Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Głośniki do drzwi przednich Audi A4 B5 FL


mateusztbg

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nosze się z zamiarem zakupu głośników do drzwi przednich do Audi A4 B5 fl.

Radio które będzie je napędzać to Philips CEM2101. Z seryjnymi głośnikami gra bardzo ładnie, jest wiele mocniejsze i lepiej wysterowuje oryginalne głośniki od wcześniejszego Radia BOSS rds-3130mp3.

Nie zmieniałbym głośników z przodu gdyby nie to, że w lewych drzwiach uszkodzony jest głośnik, strasznie pierdzi i charczy, drzwi jeszze nie rozbierałem zabiorę się za to jutro/pojutrze ale z tego co wyczytałem to wchodzą tam głośniki 13m (ale bywały też i ponoć 10cm)

Co moglibyście doradzić w stosunkowo niewielkich pieniądzach do tego auta? Otworów nie będe powiększał muszą się zmieścić w oryginalnych.

co myślicie o:

Głośniki HERTZ DCX130 Audi A4 B5 BOSE NOKIA SYSTEM (3581356889) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Pioneer nowe głośniki dystanse Audi A4 B5 do 2001 (3564897298) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Magnat nowe głośniki Audi A4 B5 przednie drzwi (3608786380) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

http://www.caraudiosklepy.pl/powerbass-s-5c-p204.html

Te bym miał od razu z dystansami do montażu.

Z góry dzięki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam te Hertza, miałem w swojej B5, ten model z zwrotnicami i tweeterami. Bardzo ładnie grały. Teraz zmieniłem na B6 i trzeba będzie zmienić głośniki bo narzeczona mówi, że w "starym" lepiej to wszystko grało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź, używałeś ich pod samym radiem czy miałeś wzmacniacz?

Ja raczej tweeterów ruszał nie będę, zostawię serię.

Jeszcze jedno czy z tych hertzów pod wspomnianym radiem i w seryjnym miejscu w drzwiach uzyskam cokolwiek basu? Tzn czy nie będzie gorzej od tych głośników Nokia które tam siedzą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze polecam gloczniczki 13 cm Audio system Mx 130 Plus.

Idealnie pasuja pod boczek, bez wiekszej ingerencji, pod warunkiem gdy zastosujemy adaptery ( odsylam na rozne fora )

Sluchalem Herze, maja sie nijak do Audiosystemow. Duzo wieksza scena w aucie.

Oczywiscie podstawa, to dobrze wygluszone drzwi.

Zrobisz blad zostawiajac ori tweetery. Tweetery musza sie dobrze zgrac z midwooferem.

Pamietaj, ze nowe glosniki ze sklepu musza sie wygrzac, wiec nie oceniaj zestawu po 2 godzinach grania :)

P.S. Masz konto na PClabie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam konto na Pclabie ;)

Zakupiłem już te Hertze, poczytałem jeszcze na innych forach i też mieli dobre zdanie.

Dziś chce tez kupić wygłuszenie, ile go idzie do mojej Audi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jeszcze, liczyłem na poradę w tej sprawie.

Raczej jakichś najtańszych bo wątpię czy przy takich głośnikach i radiu w ogóle opłaca mi się wytłumiać te drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STP czy Silent Coat to praktycznie ta sama pulka.

Poprawnie wygluszone drzwi, daja nieporownywalna poprawe dzwieku, nawet na oryginalnych glosnikach.

Problem w tym, ze w B5 bardzo ciezko jest wytlumic czesc od boczka, poniewaz u nas jest to jeden wielki otwor technologiczny :D

Mi poszlo okolo 5 mat na jedne drzwi, ale tylko na strone zewnetrzna. Druga strone zamierzam wykonac na dlugi weekend.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...