czym zabezpieczyć metalowe czesci podwozia?

Miroo

Dziś jak byłem u kolegi na kanale i zauważyłem że w moim audi zaczynają rdzewieć (taki żółty nalot ) elementy do których są mocowane np wahacze szczególnie na tylnej osi . Tak pomyślałem że trzeba by było to czymś zabezpieczyć przed zimą, raczej żądnej konserwacji ani niczego typu baranek nie chciałbym używać bo wypaplam połowę rzeczy których nie chciałbym pomalować, , używaliście może jakiejś farby lub czegoś podobnego co by się nadawało do tego. Myślałem nad czymś co by może wchodziło w reakcje z rdzą i tworzyło jakaś taka lekko podgumowana czarna powłokę.

ma ktoś jeszcze jakieś inne propozycje bo tak średnio chciałbym użyć konserwacji skoro to było pomalowane czarną farbą.

Ja u siebie zrobiłem to tak:

Wyjęcie i rozczłonkowanie zawiasu, czyszczenie, "minia" i potem konserwa ale zamiast niej można było śmiało użyć zwykłej czarnej farby.

Nie wiem czy o to Ci chodziło ale tak poglądowo chociaż :wink: