Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana świec żarowych.


swimmer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Szukam wątków dotyczących wymiany świec żarowych czy zrobię to bez problemu sam czy lepiej do mechanika.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ze idzie to zrobić samemu tylko potrzebna jest długa nasadka 10 ale jest jedno ale ....świece lubią się zapiekać i może być zdziwienie jak ją ukręcisz , lub wraz ze świecą wykręcisz gwint z głowicy ....Ale jak to mówią Świat należy do odważnych:decayed:..a decyzja należy do Ciebie ...:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mechanik też urwie ale nawali kleju i powie że tak było. ;-)

Odkrecaj na goracym silniku i bedzie dobrze.

Wysłane Pocztą Polską przy pomocy listonosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecaj na goracym silniku i bedzie dobrze

Ja bym nie odkręcał na gorącym silniku ..bo możesz razem z gwintem wykręcić :kwasny:

Z wieczora polej pod nie Wd40 i na drugi dzień powolutku z wyczuciem próbuj jeśli ruszysz to znowu podlej WD40 i dokręć z powrotem , i znowu odkręć troszkę więcej i tak powoli jak byś niby gwintował powinny dać się wykręcić .Ja tym sposobem u siebie wymieniłem na nowe i dało się ,chociaż nie wszystkie szły fajnie ...

może ktoś ma inny sposób.....:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to robiłem na rozgrzanym silniku Wcześniej polałem wd40 i powoli lekko odkręciłem i z powrotem wkręciłem I ponownie trochę więcej odkręciłem i znowu wkręciłem I tak powoli aż się udało wykręcić do końca :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozgrzany i sie trzasnie wd40 zimnym to idzie jak złoto tylko trochę zadymy.

;-)

Wysłane Pocztą Polską przy pomocy listonosza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkrecaj na goracym silniku i bedzie dobrze

Ja bym nie odkręcał na gorącym silniku ..bo możesz razem z gwintem wykręcić :kwasny:

Z wieczora polej pod nie Wd40 i na drugi dzień powolutku z wyczuciem próbuj jeśli ruszysz to znowu podlej WD40 i dokręć z powrotem , i znowu odkręć troszkę więcej i tak powoli jak byś niby gwintował powinny dać się wykręcić .Ja tym sposobem u siebie wymieniłem na nowe i dało się ,chociaż nie wszystkie szły fajnie ...

może ktoś ma inny sposób.....:wink:

Zrób tak jak OLIVER napisał. Silnik nie może być rozgrzany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...