Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Grzechocze przy gwałtownym przyspieszaniu.


karol2984

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jak chcę szybciej ruszyć szybko z miejsca słyszę jakieś głośne grzechotanie, co to może być?

---------- Post dopisany 21-10-2013 at 12:43 ---------- Poprzedni post napisany 05-10-2013 at 21:22 ----------

Nikt nie doradzi? Prawy przegub wewnętrzny ma luz góra-dół tak ze 2mm czy to może być jego wina? Dźwięk jest podobny do udaru w wiertarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na prostuych kolacj jak dajesz w rure to raczej przegub wewnetrzny do wymiany a zwlaszcza ze jak luz to na bank do wymiany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale luz jest minimalny około 2mm

---------- Post dopisany at 19:39 ---------- Poprzedni post napisany at 10:16 ----------

A jaka jest zasada z przegubami zewnętrznymi, jak skręcam mocno w prawo i strzela to lewy do wymiany czy odwrotnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby być pewnym to najlepiej wyjąć cała półoś czy może jakoś inaczej?

---------- Post dopisany at 19:17 ---------- Poprzedni post napisany at 10:28 ----------

dodaje filmik, może coś będzie widać, prawy przegub wewnętrzny

luz na przegubie wewnętrznym a4 b5 adr - YouTube

---------- Post dopisany at 20:36 ---------- Poprzedni post napisany at 19:17 ----------

Byłem na testach i strzela Lewy ale przy maksymalnym skręcie kierowcy w prawo podczas podczas jazdy na wstecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przez co przegub strzela, pytam z ciekawości?

Tylko czemu drży tak mocno przy ostrym ruszaniu z miejsca na prostych kołach i raczej ten dźwięk słychać po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karol, jak cofasz na skręconych kołach, to w końcu, z której strony strzela, raz piszesz, że z lewej, raz z prawej ?

Przegub to nic innego jak mechaniczny element układu napędowego i ulega zużyciu, nie wiem dlaczego Twój strzelił, ale trzeba go wymienić :P

A tak na marginesie, jeżeli będziemy unikać gwałtownych przyspieszeń na skręconych kołach, nasze przeguby przetrwają wieki :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, pisałem że mi grzechocze mocno przy ostrym ruszaniu na prostych kołach i wyczułem mały luz w prawym wewnętrznym (filmik wyżej), a jak pojechałem na testy to przy mocno skręconych kołach strzelał lewy zewnętrzny bo przez odkręconą szybę było dobrze słychać. A mój problem polega skąd to grzechotanie dochodzi bo raczej nie z lewego zewnętrznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też były suche ale było pęknięte mocowanie tuż przy gwincie co jest poduszka przykręcana do łapy zawieszenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośno gruchotało, grzechotało przy gwałtownym ruszeniu. Zauważyłem to na podnośniku kiedy ojciec puszczał gwałtownie sprzęgło a silnik podskakiwał razem z poduszką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poduszki ok są, teraz się przejechałem i lekko pod górkę ruszyłem i też drżało mocno

---------- Post dopisany at 19:08 ---------- Poprzedni post napisany at 17:48 ----------

kurde no, z okolic dwumasu żadnych stuków, jak wciskam sprzęgło nie ma różnicy w odgłosach pracy, poduszki silnika i skrzyni nie popękane, w zawiasie też ok, budą lekko trzęsie ale to raczej od silnika

---------- Post dopisany 05-11-2013 at 16:09 ---------- Poprzedni post napisany 03-11-2013 at 19:08 ----------

a jeżeli by się okazało za jakiś czas że to jednak koło dwumasowe to czy do jego wymiany muszę wyjąć całą skrzynie czy jest jakaś możliwość tylko ją odsunąć kilkanaście centymetrów bez odkręcania przewodów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...