Skocz do zawartości
IGNOROWANY

GAZ to wróg samochodu ? Prawda czy Fałsz ?


Kielo

Rekomendowane odpowiedzi

No nie rozpętuj wojny benzyna vs diesel. Ja mam 2 diesla i jedną beznzynę. W żadnym dieslu nie wymieniałem jeszcze turbin ani sprzęgła (w poprzedniej A4 wymieniałem ale tam był jednomas). Obecnie w benzynach też masz turbiny i dwumasy więc brak argumentów ekonomicznych. Diesle są obecnie ciche, mocne i dynamiczne, teoretycznie droższe w zakupie i w drugą stronę benzyny są również mocno zaawansowane co diesle, są tańsze w zakupie ale osobiście odrazu zakładałbym gaz więc wychodzi na jedno.

Moim zdaniem co byś nie kupił to możesz nie dotknąć się do auta jak kupisz w dobrym stanie, ale jak kupisz szrota to nie ważne czy diesel czy benzyna i tak pochłonie kupę kasy. Więc nie ma co w tym temacie podnosić ciśnienia, bo diesle są równie dobre co benzyny, a benzyny są równie dobre co diesle. Taki temat już był a wniosku końcowego nie było, natomiast emocje były tak dużo że jak by mogli to by doszło do rękoczynów.

Wracając do tematu, na LPG są kuchenki gazowe itd. Ja się z tym nie zgadzam, ale gaz musi być założony przez mechanika wiedzącego co robi. Fakt że przez 10 lat jeździłem wieloma autami z LPG i 80% z nich nie dało się jeździć, ale te 20% jeździło bez zarzutu, więc zależy jak kto dba i jaki mechanik prowadzi auto. A najlepszym przykładem była astra I chyba 1.8, to były auta kolegów, ale jeden oszczędzał na każdym kroku i tym autem nie dało się jechać 0 przyśpieszenia i gasnący silnik tragedia, a drugi dbał o stan techniczny ale jeździł jak wariat, przez 2 lata katował ten samochód na maksa i nic się nie działo ani silnikiem ani z gazem, a co skrzyżowanie szedł dym z opon (opony u niego wystarczały na 3 miesiące)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że mechanik to podstawa, ale też i klient powinien się cokolwiek dowiedzieć o instalacji, wystarczy poszperać po internecie, np. lpg-forum.pl. Na instalacji nie ma co oszczędzać, a odwdzięczy się bezproblemowym użytkowaniem przez dziesiątki tysięcy km. :cheesy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...