Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5 ADP] Wyciek na wybieraku skrzyni biegow


dax6

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wyciek na wybieraku skrzyni biegow. Troche mnie to denerwuje , bo musze sprawdzac co pewien czas stan oleju w skrzyni.

Czy uszczelniacz mozna wymienic bez demontazu skrzyni i jaki uszczelniacz tam nalezy zastosowac ?

Moze ktos przerabial ten temat i jest w stanie udzielic paru wskazowek praktycznych..

pozdrawiam

dax6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem ten sam problem z jednym z moich klientów - w skrzyni biegów było ok. 0,5 litra oleju za dużo. Stało się tak, bo klient pojechał wymienić olej do innego mechanika. Po spuszczeniu i wlaniu odpowiedniej odmierzonej ilości oleju i wymianie uszczelniacza problem zniknął. Uszczelniacz założyłem uniwersalny - dopasowany rozmiarem z motocykla. Z tego co pamiętam do skrzyni ma wejść ok. 1,25 litra, a do przelania przez korek wlewowy wchodzi 1,75 l. z tąd ten problem.( dane mogą być nie dokładne, bo piszę z pamięci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki serdeczne , ze podzieliles sie swoja wiedza , ale nic mi to nie dalo :-)

Nadal nie wiem , czy nalezy demontowac skrzynie biegow do wymiany uszczelniacza , czy mozna to zrobic jakos z zewnatrz ?

Jaki uszczelniacz zastosowac ? Tez zero pojecia. Teraz wiem , ze mozna zastosowac uniwersalny - ale rozmiar czy typ to tez narazie nie wiadomo.

Gdybym mogl cie poprosic o bardziej konkretna wypowiedz na ten temat , to pewnie przyniesie korzysc tez innym uzytkownikom A4 z podobnym problemem

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładne dane to:

- ilość oleju - 2,25 litra

- uszczelniacz 16x24x6

Przed założeniem nowego uszczelniacza warto posmarować wałek wybieraka niewielką ilością smaru. Niech was nie przeraża to, że po wlaniu oleju ten nie wycieka przez otwór korka wlewowego - to jest normalne - jego poziom ma być trohę niższy.

Pozdrawiam i życzę miłej i owocnej pracy.

Mam nadzieję, że byłem pomocny w tej sprawie.

Napisz co i jak.

Cześć !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź najpierw ile jest oleju w skrzyni - spuść cały olej i wlej odpowiednią ilość, umyj z oleju, wyczyść. Potem pojeździj trochę i zobacz czy cieknie. Jeśli dalej będzie lało to zdemontuj cięgno przy ośce wybieraka i wydłub go ostrożnie śrubokrętem. Przy wkładaniu nowego uszczelniacza uważaj żebyś nie uszkodził wybieraka.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odgrzeje temat aby nie zakłądać drugiego.

Mozna ten uszczelniacz wybieraka wymienić bez zdejmowania skrzyni ?

bede wdzieczny za informacje - temat można powiedziec na gorąco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno można bo ja się za to zabieram w weekend więc Ci powiem.. Ale wystarczy poduchy wyjąć i skrzynia zejdzie w dół a tyle wystarczy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...