Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Check uboga mieszanka,


grusznik86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem z ubogą mieszanką mam już 6 miesięcy, sprawdzane przez dwóch gaziarzy zakładu BRC bo taką ma instalacje lpg, coś tam po skasowaniu błedy rośnie do 18+ jak i na pb i lpg w obu przypadkach zrobione po 1000km, i dalej błąd wyskakuje, gaziarz twierdzi ,że to na pewno nie wina gazua, Autko na benzynie chodzi ładnie, na gazie troszku gorzej lubi na niedogrzanym silniku się przełączyć spowrotem na pb i na niskich obrotach lekko poszarpać, ale pytanie od czego zacząć szukać z tą ubogą mieszanką? Prośba o pomoc ,chyba ,że polecicie fachowca z Krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zakupu vaga i zrobieniu logów, albo poszukaj kogoś kto ci zrobi, ale jak na lpg i na pb rośnie do 18% to prawdopodobnie przepływka pada trzeba potwierdzic logami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechwytywanie.jpg

Wkońcu uruchomiłem waga, niestety w języku angielskim polski vag cos mi sie nie bardzo chce połączyć, proszę o podpowiedź za co się brać

---------- Post dopisany at 20:36 ---------- Poprzedni post napisany at 20:29 ----------

to są wyniki bez zaświeconego check , ponieważ dwa dni temu miałem resecik spowodowany wyciaganiem aku. niedługo pojawi się zapewne też uboga mieszanka wiec jeszcze raz podeśle zdjęcia jak już się check pojawi , Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No juz jest dobrze jak masz vaga to zrób logi, ten bład od zużytego katalizatora, norma, zrób logi na benzynie po kasowaniu błedów na trójce do odcinki z gazem w podłodze, bloki 002+115 i 020+118+033 rób tym angielskim bo polski vag jest do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak tylko jak chciałem zrobić logi na włączonym silniku to mi się niechciało komunikować coś tam błąd,że brak komunikacji

---------- Post dopisany at 20:56 ---------- Poprzedni post napisany at 20:53 ----------

chyba ,że ci chodzi o kolejne zestawienie błedów po śrubie na trzecim biegu tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz zrobic loga podczas jazdy jakiego masz vaga? Najlepszy 3.11

Wysłano z U20i z użyciem Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zrobisz logi to pozniej pojezdzi z vagiem grupa 31 ,32 tam sa bloki sond krotkiego i dłuszego działania wyswietla sie w procentach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

te bloki to pozniej najpierw logi

nie wiem jak u ciebie gdzie sa grupy od sond adaptacje krótko terminowe o których pisałem , powinny zawierać się pomiędzy -10% a +10%, vag wyświetli więcej, ale jeżeli będą poza zakresem to po jakimś czasie zapisze się błąd. Jeżeli wszystko jest ok to pracują w zakresie ok. -4% do +4%, jeżeli będziesz przełączał PB-LPG to zauważysz pewnie, że ich zakres pracy się zmieni, oczywiście w przypadku źle ustawionej instalacji LPG.

adaptacje długoterminowe, i tak pierwsze dwie odpowiadają za przypadek kiedy pedał gazu jest wciśnięty, krótko mówiąc podczas jazdy.

Natomiast następne dwie odpowiadają sytuację kiedy układ stabilizacji biegu jałowego pracuje, pedał gazu jest puszczony- bieg jałowy.

Jeżeli któraś wartość wyjdzie poza granicę 10% to również po jakimś czasie pojawi się błąd. Jednak trwa to jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstaluj 3.11 skasuj błedy przed logowaniem nawet jak nic nie ma, potem wchodzisz w engine, bloki pomiarowe wybierasz te grupy co pisałem i na dole wciskasz log i start i jedziesz, potem drugi przejazd i kolejne grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przechwytywanie_2.jpg Tu mamy wszystkie błedy po przejechaniu ponad 300km

Przechwytywanie_4.jpg Tu są te bloki i wyniki po przejechaniu do odcięcia drugi i trzeci bieg

Przechwytywanie5.jpg tu są logi błedów po tej krótkiej trasie

niestety nie mogłem się połączyć vagiem na włączonym silniku i robieniu tych logów podczas jazdy tylko dopiero po przejechaniu tego odcinka wszedłem w opcje bloki i takie są wyniki jak leciał na drugim biegu to zamigał check klika razy i zgasł. Jakieś pomysły? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie możesz zrobić normalnych logów tak jak pisałem,tamte błędy w pierwszym screenie to od drugiej sondy nie maja wpływu na moc, korekty w bloku 032 po jeżdzie wyglądaja dobrze na czym jechałes na pb? Te błedy w ostatnim mogą byc spowodowane cewką, zamień cewkę na inny cylinder i zobacz czy błedy się też przeniosą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kat do wymiany lub zamiennik za kata rura i elektronicznie wyciecie sondy u mnie to samo po przejechaniu 300 okolo byl check

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak a co jest tym lipnym katem spowodowane jakie są objawy bo autko na pb chodzi cud miód tylko na gazie lubi na zimnym przy większym obciążeniu się przełączyc no i lekko przerywa po zmianie biegu dodaniu gazu

---------- Post dopisany at 13:37 ---------- Poprzedni post napisany at 13:35 ----------

a czym jest spowodowana uboga mieszanka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kolego zle logi robisz ? gaz masz dobrze wyregulowany widac po sondach mieszczą sie tylko logi to inaczej sie robi i na benzynie jest o tym artykuł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak jezdzisz na pb i blad nie wyskakuje i sa takie korekty w 032 jak teraz to jest cos nie tak z gazem

Wysłane za pomoca sputnika.

---------- Post dopisany at 13:54 ---------- Poprzedni post napisany at 13:52 ----------

aha na lpg to bylo czyli powinno byc ok musisz zrobic logi

Wysłane za pomoca sputnika.

---------- Post dopisany at 13:59 ---------- Poprzedni post napisany at 13:54 ----------

muszisz ogarnac vaga zeby laczył sie z silnikiem podczas jazdy i zrobic logi dynamiczne na pb po kasowaniu błędow bloki 002 +115 i 033+118 potem możesz zrobic tez na lpg te same bloki bo tak to nie dojdziemy przyczyny.

Wysłane za pomoca sputnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...