Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dziwne wycie/buczenie przy prędkościach 100km/h


cabanmat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panowie :hi:

Zauważyłem dzisiaj że zbliżając się do 100km/h coś zaczyna mi wyć/buczeć.

Wyrzucałem skrzynię na luz, trzymałem na sprzęgle i dalej buczało... więc może to nie skrzynia i oby :wink:

Stawiacie łożyska w kołach ?

---------- Post dopisany 29-09-2013 at 12:46 ---------- Poprzedni post napisany 28-09-2013 at 20:32 ----------

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby oby :wink:

Pojeżdżę jeszcze trochę aż się nasili to może będzie łatwiej zlokalizować w którym :decayed:

Tak zapytam na przyszłość... Jak będę zamawiał łożysko to jakiej firmy polecacie ?

Bo wiadomo ... czasy mamy takie że trzeba uważać żeby nie wdepnąć w g... :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale jak rozpoznać w którym z czterech kół łożysko powiedziało :papa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy skręcie im większy nacisk na zepsute łożysko tym bardziej ono bd słyszalne. Podczas jazdy na wprost też da się to wyczuć jak słyszysz ten dźwięk z przodu np po prawej stronie to bd najprawdopodobniej lewe koło przednie i odwrotnie. W ostateczności wyjmij przegub z piasty i nią pokręć też bd słyszał gdzie łożysko nie trybi. U mnie ostatnio padły oba z przodu i podczas jazdy nie mogłem dojść czy prawe czy lewe po wyjęciu przegubów okazało się, że oba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak zajadę do mechaniora to bez problemu wskażę które łożysko wyło ?

Czy będzie to trochę wróżenie... ?

Przy jeździe np. 70km/h jest wszystko okej ale gdy licznik pokażę nam stówkę to zaczyna się wycie i siedząc po stronie pasażera z przodu czułem lekkie wibracje w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wrzuceniu luzu w skrzyni pracuje układ różnicowy i jego łożyska :) Możesz łożyska sprawdzić na podnośniku przednie rozpędzić pojedynczo i wyłączyć silnik ale z przodu jest dużo współpracujących elementów (łożyska, przeguby, układ różnicowy) i nie zawsze się trafi w odpowiedni :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn. mogę pomylić prawe z lewym ?

Odpisał mi TOM z CenterCaru i za przód SKF'a powiedział 100zł za szt a za tył 198zł szt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej wyjąć przegub z piasty i zakręcić samą piastą??? JA tak robiłem wczoraj u siebie też, mi buczało/huczało łożysko. Nie mogłem dojść podczas jazdy które to. Więc wyjąłem przegub z piasty i po zakręceniu nią od razu było słychać, że łożysko kaput :) Dla uzupełnienia dodam, że u mnie do wymiany typowej kwalifikuje się jedno drugi hymm jeszcze by do zimy pojeździł ale też już zaczyna popiskiwać więc akurat ja wymieniam oba, ale nie oznacza to, ze nie mam pewności które robi taki hałas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanie jeżeli mam padnięte łożysko to np. tak jak u cabanmat-a cały czas buczy przy danej prędkości?? u mnie buczy tylko że ok. 2s. przestaje za jakiś czas znowu, dodam że nie pojawia się to często, myśle też nad oponami nie są już pierwszej świeżości... niedługo zmiana na zimowe mam nadzieje że buczenie ustanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko z reguły jak pada to słychać je ciągle od pewnych prędkości. Z oponami powinno być podobnie. A słychać to podczas jazdy na wprost czy przy skręcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wprost przy większych prędkościach tj. 100-130, tylko tak jak pisałem zdarza się to raz na jakiś czas np. dzisiaj cisza...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie buczenie jest gdy jadę prosto i zaczynają się prędkości +90km/h... na stronie pasażera czułem nawet lekkie wibracje w podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kolegi wyżej będzie najprawdopodobniej do wymiany jedno z łożysk w którymś z przednich kół. A u kolegi gieso to w sumie sam nie wiem do końca bo tego nie widzę. Przegub jak słychać to z reguły przy skręcie i u Cb bym go wykluczył, nie wiem jak to dokładnie dźwięk ale możesz pokusić się o zobaczyć czy nie masz jakiegoś luzu na piaście przedniej oraz sprawdzić samo łożysko musisz wyjąc przegub z piasty i przekręcić samą piasta tak bd najpewniej w twoim przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arkom dzięki za radę :thumbup1: zapomniałem napisać że amorki mam już na wykończeniu może to być przyczyną tych dźwięków, dodam że od 3 dni cisza :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amorki to bardziej byłoby słychać jakieś stuki puki,a nie buczenie/huczenie ale tak jak mówię nie słyszę tego, nie widzę. Ja mimo wszytko zaczął bym sprawdzanie od tego co Ci napisałem wyżej, jak nic nie wyjdzie bd myśleć dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...