopcony :wink: sprawdzone na b7 i b8 mam 3 takie w rodzinie :wink: a jak ci ktoś powie że po usunięciu DPF-a i zrobieniu programu okolniki są czyste i nie przykopci to niech sie pierdolnie w łep , bo nie którzy na forum już tu tak pisali :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja co prawda krótko w stażu bez DPFa noi w B7 ale jest wszystko ok.

Z ciekawostek dodam, że te same trasy po mieście na jednym tankowaniu wydłużyły mi się o 100km... :) Więc coś ten DPF żżerał za dużo paliwa na dopalaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no mnie dobijają ciągłe nowe ikonki wyskakujące na fisie odpowiedzialne za DPF, wypalanie serwisowe nie chce przejść do końca urywa się po około 30 min wypalania z jakimś błędem, czytałem że w takim przypadku niezużyte paliwo wraca do miski olejowej i rozrzedza olej! Jeszcze nie sprawdzałem poziomu oleju, ale mam gdzieś takie historie, zwłaszcza że regeneracja/wypalenie to na chwile załatwia sprawę, a ja jeszcze jeżdżę raczej krótkie odcinki - wiec chyba wyjście mam tylko jedno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie decyzja zapadła o wywaleniu DPF jak przy ostatniej zmianie oleju spłynęło go o literek więcej niż powinno... więc był najwyższy czas na to :)

Wyrzucaj i pamiętaj, diesel musi dymić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie dla wszystkich którzy DPF usuneli, na jakim od tego momantu oleju jeździcie,

czy zmieniliście specyfikacje oleju na takie bez DPF?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisze w instrukcji audi że z DPF 504-507, bez DPF 505.01

więc chciałbym zalać taką oliwę bo jest ona FullSaps więc dobrze chroni silnik, ale w opisie tego oleju piszę "(Z wyjątkiem silników VW z pompami wtryskowymi wymagającymi oleju MOTUL SPECIFIC 505.01 5W40)":

Motul 8100 X-cess 5w40 VW 502.00 505.00

jak myślicie można go lać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po usunięciu DPF muszę powiedzieć że fura jedak troche dymi, po kilu dniach jeżdzenia mam cały okopcony wydech, końcówki wydechu - czy u was jest tak samo, to normalne, czy coś mi spindolili?

IMG_20131005_103232.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dymic bedzie bo wiecej sadzy idzie w wydech a nie zostaje w filtrze przepalana. Jak uwazasz ze za mocno dymi jedz na korekte softu :)

wyslane szajsungiem icostam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w miejsce dpf-a trzeba wstawić jakiś katalizator czy tylko rurkę wspawać? 1,9 105KM auto dostało od razu program na 138KM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna zostawić opakowanie a wsad wywalic.

Nie bedzie problemu przy przeglądach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o przeglądy, "tuner" powiedział że trzeba wstawić katalizator bo turbina będzie się za mocno rozpędzać i to skróci jej żywot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...