Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AHU] Jakie wtryski od czego?


boseron

Rekomendowane odpowiedzi

witam moja a4 ma 90 KM silnik AHU pytanie jezeli chciałbym ja zmodyfikować od czego kupic wtryski bo słyszałem ze od AFN ale czy te właśnie najlepsze a moze od innego modelu oczywiście później program u rogala i czy taka modyfikacja podniesie moc i o mniej wiecej o ile? czy lepiej np sprzedać moje a4 kupić z silnikiem 110 i dopiero wprowadzać modyfikacje? wiem ze z silnika 90 mozna zrobic w ten sposób niecałe 130KM a ze 110 ile? no chyba ze ktos ma jakis inny pomysł na modyfikacje dodam ze chciałbym sie zmieścić w kwocie 2 tys. zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryskiwacze możesz włożyć z AFN lub ASV, te drugie to najwydajniejsze seryjne wtryskiwacze z programem osiągniesz tak jak napisaleś około 130km i 300Nm. Jak zmienisz auto na AFN-a czyli 110km i zrobisz samego chipa to w zależności od stanu silnika będzie od 130-140km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skontaktuj się z tym gościem http://aukcjewp.wp.pl/show_user.php?uid=2630989, ja kupiłem od niego nowe końcówki 216 ki, u Rogalotti program -co wyszło - patrz podpis :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam moja a4 ma 90 KM silnik AHU pytanie jezeli chciałbym ja zmodyfikować od czego kupic wtryski bo słyszałem ze od AFN ale czy te właśnie najlepsze a moze od innego modelu oczywiście później program u rogala i czy taka modyfikacja podniesie moc i o mniej wiecej o ile? czy lepiej np sprzedać moje a4 kupić z silnikiem 110 i dopiero wprowadzać modyfikacje? wiem ze z silnika 90 mozna zrobic w ten sposób niecałe 130KM a ze 110 ile? no chyba ze ktos ma jakis inny pomysł na modyfikacje dodam ze chciałbym sie zmieścić w kwocie 2 tys. zł.

wymien koncowki [podany link] i zrob program ... mozesz dorzucic jeszcze FMIC [ale to dodatkowe 1000 zł] ... reszta modyfikacji jest juz mniej oplacalna ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe ASV to duży wydatek i rarytas do dostania. Jeśli masz nierozjechane wtryski od AHU (czyli 0.184 mm) to kupujesz nowe końcówki 0.216 mm i wymieniasz (ustawiasz ciśnienie na 220/300). Tak zrobione wtryski (profesjonalnie) bedą lepsze od ASV bo przy tej samej dawce wtrysk trwa krócej czyli auto mniej dymi bo ma więcej czasu na spalenie mieszanki palnej.

Wtryski może Ci załatwić i wymienić Rogal, a jak jesteś z Wawy to mogę Ci podać na PW gdzie i za ile wszystko zrobisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak jesteś z Wawy to mogę Ci podać na PW gdzie i za ile wszystko zrobisz.

z Krakowa jest :wink4:

bliżej bedzie miał do Aligatora, on też ma 216-tki w ofercie, z tym ze troche dołożysz i kupujesz lepsze 230-tki chociaz do seryjnego AHU moze mijac sie to z celem :wink4:[br]Dopisany: 07 Sierpień 2008, 14:27 _________________________________________________a jakbyś chciał tego fmica, to w małopolskim masz temat o zbiorowym zakupie, ale pospiesz sie z decyzją bo za niedługo zamawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a te wtryski sokolnh to od AFN ? i jeszcze jedno pytanie co t jest ten FMIC co słyszałem ze to dodatkowy intercooler ale jak sie go montuje w samochodzie ile t kosztuje i ile daje koni więcej i czy mozna go zakupic bez zmiany programu i wtrysków czy to ma sens a jezeli nie to ile koni doda z wtryskiem i programem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Ali jest przedstawicielem Fratelli Bosio a oni nie produkują 0,216. Oczywiście może kupić 0,230 ale one będą "za duże" do tego silnika i potencjału reszty osprzętu.

Proponuje kupić dobre wtryski od 110ki albo przerobić oryginalne na takie z końcówkami 0,216 i wykonać Chip-tuning.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz wszystko wiem tylko co bedzie tańsze przerobienie oryginalnych na 216 ki czy zakup od AFN-a ? i kto moze je ewntualnie przerobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fratelli Bosio a oni nie produkują 0,216.

Power Plus 520 mają dziurę 0.216 mm ale nie ma ich w Polsce bo są w tej samej cenie co PP 764 czyli 0.230 mm.[br]Dopisany: 07 Sierpień 2008, 23:04 _________________________________________________

no to juz wszystko wiem tylko co bedzie tańsze przerobienie oryginalnych na 216 ki czy zakup od AFN-a ? i kto moze je ewntualnie przerobić?

Kiedy skończono produkcję AFN? Najmłodsze końcówki od AFN mają 8 lat i pewnie min. 200 kkm przelotu...

Szukaj ASV lub w najgorszym wypadku AHF. A najlepiej świeże ALH lub AHH na korpusy + końcówki .0216.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to juz wszystko wiem tylko co bedzie tańsze przerobienie oryginalnych na 216 ki czy zakup od AFN-a ? i kto moze je ewntualnie przerobić?

Lepiej chyba przerobić twoje na 216 bo wtryski z AFN nowe są drogie a używki mozesz kupić w kiepskim stanie. Koncówki pewnie załatwisz u Aligatora z Katowic jak co pisz na pw to dam ci namiar bo z Krakowa nie masz daleko, polecam ci go też bardzo jeśli chodzi o chiptuning.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedys miałem takie po 170 zł z intercarsu, a że oni też pewnie marże sobie naliczają, także skąś napewno mozna taniej dorwać :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesteście w stanie napisać ile kosztują takie końcówki 0,216?

Na allegro były po 200zł a raz widziałem po 180zł, czy jest szansa kupić coś taniej?

raczej nie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 200 zł za sztukę dostaję od kolegi ze sklepy firmowego Boscha po max. możliwych rabatach więc to dobra cena. :good:

Oficjalna wynosi 298 zł/szt.

Przed podwyżką ceny kupowałem komplet po 472 zł/4 szt ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisze nie na temat ale sie przylacze . Czy duza jest roznica pomiedzy wtryskami 0,216 a 0,205 ?????

Z jednej strony różnica jest duża z drugiej mała. Przy mocnej pompie i wydajnym układzie doładowania to można i 180PS mieć. W seryjnym AHU czy AFNie przyrosty będą trochę większe (5-10PS) niź na końcówkach od 110ki. Ale to tak jak napisałem wcześniej nie zależy do końca od samej końcówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie maślana dobre pytanie bo mam mozliwość kupic 0,205 i zastanawiam się czy poczekać na 0,216 i drugie pytanie jeden z klubowiczów zaoferował mi do sprzedania włąsnie 0,205 i turbine od AFN czy musze zmieniac turbine tez od afn czy wystarczy mi moja od ahu napiszcie porsze czy dzieki wymianie turbiny tez zyskam kilka PS? bo mam mozliwość kupić wtryski 0,205 i turbinke za 650 zł brać? a moze same wtryski? program bede chciał robic u rogala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...