Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z zmianą biegów


deejayluk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kupiłem autko 1.5 miesiąca temu i teraz jak spadła temperatura do ok 0-2 stopni to po postoju auta na parkingu ciężko wchodzi mi bieg 2 podczas ruszania.

Gdy już przejadę kilka km i się wszystko rozgrzeje to jest ok.

Dodatkowo jak wcisne sprzeglo i wrzucam biegi 1-3 to wchodzą, ale jakby cos je haczylo w trakcie wrzucania tzn. nie wchodzą tak plynnie, tylko w trakcie wrzucania gałka zatrzyma się w połowie i muszę ja pchnąć lekko dalej, a jak wcisne sprzeglo i odczekam z 2sek to wchodzi leciutko, od czego to moze byc ?

Proszę o pomoc. Zastanawiam się czy moze miec wplyw na to olej w przekladni skrzyni biegow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jest to nowy zakup to zacznij od sprawdzenia poziomu oleju a najlepiej go wymień gdyż znając polskie realia nikt go nie wymieniał. Pozostaje jeszcze kwestia sprzęgła które jest obsługiwane przez płyn hamulcowy. W tym przypadku jak masz stary płyn hamulcowy też może mieć wpływ na zaistniałe problemy. W przypadku wymiany płynu hamulcowego należy przelać świeży przez sprzęgło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo znany problem, nie tylko mi. Olej po prostu może być już za gęsty i zabrudzony. Wymiana oleju w skrzyni obowiązkowa, koszt nie duży, a starszy spokojnie na 2 lata użytkowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a z jedynki na dwójkę cięźko wchodzi a jak sie rozgrzeje to jak wchodzą biegi szczególnie z 1 na 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozgrzany jak ma olej na pewno bez problemu wchodzą. Przy wymianie oleju dolałbym jakiegoś dodatku do przekładni - WS2, molibden albo jakiś ceratec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam podobny problem na skrzyni która właśnie wrzuciłem do autka miałem wcześniej CTD a teraz mam DHE zalałem ją nowym olejem takim jak ma być katalogowo. I właśnie 2 mi ciężko wchodzi a jak się rozgrzeje już jest lepiej choć moim zdaniem jeszcze nie to co powinno. Ogólnie jakoś 2 i 4 płytko wchodzą. Słyszałem ze powinienem na wybieraku coś pogrzebać ale nie wiem za bardzo ja i co bo ta maże mieć troszkę inaczej wybieranie biegów niż tamta ale tutaj się nie rejteruje wiec narazie nie ruszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...