Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka skrzynia do 1.9TDI 90KM


sebof1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam kupilem a4 z silnikiem takim jak w temacie.Mój problem polega na tym ze auto jest mulaste i przy 90-100km/h strasznie drzy silnik trzesie samochodem tak jakby nie dawal rady.No wiec pierwsze co zrobilem wymienilem filtr paliwa powietrza oleju i olej.Sprawdzilem wszystkie poduszki sa ok no i pojechalem zeby mi sprawdzili komputer.Bylo kilka bledów ale to jakies stare zostaly skasowane i juz zadnych nie ma.Autko dalej jezdzi tak jak jezdzilo pojechalem do innego mechanika on stwierdzil ze mam skrzynie biegow z innego samochodu bo przy 100 mam 1950RPM. Odczytalem oznaczenie skrzyni i jest FHN1424 mi wychodzi ze mam skrzynie z passata b5 fl czyli 130km.Co zrobic zmieniac skrzynie?Strasznie to drzenie denerwuje.Z mila chcecia zamienie sie za ta skrzynie za pasujaca do mojego samochodu.

---------- Post dopisany 06-10-2013 at 00:45 ---------- Poprzedni post napisany 05-10-2013 at 17:25 ----------

Moj silnik to 1z a skrzynia która powinna byc to cpc jaka inna moze jeszcze pasować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda skrzynia od 1,9 TDI z A4 czy Passata będzie pasować. Włóż cpc, ona ma nieco krótsze przełożenia od tej co masz:wink: Może to, że jest mulaste nie jest spowodowane tylko skrzynią? Bo nie wydaje mi się, żeby przy 100km/h miał ciężko dalej iść na tej skrzyni:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to znaczy ze żadne błędy już nie powróciły?

raczej te objawy to nie skrzynią tylko inne przyczyny

na początek z diagnozuj silnik , zrób komplet logów i zamieść je w odpowiednim dziale ...Koledzy ocenią stan silnika a potem zobaczymy co dalej ...To fakt ze silnik troche słabawy ale to nie znaczy ze ma szarpać czy to tylko na 5 biegu? a jak zachowuje się jak np. masz zduszony 3bieg i dasz mu ostro po gazie ..normale się zbiera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy nie powróciły.Kabla nie mam wiec nie podłącze, no ale mechanik podłączył i stwierdził ze wszystko ok.Przy 1850 do 2000rpm na 4 i 5 biegu silnik drży az trzęsie samochodem powyżej tych obrotów jest juz ok.Na 3 biegu tez szału nie ma no ale cos tam ciągnie.Ja celowalem w nastawnice pompy wtryskowej.A tu skrzynia nie taka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zainwestuj parę zł .w kabelek i będziesz miał swój :wink:

A może dwu mas sie kłania ..do wymiany....i dlatego takie objawy...:eusathink:

może ktoś inny to potwierdzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zmieniał skrzyni a wrzucił program, auto się odmuli i będziesz zadowolony. Ja mam skrzynie od AFN i program, przy 100km/h mam ok 2200obr. Nie wiem o jakim drżeniu mówisz, ja po zmianie skrzyni iw rzuceniu sztywnego koła też mam drżenia delikatne na budzie. Wymiana poduszek też nic nie dała, niestety ale podobno jak nie masz dwumasy to drżeć troszkę będzie. Jak coś możesz sobie do mnie podjechać porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ahu (90 ps) mam taka skrzynie i jest gites mi drżało na starej skrzyni okazało się że popuszczenie poduch i skręcenie na nowo aż same się ustawią pomogło i nie drży. co do skrzyni to nie jest od niej hm u mnie śmiga..

dwumasa nie ma w 1Z więc to nie to a nie włącza ci się odcinka przypadkiem ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...