Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Centralny zamek


jonatan_jr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam problem z centralnym, szukałem na forum ale dokładnie nie znalazłem odpowiedzi. Otóż kupiłem a4 b5 98r i centralny ma problem z otwieraniem tzn słyszę jak pompka zaczyna pompować ale drzwi otwierają się bardzo i każde po kolei (jak dobrze zauważyłem to pierwsze otwierają się prawy tył a ostatnie drzwi kierowcy) na samym końcu otwiera się klapa bagażnika. Przeszukałem forum i wiem że w układzie jest nieszczelność ale nie wiem od czego zacząć szukanie nieszczelności itp. Prosiłbym o jakaś wskazówkę.

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego zamka idzie plastikowa rurka którą jest tłoczone lub zasysane powietrze.Zobacz czy nie mają pęknięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ojj po długiej przerwie temat powrócił. I mam kolejne pytanie - co odpowiada za wyłączenie pompy centralnego zamka?

Tzn. czy pompa dostaje jakiś sygnał o otwarciu/zamknięciu drzwi? czy to jest jakoś ciśnieniem sterowane. Sprawdziłem szczelność układów i wszędzie był ok. Sprawdzałem ręczną pompką z ciśnieniomierzem. Z pompki centralnego ściągnąłem dwa przewody w które jest pompowane powietrze i dokonałem testu:) na obu przewodach ciśnienie się utrzymywało więc wnioskuję że nie ma żadnego lewego ujścia powietrza. Oczywiście podczas prób zamki się otwierały i zamykały :). W między czasie wymieniłem grafitowy wirnik w pompce żeby mieć pewność że jest dobre ciśnienie.

Problem z centralnym dalej pozostał pompka otwiera/ zamyka drzwi w ok 2s. a później jeszcze przez kilkanaście sekund pracuje.

I teraz mam zagwostkę bo nawet jak ściągnę z pompki przewody i zatkam je palcami ;) to pompka cały czas pracuje pomimo tego że w układzie na pewno nie ma nieszczelności.

I gdzie tu szukać rozwiązania:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...