Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 AFN] [1997' avant] problem z ori alarmem i jeszcze komfortem


mrogal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki klucz od alarmu :

kluczpe9.jpg

kluczpe9.6b96c6f338.jpg

Alarm mam niby taki:

szybatk0.jpg

szybatk0.f8df493130.jpg

Syrenke mam taka:

syrkavm0.jpg

syrkavm0.85e06c47cc.jpg

Niestety krancowka pod maska jest uszkodozna, rozsypala sie

kraniecyy0.jpg

kraniecyy0.2073f2153e.jpg

kraniec1os4.jpg

kraniec1os4.5f11659dda.jpg

do tej krancowki nie powinien isc jeszcze jednek kabelek?

o ten zanaczony, bo jest luzny jak na fotce nizej

kanbelekue4.jpg

kanbelekue4.f9f29c6f65.jpg

I teraz problem, nie wiem czy to wina krancowki czy czego, ale alarm dziwnie dziala po wlaczeniu go kluczykiem na syrence jęknie na znak ze jest aktywowany. Gdy otworze drzwi alarm zalacza sie zamykam drzwi zamykam zamek klucyzkiem alarm sie nie wylacza. Krece kluczem w te i spowrotem i alarm dalej wyje, i nie wiem czy udaje mi sie go wylaczyc czy nie ale alarm sie wylacza po chwili. Otwieram drzwi i znowu zaczyna wyc mimo iz powinien byc rozbrojony kluczykiem- krecenie kluczykiem nic nie daje. Wylaczam wiec kluczykiem na syrence wlaczam na syrence po chwili - od razu wyje. probowalem to z kabelkami od krancowki zwartymi jak i rozwartymi . Krancowka aktywuje alarm jak sie je zewrze czy jak sa rozlaczone??? Ten trzeci kabel tez tam ma isc ? wymiana krancowki pomoze? Ten alarm sie jakos uczy , VAG mi cos o nim powie??? Co jest nie tak?

Jeszcze od tego mieszania kluczykiem w zamku zwariowal komfort, bo nie moge ani otworzyc ani doknac szyb kluczykiem w zamku drzwi...

Da rade to naprawic podalczajac pod VAGa? Moglo sie to od tak deaktywowac?

Aha jak juz sie alarm na chwile uspokoi to zwarcie tych kabli od krancowki go aktywuje...

Dzieki

pozdro!!

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, skad pomysl ze jest to oryginalny alarm? Nie wyglada na oryginalny. Orginalne alarmy posiadaja inne naklejki z logo audi ( choc moge sie myslic) Z tego co opisales to wyglada na uszkodzenie centralki, sprobuj alarm wogole odlaczyc i zobacz czy "komfort" wroci do normy do bedziesz mial rozwiazanie. Co do komfortu to obawiam sie ze nie masz tego, ja tez nie :( (a mam domykanie szyb z pilota etc) te roczniki tak maja. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, skad pomysl ze jest to oryginalny alarm? Nie wyglada na oryginalny. Orginalne alarmy posiadaja inne naklejki z logo audi ( choc moge sie myslic) Z tego co opisales to wyglada na uszkodzenie centralki, sprobuj alarm wogole odlaczyc i zobacz czy "komfort" wroci do normy do bedziesz mial rozwiazanie. Co do komfortu to obawiam sie ze nie masz tego, ja tez nie :( (a mam domykanie szyb z pilota etc) te roczniki tak maja. Pozdrawiam Jocker01

doniemam ze jest ori (???) bo mam czujki ruchu fabrycznie wkomponowane w slupki, moze rzeczywiscie to nie ori ...chociaz te czujki. a jesli chodzi o komfort to mialem go do wczoraj tj. zamykalem i otwieralem sobie z przytrzymania kluczyka w zamku, potem przestalo to funkcjonowc....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, odlacz alarm, to ze mozesz domykac szyby z kluczyka to nie jest komfort, tzn jest w nowszych rocznikach a w naszych to tylko centralny. Jezeli odlaczysz alarm i wciaz bedzie problem to mozliwe ze pojawily sie zimne luty na pompce centralnego. Ten alarm moglbyc zakladany przez profesjonalistow jakichs i moze wkaponowali czyjniki w slupki. Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zobacz jak wyglada pompka centralnego, czy nie jest zalana przypadkiem, krancowka dziala prawidlowo, wychodzi na to ze alarm jest caly czas uzbrojony, a na pewno nie jest ori

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc, odlacz alarm, to ze mozesz domykac szyby z kluczyka to nie jest komfort, tzn jest w nowszych rocznikach a w naszych to tylko centralny. Jezeli odlaczysz alarm i wciaz bedzie problem to mozliwe ze pojawily sie zimne luty na pompce centralnego. Ten alarm moglbyc zakladany przez profesjonalistow jakichs i moze wkaponowali czyjniki w slupki. Pozdrawiam Jocker01

jak ten alarm odlaczyc?

a czujniki nie sa wkomponowane, chyba ze zalozyli te plastiki na slupki (tu nad pasami) z wersji z fabrycznymi czujkami[br]Dopisany: 07 Sierpień 2008, 18:12 _________________________________________________

zobacz jak wyglada pompka centralnego, czy nie jest zalana przypadkiem, krancowka dziala prawidlowo, wychodzi na to ze alarm jest caly czas uzbrojony, a na pewno nie jest ori

zalana??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogla zlapac wilgoc, a jest na to podatna, obejrzyj czy jest mokra to wysysz, jezeli bedzie sucha posprawdzaj czy nie masz zimnych lutow, a jak odlaczyc ten twoj alarm to nie wiem, to twoj samochod Ty to powiniens wiedziec, Syreny w oryginalnych alarmach byly w komorze bagaznika i bez zadnych kluczykow a nie jak u Ciebie w komorze silnika i do tego jakis kluczyk :sick3:

Pozdrawiam Jocker01

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mogla zlapac wilgoc, a jest na to podatna, obejrzyj czy jest mokra to wysysz, jezeli bedzie sucha posprawdzaj czy nie masz zimnych lutow, a jak odlaczyc ten twoj alarm to nie wiem, to twoj samochod Ty to powiniens wiedziec, Syreny w oryginalnych alarmach byly w komorze bagaznika i bez zadnych kluczykow a nie jak u Ciebie w komorze silnika i do tego jakis kluczyk :sick3:

Pozdrawiam Jocker01

no nic jutro popatrze jak tam z ta wilgocia ale mysle ze to nie wilgoc, auto garazowane, w dzien stoi pod firm a w pelnym sloneczku :)

jak znajde troche czasu rozgrzebie go i sprawdze co mu dolega, zastanawiaja mnie tylko te krateczki skierowane do przodu i tylu na srodkowych slupkach u gory nas pasami pod sufitem... moze to nie czujki alarmu tylko temperatury do climatronika???

edit

o takie:

czujkibi6.jpg

czujkibi6.8fc7597c0b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zagladales tam do srodka ?? takie kratki to kazda B5 ma i one nie swiadcza o tym ze massz na 100% czujniki ruchu tam, a wracajac do alarmu, klucz jes tylko awaryjnego wylanczania go, tak mi sie wydaje, jezeli nie masz do niego pilota to wychodzilo by na to ze sie uzbraja zamykajac auto kluczem od auta, zerknij na pompe od centralnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zagladales tam do srodka ?? takie kratki to kazda B5 ma i one nie swiadcza o tym ze massz na 100% czujniki ruchu tam, a wracajac do alarmu, klucz jes tylko awaryjnego wylanczania go, tak mi sie wydaje, jezeli nie masz do niego pilota to wychodzilo by na to ze sie uzbraja zamykajac auto kluczem od auta, zerknij na pompe od centralnego.

:polew: :polew: :polew: ale ze mnie fujara :kox::naughty::decayed: rzeczywiscie tam nic nie ma :D a alarm na 99 % jest dokladany :sick3: wiec poleci precz a zaloze jakis dedykowany :good: ze scyzorem :)

aaa co do domykania otwierania z klucza, to sa takie jaja ze w radio od strony radia jeszcze przed iso polaczylem przewod zolty i czerwony czyli 12V po stacyjce i 12V permamentne zeby nie tracilo pamieci i wtedy domykanie przestalo dzialac jak je odlaczylem to znow dziala :good:

ma ktos rozpiske wtyczki od strony auta ?? :> :)

bo wiem ze w passacinie jest troszke pozmienianie a w audi?

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...