Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B6 AVF] Podwójny skok pedału gazu

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

pare dni temu zauwazylem ze po maksymalmnym wcisnieciu pedalu gazu do oporu,moge go jeszcze dalej wcisnac jakies 2-3 cm po czym jest juz twarda blokada-podloga :tongue4:

jak wcisne pedal gazu normalnie do konca to obroty wchodza np na 3,3 tys(zaleznie od predkosci) a jak przy tej samej predkosci wcisne pedal do drugiego oporu to obroty wchodza na 3.6 tys i rosna powoli.Dodam ze ten "prog" jest dobrze wyczuwalny co pozwala z cala pewnoscia wykluczyc ze cos blokuje pedal gazu i nie moge dalej wcisnac poki nie pokonam oporu tej przeszkody pod pedalem.Moze ktos wie co mam na mysli ?skrzynia automat

Opublikowano

w autoamcie masz cos takiego jak kick-down, czyli wlasnie jak kopniesz gaz do konca to skrzynia redukuje bieg zebys mogl szybciej wyprzedzic.,

Opublikowano

a czujesz, że naciskasz przycisk w podłodze? albo że auto redukuje bieg (gwałtowne przyspieszenie)? Jak napisał OLO jest to kick-down, bardzo przydatne urządzenie na polskich drogach krajowych. Za często się tym nie baw jednak :tongue4:

Opublikowano
  • Autor

niestety zaden z was niezrozumial o co mi chodzi :) wiemk co to kickdown ale nie w multitronicu jesli wiece jak dziala. :blink:.Nie naciskam zadnego przycisku w podlodze.Po maksymalnym wcisnieciuu gazu do podlogi nastepuje opor -normalna sprawa ale jak docisne jeszcze z wiele wieksza sila,pokonuje opor czegos i pedal daje sie wcisnac dalej i obroty rosna o kilkaset wiecej.Jestem przekonany ze nie jest to cos co producent przewidzial do codziennej normalnej jazdy bo gdyby tak bylo to mialbym pod pedalem twardo i dalej nie dalo by sie go wcisnac,Niech ktos kto ma multitronic to sprawdzi i potwierdzi.Rocznik nie ma pewnie znaczenia

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

hej ja mam to samo...najlepiej wyczuwalne na S niezle pierdo....cie.! MILEGO SMIGANIA :>

Opublikowano
  • Autor

hej ja mam to samo...najlepiej wyczuwalne na S niezle pierdo....cie.! MILEGO SMIGANIA :>

wiem juz o co chodzi z tym.Nie sprawdzalem na S ale kiedy przelacze na tryb manualny jadac np na 6 "biegu" 70km/h i wcisne pedal do oporu to z 6 przelacza na 4.Tak samo na innych biegach.Jesli nie wcisne do tego drugiego oporu to nie ma kick down tylko powoli sie rozpedza.

Opublikowano

hej ja mam to samo...najlepiej wyczuwalne na S niezle pierdo....cie.! MILEGO SMIGANIA :>

wiem juz o co chodzi z tym.Nie sprawdzalem na S ale kiedy przelacze na tryb manualny jadac np na 6 "biegu" 70km/h i wcisne pedal do oporu to z 6 przelacza na 4.Tak samo na innych biegach.Jesli nie wcisne do tego drugiego oporu to nie ma kick down tylko powoli sie rozpedza.

A przy jakich obrotach zmienia Ci biegi sam na manualu? 7000tys?
Opublikowano
  • Autor

hej ja mam to samo...najlepiej wyczuwalne na S niezle pierdo....cie.! MILEGO SMIGANIA :>

wiem juz o co chodzi z tym.Nie sprawdzalem na S ale kiedy przelacze na tryb manualny jadac np na 6 "biegu" 70km/h i wcisne pedal do oporu to z 6 przelacza na 4.Tak samo na innych biegach.Jesli nie wcisne do tego drugiego oporu to nie ma kick down tylko powoli sie rozpedza.

A przy jakich obrotach zmienia Ci biegi sam na manualu? 7000tys?

przy 7 tys obr to moj silnik juz by przestal istniec :polew:

mam diesla i zmienia sam na wyzszy przy 4,1-4,2 czyli przed czerwona skala

Opublikowano

no tak

hej ja mam to samo...najlepiej wyczuwalne na S niezle pierdo....cie.! MILEGO SMIGANIA :>

wiem juz o co chodzi z tym.Nie sprawdzalem na S ale kiedy przelacze na tryb manualny jadac np na 6 "biegu" 70km/h i wcisne pedal do oporu to z 6 przelacza na 4.Tak samo na innych biegach.Jesli nie wcisne do tego drugiego oporu to nie ma kick down tylko powoli sie rozpedza.

A przy jakich obrotach zmienia Ci biegi sam na manualu? 7000tys?

przy 7 tys obr to moj silnik juz by przestal istniec :polew:

mam diesla i zmienia sam na wyzszy przy 4,1-4,2 czyli przed czerwona skala

w

hej ja mam to samo...najlepiej wyczuwalne na S niezle pierdo....cie.! MILEGO SMIGANIA :>

wiem juz o co chodzi z tym.Nie sprawdzalem na S ale kiedy przelacze na tryb manualny jadac np na 6 "biegu" 70km/h i wcisne pedal do oporu to z 6 przelacza na 4.Tak samo na innych biegach.Jesli nie wcisne do tego drugiego oporu to nie ma kick down tylko powoli sie rozpedza.

A przy jakich obrotach zmienia Ci biegi sam na manualu? 7000tys?

przy 7 tys obr to moj silnik juz by przestal istniec :polew:

mam diesla i zmienia sam na wyzszy przy 4,1-4,2 czyli przed czerwona skala

no tak w traktorkach inaczej jest :hi::kwasny:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.