Skocz do zawartości
IGNOROWANY

dziwne dźwięk - II pozycja kluczyka, odpalenie


Carl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Od ok. 2 tygodni po włożeniu kluczyka do stacyjki i przekręceniu go na drugą pozycję słychać bardzo donośny 1-2s "jęk".

Po odpaleniu silnika dźwięk ten znów się pojawia (taki sam jak poprzedni i trwający może 1-4s.)

Oba powyższe odgłosy prawdopodobnie dobiegają od pompy paliwa (słuchać że dźwięk wydobywa się z okolic tylnej kanapy).

-Miał ktoś taki przypadek?

-czy to poważne? czy mam jeszcze trochę czasu?

Dodam również ciekawostkę:

-ten sam dźwięk pojawia się gdy przy odpalonym silniku wciskam jednocześnie zamykanie się obu przednich szyb (mimo że są zamknięte)- hałas dobiega tak długo jak się trzyma przyciski i pracują siłowniki.

-czasami ten "jęk" pojawia się chwilkę po zatrzymaniu się na światłach.

Pozdro i dzięki za poświęcony czas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Faktycznie Panowie to może być kwestia zwarcia - grzebałem wstępnie we wiązce kabli przy drzwiach, przy okazji poprawiałem przewody do radia. Nic podejrzanego nie zauważyłem (oceniałem izolację wzrokowo) ale objawy minęły. Zobaczymy na jak długo.

Podłączyłem auto pod kompa VAGiem i nie wykrył błędów o których mowa. Jak będę miał więcej czasu to postaram się przedzwonić przewody od drzwi i wszytko jak najszybciej opiszę.

Dziękuje za podpowiedzi

---------- Post dopisany 24-11-2013 at 16:33 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2013 at 18:02 ----------

Witam,

Zabieram się do wymiany popy paliwowej i od razu mam problem z przewodami paliwowymi (nie wiem jak je zdjąć :facepalm: ) są to jakieś szybko złączki które podobno wystarczy nacisnąć i wyjąć ale coś nie mogę za cholerę :( :

image.jpg

Przykładowa pompa którą chce kupić:

AUDI A4 1.6 1.8 1.8T 2.4 2.6 2.8 NOWA pompa paliwa pompka paliwowa POMPY PALIWA ELEKTRYCZNE akumulatory oleje auto czesci przepływomierze Wrocław

Czy ktoś już samemu ją podmienił bez większych szkód? i czy taka pompa może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,

Faktycznie Panowie to może być kwestia zwarcia - grzebałem wstępnie we wiązce kabli przy drzwiach, przy okazji poprawiałem przewody do radia. Nic podejrzanego nie zauważyłem (oceniałem izolację wzrokowo) ale objawy minęły. Zobaczymy na jak długo.

Podłączyłem auto pod kompa VAGiem i nie wykrył błędów o których mowa. Jak będę miał więcej czasu to postaram się przedzwonić przewody od drzwi i wszytko jak najszybciej opiszę.

Dziękuje za podpowiedzi

---------- Post dopisany 24-11-2013 at 16:33 ---------- Poprzedni post napisany 26-10-2013 at 18:02 ----------

Witam,

Zabieram się do wymiany popy paliwowej i od razu mam problem z przewodami paliwowymi (nie wiem jak je zdjąć :facepalm: ) są to jakieś szybko złączki które podobno wystarczy nacisnąć i wyjąć ale coś nie mogę za cholerę :( :

http://s12.postimg.org/v6fq2gx89/image.jpg

Przykładowa pompa którą chce kupić:

AUDI A4 1.6 1.8 1.8T 2.4 2.6 2.8 NOWA pompa paliwa pompka paliwowa POMPY PALIWA ELEKTRYCZNE akumulatory oleje auto czesci przepływomierze Wrocław

Czy ktoś już samemu ją podmienił bez większych szkód? i czy taka pompa może być?

Ten wklad raczej nie do twojego rocznika

poczytaj;

http://a4-klub.pl/1-8t-218/pompa-paliwa-304148/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jęczenie to faktycznie nie jest jakiś problem ale da się zauważyć że na wyższych obrotach pojawia się ten sam jęk co przy odpalaniu i jest tym głośniejszy im wyższe są obroty.

Chyba tak nie masz co lukas_ss?

Nie wymieniałem jeszcze pompy (problem z przewodami paliwowymi opisany wyżej) ale jak samemu wszystko rozbierzesz i złożysz to są koszty rzędu 100zł-150zł.

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jęczenie to faktycznie nie jest jakiś problem ale da się zauważyć że na wyższych obrotach pojawia się ten sam jęk co przy odpalaniu i jest tym głośniejszy im wyższe są obroty.

Chyba tak nie masz co lukas_ss?

Nie wymieniałem jeszcze pompy (problem z przewodami paliwowymi opisany wyżej) ale jak samemu wszystko rozbierzesz i złożysz to są koszty rzędu 100zł-150zł.

Pozdro

Witam,

I jak z tą pompą? Czy po jej wymianie buczenie zniknęło?

Ja mam podobny problem w moim A4 B7 Avant 1.8T - po przekręceniu kluczyka pojawia się 1-2 sekundowe buczenie (ale nie zawsze) w tylnej części auta i czasami również 1-2 sekundy po odpaleniu. Na początku myślałem że może układ się zapowietrza ale raczej nie bo jak odkręcę wlew paliwa to buczenie nadal się pojawia. Teraz nie pozostaje mi nic innego jak zabrać się za pompę ale nie wiem czy to pomoże.... :(

Z góry dzięki za info

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...