Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 APR] Spala benzyne podczas jazdy na LPG


areckzur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Problem zauwazylem dziś ponieważ Pb spadlo mi do poziomu minimalnego wiec dolalem 10L , wczesniej tego nie widzialem poniewaz mialem pol baku (a wiadomo ze w tych okolicach czasem oszukuje). Po zatankowaniu przejechalem ok 20km i wskazówka LPG spadła mi z przed białej kreski poza nią.

Wiem że jest możliwość odłączenia plusa od aku i sprawdzenia stanu faktycznego wskazówki ponownie , lecz smierdzi mi w kabinie Pb to wydaje mi się jednak że przyczyna lezy gdzie indziej..

Komputer wskazał mi błędy :

-Zbyt bogata mieszanka(powinno być niby przy LPG czasem)

-Sonda Lambda

Przyczyny jakie moim zdaniem mogą to powodować:

-Czujnik ciśnienia paliwa

-Sonda lambda

Samochód chodzi jak najbardziej prawidłowo , nie szarpie , nie faluje idzie jak trzeba i kontrolki zadne rowniez sie nie swieca. Spalanie LPG w miescie 15/21 LPG Trasa 10/13.

Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za podpowiedzi , dopiero zajrzałem bo nikt nie odpowiadał ;-) Niestety problem tkwi we wskazniku.. Gdy teraz mam pol baku to jest ok, jezdze na gazie i benzynie stoi ale jak juz mam rezerwe to zaczyna mi spadać poprostu wskazówka w dol,a jak odepne i podlacze plusa w aku to wraca do normalnego faktycznego stanu poziomu paliwa ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zatankowalem za 30 zl i mialem na prawie pierwszej bialej kresce (nowa instalacja). Po przejechaniu 348 km palila sie juz rezerwa od paliwa. Wydaje mi sie ze paliwa idzie masakrycznie duzo. Przelacza sie po okolo 2-3 km na gaz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...