Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mechanik wyladowal akumulator.


Miki4321

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Dzis mechanik powiedział mi że jak chcial odstawic auto to nawet sie kontrolki nie zapalily przy przekrecaniu kluczyka.

Podobno akumulator mial 11V - rozladowal sie przez jakies zwarcie...

Czy to prawda ze gdy napiecie spadnie do jakiegos poziomu to rozrusznik i kontrolki sie odlaczaja calkowicie?

Jakie to napiecie?

Troche mi szkoda akumulatora bo ma dopiero 18 miesiecy i raczej o niego dbalem.

Jak to jest - jak mechanik rozladuje (zasiarczy) akumulator to to jest jego problem i moge sie domagac nowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No se mechanika znalazłeś.... skoro był słaby akumulator to nie potrafił go naładować? Zwarcie w akumulatorze czy w instalacji samochodu jest coś co ciągnie zbyt dużo prądu?

Mechanik jak rozładował to niech naładuje akumulator i tyle. Rozładowanie nie oznacza też, że od razu akumulator jest zasiarczony. Zasiarczeniu ulega notorycznie niedoładowany akumulator lub jak go będziesz przechowywał w stanie nienaładowanym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to bezedura z tym odcięciem.

Nawet jak aku zdechniętyt to kontrolki się zapalą.

A u Ciebie wychodzi na to że altek nie ładował go wcale wiec inna sprawa.

A jak Ty jeździłeś nie miałeś problemów z aku -podczas odpalenia nie paliła się kontrolka i nie pikało 3 razy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wkladalem ten aku po zakupie (heh juz bedzie 2 lata) to ladowanie i pobor spoczynkowy wszystko w pozradku bylo. Zeszlej zimy palil od strzalu przy -15. Wiec Elektryki nie podejrzewam. Mysle ze mechanik jakies za***iste to zwarcie musial zrobic. Dzis maja go zabrac do elektryka niby ten przewod wymieniac. Kurw*** mnie bierze po prostu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprubój naładować aku i wtedy zobacz czy trzyma napięcie. Jeżeli ma ponad 12V to wtedy szukaj przyczyny rozładowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...