Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Dlaczego bierze mi olej ?


maciekg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Za zużycie oleju są odpowiedzialne uszczelniacze zaworów (części groszowa sprawa, ale wymiana to już inna kwestia) doświadczony warsztat może podejmie się bez zdejmowania głowicy, następnym elementem wpływającym na zużycie oleju przez silnik są pierścienie i jak tu ktoś wcześniej zauważył sprawdza się ciśnienie w komorze spalania żeby to sprawdzić i ewentualnie wyeliminować. Z tym ciśnieniem to wcale nie jest tak do końca bo dają go pierścienie uszczelniające a pierścienie olejowe (zgarniające) mają za zadanie jak nazwa wskazuje zgarnąć olej ze ścianek cylindra i jak tego dobrze nie zrobią to olej będzie zużywany a ciśnienie na cylindrach będzie właściwe. Inną kwestią jest to że przy gazie samochód, który już trochę przejechał będzie zużywał więcej oleju bo jest to suche paliwo.

Pozdrawiam. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Zgadzam się z kolegą 'legalny'.Miałem wczesniej opla vectre, i podobnie jak A4 na gazie ubytki oleju to 1 l na 15 tys. km. :audi: Teraz ma olej jakiś fordowski, ale zamierzam to zmienić.Śledzę forum i myslę że skorzystam z porady kolegów klubowiczów. Pozdrawiam Paweł Oława :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spala jakieś 1.1L na 6000km Silnik: ADR 1.8 (przebieg niby 174000km)

to duzo czy mieszcze sie w normie ?? - wycieków niezaobserwowałem...

olej: Castrol magnatec 10W40

jeżdze różnie.. ale lubie przycisnąć ...

prosze o opinie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja jezdze na Mobil 1 5W50 i tak na 15 tys dolewam ok 1 litra oleju, dodam ze jezdze na gazie, auto ma przejechane teoretyczmnie 240tys km.[br]Dopisany: 14 Luty 2008, 17:18 _________________________________________________co do tego brania oleju to niewiem jak to jest u audi ale ostatnio z kolega u niego wymienialismy uszczekniacze na zaworach bo to było przyczyna dużego zużycia oleju.[br]Dopisany: 14 Luty 2008, 17:20 _________________________________________________sory nie napisałem jakie to auto mercedes 190

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...