Skocz do zawartości
IGNOROWANY

problemy z oświetleniem wnętrza i bagażnika - AVANT po FL


djbeat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukałem, nie znalazłem, więc pytam:

Kiedyś otwarcie klapy bagażnika powodowało zaświecanie się lampki oświetlającej bagażnik, po pewnym czasie przestało działać.

Włączenie przełącznika w pozycję 1 też nie powoduje świecenia, ale działa czerwone oświetlenie przełącznika po włączeniu świateł mijania oczywiście.

Kiedyś zdemontowałem lampkę, polutowałem płytkę ze stykami mocującymi żarówkę (nie wiem po co ?) na chwilę zadziałało, no więc znów zdemontowałem lampkę pooglądałem, założyłem i znowu na chwilę działało, potem pojechałem do kumpla, który też ma avanta po FL podmieniłem na jego lampkę - wszystko grało, założyłem z powrotem swoją i o dziwo znowu na chwilę działo.

Teraz 2 problem z lampką nad kanapą tylną - otwieram drzwi (włącznik oczywiście w odpowiedniej pozycji) i się nie świeci, włączam w pozycję 1 - nic się nie świeci, a jeżeli włączę lewą lub prawą lampkę - to działa. Działa natomiast czerwone oświetlenie przycisków.

Na jakiś czas to się samo naprawiło - tzn. po otwarciu drzwi lub włączeniu w pozycję 1 lampka się świeciła.

Przednia lampka działa normalnie.

Nasuwa się pytanie - zepsuły się te lampki ? tylko co w nich mogło się zepsuć ? A może mam wodę pod dachem i coś tam skorodowało? Skoro kiedyś działało, potem działało jak się namyśliło a teraz nie działa wcale.

Dodam że nawet umycie auta i dokładne odkurzenie wnętrza nie pomogło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem to samo. Poprawiłem luty i było ok. Przemyj jeszcze wtyczkę lampki contact cleaner-em (pewnie są zaśniedziałe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...