Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADR] Silnik sie zagrzał


henias1987

Rekomendowane odpowiedzi

witam otóż tak jade sobie wewczorajszej goraczce ok 16-17 samochod caly dzien stal i po ok 10 km patrze na temp i przekracza mi juz 100 stopni zatrzymalem sie odczekalem troche temp spadla do 90 ujechalem potem z kilometr moze dwa i znowu mialem 100 stopni a po zgaszeniu silnika nawet wentylatorsie nie zalaczyl. dodam ze pare dni wczesniej wymienialem rozrzad i co za tym izie woda byla spuszczana i na nowo byl zalewany uklad chlodzacy ile tam wchodzi plynu? kostki sa dobrze popodlanczane z tego co widac co moze byc przyczyna takiego stanu rzeczy :(

* nie używaj proszę bezmyślnie prefixu ALL skoro tyczy się to auta z konkretnym modelem silnika - Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

skoro spuscilem wode z ukladu chlodzenie to prawdopodobnie napewno masz zapowietrzony uklad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a powiedz czy od momentu zmiany rozrzadu wentylator sie zalaczal po odpowiedniej trasie tzn auto nie grzalo sie?czy poprostu to jest twoja pierwsza trasa po zmianie?ja takze mialem zapowietrzony uklad chlodzenia i mimo sprawnego wentylatora temp rosla do ponad 105 stopni.odpowietrz uklad-wiesz jak?jak nie pomoze to sprawdz jeszcze raz kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wymianie rozrzadu mialem krotkie trasy do pracu ok 5km odpowietrzylem dzisiaj uklad dolalem gdzies niecaly litr plynu i zrobilem dzisiaj ta sama trase i wszystko ok tylko wczoraj bylo cieplej i wczoraj bardziej cisnelem powyzej stowki a dzisiaj to spokojnie 90 xD[br]Dopisany: 02 Sierpień 2008, 13:33 _________________________________________________a jak zalewalem go plynem po wymianie rozrzadu to nie wiem jaki byl na poczatku i kupilem orlen petrygo niebieski i moje pytanie czy plyn ma znaczenie? czy nie jest on zly?[br]Dopisany: 02 Sierpień 2008, 13:36 _________________________________________________i dalej ten wentylator mnie martwi do wedlug mnie powinien sie zalaczyc :/ kostki sa dobrze podlaczone ale jeszcze raz je sprawdze moze jakas zasniedziala a jest jakis bezpiecznik wentylatora a moze czujnik temperatury jast walniety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ci sie wentylator nie zalczył ? co sie ma niby załanczać masz uwalone sprzęgło wiskotyczne pozatym co za wynalazki lejesz do układu ?? na zbiorniczku ci pisze jaki masz zalać jak byk, zamiennik to czerwony febi ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, tez nie rozumiem, wentylator sie nie zalaczyl :o ?? on pracuje tylko jak silnik dziala a jak sie wylacza to juz nie pracuje, to nie polonez :polew: Odpowietrz uklad i powinno byc ok. Pozdrawiam Jocker01[br]Dopisany: 02 Sierpień 2008, 13:25 _________________________________________________albo chodzi Ci o wentylator kilmatyzacji,ale on chodzi tylko przy wlaczonej klimie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie, wentylator jest na pasku/sprzegle wiec kreci sie wrac z silnikiem. Jak wylaczysz silnik to wentylator juz sie nie uruchomi. Wiecej obrotow silnika = szybsze obroty na wentylatorze.

Dodatkowo jak chcesz sprawdzic czy wisko Ci sie nie zepsulo to mozesz sprobowac zatrzymac reka wentylator na biegu jalowym. UWAGA! ZROB TO OSTROZNIE BO JAK DZIALA TO PRZYPALI CI PALUSZKI :)

Aha co to znaczy odpowietrzyc uklad? Ja wymienialem plyn i lalem powoli do maxa.... potem poczekalem 15 minut, dolalem jeszcze litr i jest ok do dzisiaj. Tak swoja droga to co ile trzeba wymieniac plyn? Ja na swoim zrobilem juz 19kkm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/size]_________________________________________________albo chodzi Ci o wentylator kilmatyzacji,ale on chodzi tylko przy wlaczonej klimie

Może nie tak do końca :). Bo u mnie jest taka sytuacja, że ja stoje długo w korku i jest bardzo gorąco, to załącza mi się wentylator od klimy :gwizdanie:.. po mimo ze klima nie chodzi. czyli jednym słowem, wentylator od klimy wspomaga wisko jak nie daje już rady :>... Juz mialem pare razy taką sytuacje, ale było bardzo gorąco na zewnątrz :>..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mnie sie ze tylko w polonezach bo np w polo jaki mi sie zgrzalo to wentylator sie zalanczal,

i idzie zatrzymac wentylator!! czyli co z ta wiskoza??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wydaje mnie sie ze tylko w polonezach bo np w polo jaki mi sie zgrzalo to wentylator sie zalanczal,

i idzie zatrzymac wentylator!! czyli co z ta wiskoza??

No w passatach tez jest na silniku elektrycznym i nawet jak kluczyk ze stacyjki wyjmiesz to potrafi sie wlaczyc ;)

Jeszcze raz dla pewnosci bo w pierwszym poscie nie napisalem ze robimy to na goracym silniku .... Probowales na goracym? Jezeli tak to znaczy ze masz wywalone wisko i nie lapie kiedy silnik jest bardzo nagrzany. Teraz temperatura powinna rosnac do okolo 105 stopni na postoju badz w korku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[/size]_________________________________________________albo chodzi Ci o wentylator kilmatyzacji,ale on chodzi tylko przy wlaczonej klimie

Może nie tak do końca :). Bo u mnie jest taka sytuacja, że ja stoje długo w korku i jest bardzo gorąco, to załącza mi się wentylator od klimy :gwizdanie:.. po mimo ze klima nie chodzi. czyli jednym słowem, wentylator od klimy wspomaga wisko jak nie daje już rady :>... Juz mialem pare razy taką sytuacje, ale było bardzo gorąco na zewnątrz :>..

u Ciebie jest widocznie juz troche inaczej, niunia po lifcie i inne rozwiazanie techniczne.

Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...