Skocz do zawartości
IGNOROWANY

wymiana orginalnego radia audi concert na sony xplod


arekkowal666

Rekomendowane odpowiedzi

witam. niedawno zakupilem audi a4 b6 z orginalnym radiem audi concert. ze "starego" auta zabralem radio sony xplod wraz cze wszystkimi kabelkami/kostkami. po kilku prubach podlaczenia juz sie poddalem... nie jestem elektrykiem I dla mnie wszystkie kabelki sa takie same. prosze wszystkich co wiedza jak rozwiazac moj problem o pomoc. mile widziane zdjecia I konkretne opisy... blagam o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno będziesz musiał podciągnąć plus po stacyjce do radia. Jeśli w aucie masz aktywny tył to albo kupisz sobie odpowiedni adapter na allegro, albo skorzystasz z wyjść liniowych w nowym radiu. Tak czy inaczej bez rezanka i lutowania się nie obejdzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega szeryf85 najszybciej kupic Ci przejściówkę żeby nie ciąć kabli itp + adapter do radia bo jest węższe niż ori audi + pamiętaj że fis nie będzie pokazywał Ci info z radia + bez przejsciówki może nie zapalać się i nie gasnąć przy wkłądaniu kluczyka :) a po 2. na radiu (concert) powinna być wlepka z rozpiską pinów (które za co odpowiadają) jeśli jej nie ma to w dziale warsztat zrób to sam w wątku o bose (stage I i stage II) są schematy zarówno instalacji w aucie jak i ori radia :) podsumowując > kup przejściówkę (zaoszczędzisz nerwów i lutowania kabelków) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale zasilanie po stacyjce i tak trzeba podciągnąć, na forum jest gdzieś napisane skąd można najbliżej. W oryginale radio jest sterowane po CAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to sprzedaj soniaka i starego concetra dołóż troche kasy i kup RNS-a :decayed: jakoś mi nie leżą nie ori radi a B6 średnio to wygląda :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewny czy wiad doszła, więc...

Zwykłe, orginalne głośniki o wartości 20 zł nie grają tak jak te za 150. Nie jestem zadowolony z jakości, głośności dźwieku, więc chciałbym go w jakiś sposób polepszyć, ale bez dokładania wzmacniacza itd. Na to kiedyś przyjdzie jeszcze czas. Bardzo proszę o jakas rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podepnę się do tematu ja akurat też wsadziłem xploda sony do audi a4 b6 nie mam aktywnego tyłu tzn. nie mam dodatkowej kostki wyprowadzonej ze wzmacniacza i jakiś dziwnym trafem miałem w kostce dwa plusy ktoś już chyba to kiedyś zrobił ale do rzeczy podłączyłem wszystko i nie działa tylny lewy głośnik od strony kierowcy przy załączeniu radia zaczyna on buczeć a na radiu wyskakuje failure po czym działają wypomniane 3 głośniki.Mi się już pomysły skończyły wszystko na pewno dobrze połączone nie mam jeszcze separatora ale to chyba nie w tym rzecz.Po podłączeniu innego radia wszystkie głośniki chodzą może jakieś pomysły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, widzę że temat jest już bardzo stary ale nie widzę sensu zakładania nowego.
Mam a4 b7 z 2005 roku, kupiłem xplod mex-n4100bt i odpowiedni adapter ale radyjko nawet się nie chce włączyć.
Może robię coś źle, chociaż nie można się przecież pomylić przy podłączeniu kostek.
Nie mam pojęcia co może być nie tak.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wlaczonym zaplonie i wylaczonym? Czasami zasilanie stale i po stacyjce jest zamienione ale wtedy powinno grac na przekreconym kluczyku

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Parthu napisał:

Witam, widzę że temat jest już bardzo stary ale nie widzę sensu zakładania nowego.
Mam a4 b7 z 2005 roku, kupiłem xplod mex-n4100bt i odpowiedni adapter ale radyjko nawet się nie chce włączyć.
Może robię coś źle, chociaż nie można się przecież pomylić przy podłączeniu kostek.
Nie mam pojęcia co może być nie tak.
Pozdrawiam.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
 

Jakie wcześniej było radio? Jaki adapter kupiłeś?

Oryginalne radio ma tylko stałe zasilanie, a sterowane jest po CANie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w kostce zasilania trzeba podpiac tak by oba zasilania z radia byly podpiete pod stale napiecie 12v. Nie bedzie sie wylaczac po kluczyku ale coz.

Wysłane z mojego LG-P710 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj pozamieniałem czerwony z żółtym i słychać tak jakby radio się budziło ale panel w ogóle się nie podświetla. Zresetowałem radio tak jak zalecają w instrukcji i nadal nic. Koleszka przyniósł mi swoje radio z którego korzysta w swojej A6, u niego śmiga bez zarzutu, a u mnie nie.
Powrót do concertowego nie robi żadnego problemu więc okablowanie gitara.
Ręce opadają.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...