Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Silnik - W czym problem?


UpalonY

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Od pewnego czasu mam problem z moją A4, obecnie u mechanika.

Więc tak auto jezdzilo, bylo sprawne, czasem coś nawaliło ale nie wszystko jest idealne. Problemy zaczely sie na gazie, szarpal, był słaby, nie reagował na gaz czasami. Następnie problemy na benzynie, zaczął chodzić na 3 tłoki (uszkodzona fajka) palił ok 25l/100km, falowały obroty, gasł przy skręcaniu, był słaby pod górkę, pozniej naprawiłem ten problem zaczął zauwazalnie mniej palic, zyskał mocy, nie gasł. Ostatnia podróż to jakies metaliczne stukanie z silnika, jakby coś się rozje** i auto padło, dodam, że z zbiornika oleju czuć było benzynę ( olej lotos 15w40 :( ), kopcił sporo, czuć było czasami benzynę w aucie. Dzisiaj był na warsztacie, cisnienie na tłokach w przyblizeniu: 1 - 9bar, 2 - 9bar, 3 - 4bar, 4 - 3,5bar (w tym ostatnim feralna fajka ) Co poszło? Uszczelka pod głowicą? Czy konieczna będzie wymiana silnika? Ktoś coś poradzi? Z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kompresji to raczej dobrze chodzic nei bedzie. Pewnie piercienie na tlokach poszly sie je... Benzyna dostaje sie do oleju przez nieszczelne pierscienie. Do zrzucenia czapka i do oględzin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mechanik rozbierze i zobaczy co jest to bedziesz wiedzial nikt z niczego ci nic nie powie. podstawa to po remoncie zmien olej:facepalm: blagam zadnych gowien 15w40 tylko i wylacznie 5w30 motul albo valvolin jesli chcesz zeby silnik i turbo pozylo troche cena na forum sprawdzone zrodla 150 z wysylka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zamierzam zmienić olej na jakiegoś półsyntetyka 10w40, wiem ze obecny olej jest bardzo nie dobrym dla tego silnika, przebieg 306tyś, ale podobno kręcony był licznik więc nawet wczesniej nie myslalem nad innym olejem ale zrozumiałem, że dla tego silnika potrzeba czegoś lepszego, oby wszystko było wporządku ale jutro będę wiedział więcej jak się zajmą moją A4 to napiszę co i jak.

---------- Post dopisany 07-11-2013 at 14:01 ---------- Poprzedni post napisany 06-11-2013 at 23:17 ----------

Silnik do wymiany.. Opłaca się kupować nowy silnik czy lepiej pchnąć to auto dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik na złom, tylko wymiana, żaden remont tutaj nie pomoze

olej tylko full, żadnych półsyntetycznych gówien :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak, ze starego silnika nici, jedynie to mogę sprzedać poszczegolne czesci z niego lub cały na złom, kosz nowego silnika kompletnego z turbiną to 1,800zł, jutro ma przyjsc i jutro mają robić z nim, zobaczymy co z tego wyjdzie. Przy okazji myślę, żeby wymienic rozrząd, bo nie chce zeby mi przeskoczyl albo coś, na starym rzekomo miałem 40tyś przebiegu a napinacze były w kiepskim stanie i przeskoczony był o jeden ząbek dlatego trochę mnie to uczuliło i myślę, ze przy założeniu nowego silnika będzie trzeba zmienic ten rozrząd, do kosztów silnika muszę dodać kosz przedniej szyby czołowej gdyż jest pobita i troszkę mnie to wyniesie a każdy grosz się liczy, szczerze mówiąc te ok. 4tyś którę zapłacę za moją A4 wolałbym włożyć w optykę no ale cóż life is brutal :doh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile chcesz za glowice z tego starego silnika ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A pamiętasz jak kilka miesięcy temu wszyscy Ci doradzali żebyś nie szukał b5 za 5-6 tyś zł , a teraz wyjdzie z remontem pewnie ponad 10 tyś :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

200 Ci dam, kurier po mojej stronie

to i tak duzo a kupuje w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowica posiada wałki sprawne, zawory są szczelne, nie pokrzywione, nic nie wycieka, nowy łańcuch na wałkach.

---------- Post dopisany 18-11-2013 at 21:05 ---------- Poprzedni post napisany 07-11-2013 at 23:01 ----------

po niedzieli odbieram samochód , póki co turbina poszła do regeneracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...