Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z instalacją ISO.


escezeto

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem, buszowałem, czegoś podobnego nie znalazłem.

Ja niestety już się poddaję, mam dość : /

Problem jest następujący:

Mam obecnie radio Kenwood-a, chodzi, gra elegancko ale chciałbym je wymienić.

Następcą jest pioneer, odpinam Kenwood-a od kostek, wpinam przelotkę pod pioneer-a, wpinam się w instalacje auta i co ? - kompletnie nic.

Zero reakcji pioneer-a (na 100 % sprawny).

Po przeszukaniu forum, znalazłem schematy iso - ok, zgadzają się z pinami w przelotce.

Porównując jednak oba radia z przelotkami, zauważyłem, że coś się jednak nie zgadza.

I tu z pomocą daje fotki

Fotka pioneer-a

7i06.jpg A tutaj kenwood --->je31.jpg

Kenwood

22m5.jpg

aazi.jpg

Pioneer

vqzx.jpg

Z ciekawostek zauważyłem, że na wtyczce która wchodzi do radia kolory Kenwood -> Pioneer się nie zgadzają, położenie ich jest różne.

Pionner:

1- zółty

2-czarny

3-czerwony

4-niebieski

Kenwood:

1-czarny

2-żółty

3-czerwony

4-pomarańczowy

Myślałem nad podmianą żółty - czarny w pioneerze, ale stwierdziłem, że lepiej będzie się najpierw zapytać ludzi bardziej kumatych przed wysadzeniem radia w kosmos.

Jeśli jednak podobny problem już był na forum, serdecznie przepraszam.

Pozdrawiam eS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej mieć rozpiski pinów we wtyczce tych radi bedzie mozna sprawdzić i porównać czy trzeba coś przekładać.Na obudowach nie ma zadnych opisów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarny w obydwóch radiach jest przewodem masowym (minus).Według tych zdjęć różnica jest tylko w kolorze przewodu pomiędzy czarnym a żółtym. Na jednym zdjęciu jest kolor pomarańczowobiały, a na drugim w tym miejscu jest niebieskobiały.Nie jest to przewód decydujący o tym czy radio będzie grać czy nie, to jest podświetlenie.W oryginalnych radiach nic się nie przekłada, powinno się jedno wyciągnąć a drugie włożyć i ma grać ,chyba że ktoś namieszał (Polak potrafi).Problem tkwi prawdopodobnie poza wtykami ,a konkretnie we wtykach w przeżroczystej koszulce.Po podpięciu odbiorników przed włączeniem zasilania na radiu sprawdż czy masz plus na przewodzie czerwonym i żółtym(mała wtyczka w radiu).Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podmienisz przewody w kostce czarny z żółtym i będzie działać. Zmierz tylko napięcie na czerwonym powinno być stale 12v na żółtym 12v po zapłonie. Czarny masa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

watpie zeby ktos przekladal kable w kostce przy samym radiu.

w kenwoodzie zolty i czerwony sa polaczone razem by radio caly czas gralo i mialo podtrzymanie pamieci.

w pionierze te dwa kable masz oddzielnie polaczone,

w gumowych oslonkach masz napewno mozliwosc polaczenia tych dwoch kabli. polacz czerwony i zolty ze soba

masa w obu kostkach jest na tym samym poinie wiec napewno bedzie ok

podaje foto kostki iso

kostka_1504.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne podmienione są napięcia +12 stały i +12 po kluczyku.

Pioneer powinien działać po przekręceniu zapłonu.

Musisz połączyć żółty i czerwony wchodzący do radia - w przelotce powinna być taka możliwość, że czerwony rozgałęzia się. Wyjmujesz zaślepkę z niepodłączonej końcówki i w to miejsce wpinasz żółty który rozłączasz.

Piny w kostce przy radiu zostaw w spokoju bo tylko coś popalisz. Każdy producent ma w tym temacie swoją politykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...