Skocz do zawartości
IGNOROWANY

quattro - czy to przegub?


vdm

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam maly wqrw... Probem,

Podczas jazdy na 3,4,5 biegu podczas przyspieszania i hamowania na biegu slychac gluchy cykliczny halas ktory wraz z predkoscia zwieksza czestotliwosc. Wrzucajac na luz wydaje mi sie, ze prawie tego nie slychac, tak samo jak utrzymuje stala predkosc ten glos cichnie :eusathink:

Waszym zdaniem czy moze to byc probem z przegubem ze pod obciazeniem zaczyna halasowac?

Pozdro :hi:

---------- Post dopisany at 13:50 ---------- Poprzedni post napisany at 13:47 ----------

A zaznaczam, ze po wymianie na zimowki slychac bardziej niz na letnich kolach (na letnich cos slyszalem, ale mysalem ze to moze opony juz sa do du...y):kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie, tylko minimalnie go slychac na luzie,

ale pod obciazeniem w calej okazalosci :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie (tylko to było b5 nie wiem czy można to tak porównywać) jak wrzuciłem na luz a był przegub do wymiany to było słychać huczenie :whistling:

dawałeś ostro zimą na śniegu ? :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musialem sprawdzic co to quattro :decayed:

W skrzyni padlo lozysko, a ze znalazlem na allegro skrzynie o tym samym oznaczeniu za 550 zl to jest juz w aucie od ponad pol roku.

Olej + sprzeglo wymienione, w dyfrze olej tez wymieniony, tylko dwumasy nie ruszalem bo ponoc byla ok.

Od jakiegos czasu, moze 2 miesiecy cos lekko slyszalem, ale tak jak pisalem, myslalem ze to problem z oponami letnimi, a tu ZONK na zimowych elegancko slychac :kwasny:

Moze to znowu skrzynia, albo podpora walu? Ale mam wrazenie ze to od kola lewego przedniego idzie :eusathink::eusathink:

---------- Post dopisany at 21:09 ---------- Poprzedni post napisany at 14:46 ----------

Muszę sprawdzić dokładnie tarcze i klocki bo właśnie wróciłem ze wawy i po drodze zapaliła się kontrolka od układu hamulcowego.

Moze tarcza ma bicie, albo cos innego :eusathink:

---------- Post dopisany 06-12-2013 at 13:49 ---------- Poprzedni post napisany 16-11-2013 at 21:09 ----------

Sprawdziłem tarcze i klocki, podmieniłem koła i nic.

Pany, jakie są objawy padającego przegubu wewnętrznego, bo mój mechanik właśnie to obstawia? :eusathink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że morze to być łożysko koła przy skręcaniu słychać bardziej lub mniej ?

---------- Post dopisany at 16:04 ---------- Poprzedni post napisany at 15:48 ----------

jeżeli to łożysko to wyjdzie gdy będziesz skręcał w jeździe powiedzmy jadąc 60 kmh i skręcając raz w lewo raz w prawo dodam tylko że bardziej dociążone koło zaczyna bardziej huczeć czyli skręcając w prawo dociążone mamy lewe przednie koło jest to reguła sprawdzona chociaż zdarzyło mi się 1 raz tego nie odczuć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma różnicy w dźwięku skrecajac podczas jazdy, raczej to nie łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by było w taki wypadku podnieść na podnośniku łapowym i rozpędzić go powiedzmy tak do 200 wyrzucić na luz i zgasić silnik i przysłuchiwać się poszczególnym łożyskom lub podczas rozpędzania auta na podnośniku do tego potrzebne są dwie osoby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by było w taki wypadku podnieść na podnośniku łapowym i rozpędzić go powiedzmy tak do 200 wyrzucić na luz i zgasić silnik i przysłuchiwać się poszczególnym łożyskom lub podczas rozpędzania auta na podnośniku do tego potrzebne są dwie osoby

sprawdzę, dzięki za podpowiedź

na forum passata gość miał te same objawy

Dziwne objawy przegubu wewnętrznego

tu inny

przeguby wewnetrzne

i jeszcze jeden przypadek

Volkswagen Touran | czy to przegub wewntrzny??? | VOLKSWAGEN Forum

tak więc w tym tygodniu wpadam do mechanika, demontaż, na stół i zobaczymy czy to przegub wewnętrzny

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...