Skocz do zawartości
IGNOROWANY

ile przełożeni w automacie oraz jakie spalanie


djbeat

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli powieliłem temat to bardzo przepraszam, mam avanta z 99 r po FL, silnik 1,9 TDi 110 km z automatyczną przekładnią, nie znam dokładnego kodu silnika, ale mam 2 pytania:

ile ma przełożeń moja skrzynia, bo szukając informacji znalazłem informację że 4, a wydaje mi się że 5 (oczywiście wszystkie do przodu), nie mam możliwości zmiany biegów na wyższy / niższy (tak jak w 4 biegowej skrzyni w A8 95 r).

drugie pytanie odnośnie spalania, w rodzinie wiele osób ma 1,9 Tdi (ojciec najpierw 90 km teraz 110, mama 90 ) ale w manualu i wszystkim auto pali koło 6 l. mnie natomiast 8. wymieniłem termostat bo miałem niedogrzany silnik, ale nic to nie pomogło (oprócz normalnej temp pracy silnika) - nadal 8 l i nie schodzi.

Jeżdżę delikatnie bez wciskania, ale na średnich odległościach 2 - 10 km jednorazowo.

Proszę o opinie osób które mają 110 km i automat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździsz na tak krótkich odcinkach to nie dziw się ze Ci pali 8 litrów :) diesle dopiero mają pełną sprawność na długich dystansach i wtedy mniej palą. Mój AJM 115 na krótkich odcinkach tez zjada 8L ON w trasie 6 L a i mam skrzynie manualną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze 2-10 km to dopiero rozgrzany silnik. Gdybyś jechał coraz dalej spalanie na pewno by spadało.

Po drugie automaty z reguły trzeba liczyć +0,5 do 1.00 litra więcej.

Na trasie to auto do 90 km/h powinno Ci się zmieścić w 7l.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...