Skocz do zawartości
IGNOROWANY

awaria klapy bagażnika -avant


barthek11

Rekomendowane odpowiedzi

witam- chłopaki mam do was pytanko - czy możliwe ,że gomonie montujący gaz w aucie mogli coś uszkodzić czy to poprostu taki zbieg okoliczności ?wcześniej było o.k- a po montażu lpg - klapa zaczęła wariować- (sama się otwiera) a jak ją ponownie zamkne to nie mogę jej otworzyć z przycisku w klapie (przyciski w klapie nie kontaktują) -działa tylko z pilota-, wlew chciałem pod klapką paliwa...więc czy idą tam jakieś kable które można było w jakiś sposób uszkodzić ? bo niewiem gdzie szukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem tkwi w przyckiskach w klapie, tzn te nad tablica rejestracyjna. watpie zeby instalatorzy LPG cos uszkodzili, taki zbieg okolicznosci. U mnie bylo to samo. odkrecilem listwe z lampkami i przyskami. naprawilem switche do otwierania klapy i problem zniknal a wczesniej sama klapa sie otwierala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teoretycznie mogli bo z tej strony masz pompke centralnego. rozbierz tapicerke klapy wymontuj mikrostyki otwierajace bagaznik i dobrze je wyczysc powinno pomoc. przy okazji sprawdz przejscia z pompki do mikrostykow. srodkowa wtyczka pin 12 i 6 pin wtyczka (12 pinowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o.k- dzięki za odp.- w takim razie jutro odkręce tą listwę i polukam-, wcześniej było cacy malina a zaraz po montażu takie cyrki-więc zwątpiłem...,a może porprostu auto wyraziło swoją niechęć do lpg :facepalm:

teoretycznie mogli bo z tej strony masz pompke centralnego. rozbierz tapicerke klapy wymontuj mikrostyki otwierajace bagaznik i dobrze je wyczysc powinno pomoc. przy okazji sprawdz przejscia z pompki do mikrostykow. srodkowa wtyczka pin 12 i 6 pin wtyczka (12 pinowa)
a jednak... no to żeś kolego mnie zmartwił-, ale zrobie tak jak piszesz-, ale gdyby uszkodzili tą pompke to czy z przycisku (na pilocie) klapa by się otwierała ?jak ściągne nadkole to do tej pompki się dostane?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompka jest od srodka bagaznika, po sciagnieciu prawej strony tapicerki jest ona schowana w takiej ciemno szarej gabce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurcze- niedługo chyba zaspawam tą klapę na stałe-, bo znowu zaczęła mi się sama otwierać-, jakieś 2 tyg temu -, zauważyłem że po spsikaniu klapy wodą - ta delikatnie sączyła się na te wtyczki przy tych przyciskach od klapy- więc dla pewności wyciągnełem te przyciski i ściągnełem z nich te gumki - chcąc coś oczyścić- ...ale co tam czyścić jak tam tylko jakaś blaszka i jakiś mały pstryczek -?ostatecznie wszystko założyłem na miejsce i po osuszeniu kostek zapaćkałem je sylikonem-, o dziwo pomogło bo przez 2 tyg miałem spokój - ale dzisiaj znowu po odpaleniu klapa zaczęła się sama otwierać-a auto nie było myte, tylko ogólnie powietrze takie wilgotne - jak to jesienią, i taraz pyytanie może te gumki od przycisków też dać na silicon? sam już niewiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie samo oczyszczenie i osuszenie (suszarką do włosów :P) załatwiło sprawę.

Sprawdź miernikiem, który mikrostyk powoduje Ci samoczynne otwieranie klapy. Jeżeli porządne osuszenie nie pomoże to go po prostu wymień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...