Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AWX] Piszcząca klimatyzacja


marcin9680

Rekomendowane odpowiedzi

Wita wszystkich i zarazem prosze o pomoc a mianowcie po odpaleniu silnika i zalaczeniu klimy w trybie automatycznym owa klima zaczyna strasznie piszczec jak np: slizgajacy sie pasek alternatora.

Dzieje sie tak do momentu uzyskania przez silnik a tym samym przez klime rowniez , odpowiedniej temperatury.

Co jeszcze zauwazylem to , ze kolo pasowe od kompresora (podczas wydawania tych piskow przez kompresor) obraca sie nazwijmy to dosc ciezko z pewnym oporem i przeskokami.

Wspomne tylko , ze klima w miesiacu Grudzien 2007 byla czyszczona , odgrzybiana , wymieniono srodek chlodzacy i smarujacy i wszystko bylo wporzadku az do tego miesiaca.

Bardzo prosze o pomoc , wiele opini czytalem na ten temat ale jak narazie nie potrafie znalesc rocjonalnego wyjcia z tej sytuacji.

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko wygląda mi to po prostu na zacierającą się sprężarkę klimy. Kolego, od jakiego czasu masz takie objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, a moze po prostu pasek juz konczy zywot, wymien go moze pomoze.Ja mielem podobny obiaw a sprzezarka byla tip-top i wciaz jest.

Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie pomogła regulacja paska - założyłem w zimie nowy - było OK, przy upałach w momencie schładzania piszczało jak cholera. Naciag paska załatwił sprawe :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może to tylko pasek. Jednak niepokojące są objawy, o których Kolega wspomniał: obracające się jakby z przeskokami koło pasowe kompresora w momencie wystepowania pisków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie , co do paska od klimy to byl wymieniany wraz z innymi paskami , kompletnym rozrzadem i przeprowadzonym calym serwisem klimy jak juz wspomnialem , dzieki za rady sprobuje naciagnac pasek od klimy choc tak jak kolega "majkel_majki" zauwazyl cos nie dobrego chyba dzieje sie z kompresorem gdyz jak wspomnialem po zalaczeniu klimy kolo pasowe dosc ciezko sie obraca z pewnymi przeskokami co bardzo mnie niepokoi.

Jak naciagne pasek i usterka zniknie to dam znac a jak nie to trzeba szykowac kase na drugi kompresor :wallbash: a moze ktos posiada kompresor do mojego cudenka? to chetnie odkupie , tylko sprawny :naughty: i za rozsadna cene :>

Dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymieniałeś napinacz paska klimatyzacji? Jeżeli nie to on moze sie zacierać i byc przyczyna tego piszczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie , napinacza od klimy nie wymienialem jedyny napinacz co wymienialem i mnie kosztowal 500zl :wallbash: to od paska alternatora a no i od paska rozrzadu.

Chyba musze podniesc auto , zdjac oslone spodu silnika i rozejrzec sie co tam sie dzieje przy zalaczonej klimie , tylko jeszcze jedna rzecz jaka mnie trapi a mianowicie kiedy przelacze klime z trybu "auto" na "econ" lub calkiem ja wylacze to piszczenie znika a wydaje mi sie gdyby byl to napinacz paska klimy to piszczenie nadal by sie utrzymywalo dgyz czy klima jest zalaczona lub nie to paski i kola pasowe wszystkie sie kreca a tym samym musza byc napinane przez owy napinacz?!hmm chyba ze sie myle i nie mam racji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz ten napinacz jak pracuje klimatyzacja to stawia opór i wtedy ta rolka jest dociśnieta przez pasek i jak ma luzy to piszczy. Taki sam przypadek miał mój znajomy w swojej a4 jak włączył klime to tak piszczało, że w srodku było to słychać a jak wyłączył to piszczenie ustepowało po wymianie rolki piszczenie ustało. Możesz wymienić samą rolke najlepiej firmy INA. Sprawdz też pasek od klimy czy sie nie uszkodził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem identyczny obiaw. z pod mach wydobywały sie niepokojące piski gdy klima była włączona. próbowąłem naciągnąc pasek, lecz niestety okazał się on za długi i przy maksymalnym naciągu napinacza pasek był nadal luźny. Wymieniłem na nowy, krótszy troszke, odpowiednia regulacja napinacza i piski zniknęły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był podobny objaw i nadal jest, tylko w moim przypadku wygląda to tak ze jak mam klime nabitą na full to zaczyna piszczeć ponieważ robi sie duże cisnienie w układzie bo podobno mam przytkaną chłodniczke od klimy jakimiś komarami i innym dziadostwem zabitym podczas jazdy.

Nie wiem czy to prawda ale w profesjonalnym serwisie powedzieli mi ze to jest powód.

Troszke ją oczyściełem ale i tak to nic nie dało, trzeba ją odkręcić i wtedy wyczyścic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był podobny objaw i nadal jest, tylko w moim przypadku wygląda to tak ze jak mam klime nabitą na full to zaczyna piszczeć ponieważ robi sie duże cisnienie w układzie bo podobno mam przytkaną chłodniczke od klimy jakimiś komarami i innym dziadostwem zabitym podczas jazdy.

Nie wiem czy to prawda ale w profesjonalnym serwisie powedzieli mi ze to jest powód.

Troszke ją oczyściełem ale i tak to nic nie dało, trzeba ją odkręcić i wtedy wyczyścic.

wystarczy myjka cisnieniowaipo temacie nietrzeba wykrecac chłonicy(skraplacza)klimy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...