Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Swiatla mijania do jazdy dziennej


shut88

Rekomendowane odpowiedzi

chyba da się to ogarnąć programem... właśnie wczoraj kolega mi o tym mówił tylko że on wspominał o tym że same halo się świeciły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok jutro podpytam ale jak chciałem żeby mi to ogarną to powiedział że nie ogarnia tego bo nie ma programu ,,, ale cierpliwości na pewno znajdą się tutaj magicy co ci w tym pomogą ale jutro jeszcze podpytam może chociaż podpowie do kogo z tym uderzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z modułu MCE nic nie zrobisz by halogeny się zaświeciły jako dzienne

ewentualnie można MCE przekodować na skandyanwie wtedy po zapłonie na 0 się zaśiwęca światła :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moduł sprawdza się w 100%

jeśli masz xenon lub bixy to jedno z lepszych rozwiązań,

na pewno lepsze to od pseudo ledów doklejanych do wszelakiej maści samochodów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie że się da tak zrobić, tylko trzeba miec możliwość włączenia długiego kodowania w vcds w module komfortu. Na bajt 0 ustawiasz tylko bit4 i masz światła mijania które świecą się tylko jeżeli spuścisz hamulec ręczny. tył się nie swieci wogóle. Do tego jak zmniejszysz sobie natężenie światła na 51% (bo tyle możesz min) to zmniejszy się dodatkowo zużycie mocy prawie o polowę. Ja mam niestety mk 8E0907279N na którym dlugie kodowanie nie dziala i własnie zastanawiam sie nad zmiana na mk 8E0907279L

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długie kodowanie nie występowało ani w B6 ani w B7 , występowało w audi A3 8P , i innych modelach vag opartych o platforme 1K1 i 3C0 , czyli passata i golfa V no i oczywyscie we wszystkich wspólczesnych i tam szło uruchomiić opcje wyżej pokazaną dodatkowo szło przełączyć wykonanie świateł do jazdy dziennej na halogeny

można natomiast włączyć tzw tryb skandynawski ale tylko jeśli mamy MCE w wersji HIGH

zmieniając kodowanie ostatniego bitu

na 2 - tryb skandynawski włączone światła mijania i pozycyjne w pozycji włącznika 0

na 4 - canada włączone halogeny i światła pozycyjne w pozycji włącznika 0

Coding

0?xxx: Light Sensor

0 = Light Sensor not installed

1 = Light Sensor installed

0x?xx: Trailer Hitch

0 = Trailer Hitch not installed

1 = Trailer Hitch installed

0xx?x: Headlights

0 = Halogen Headlights

1 = Xenon Headlights

0xxx?: Country

1 = Rest of World

2 = Northern Countries (Finland, Sweden, Norway, Denmark)

3 = USA

4 = Canada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie masz rację, wczoraj przesiedziałem pół nocy nad tym. Szkoda że nie ma długiego kodowania bo wtedy naprawdę możliwości były by większe. Ciekawe jakby zapakował do B7 modul komfortu z b8 (bo ponoć ten model ma) czy by dał efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za halogeny macie bankowy mandat, kazdy patrol wam to powie ,i pewnie da. halogeny to halogeny.

rozmieszenie świateł do jazdy dziennej musi być takie:

- wysokość od 250mm do 1500mm od podłoża

- szerokość do 400mm od obrysu

- odległość świateł od siebie min. 600mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie masz rację, wczoraj przesiedziałem pół nocy nad tym. Szkoda że nie ma długiego kodowania bo wtedy naprawdę możliwości były by większe. Ciekawe jakby zapakował do B7 modul komfortu z b8 (bo ponoć ten model ma) czy by dał efekt.

modułu z B8 nie zapakujesz , ma zupełnie inną architekturę i wymaga współpracy z innymi modułami z B8 ,platforma B6 i B7 To w zasadzie samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...