Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Obniżenie zawieszenia - jakie ?


gofer86

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Może temat już oklepany, ale chciałbym w jednym miejscu zebrać informacje na temat obniżenia zawieszenia w naszych audiczkach. Sam przymierzam się do położenia mojej B8-ki niżej bo ta koza :facepalm: to kiepsko wygląda - nawet na 16". I już tak od 3 miechów poszukuję informacji jakie springi ? jakie amory ? czy zmieniać amory na utwardzone? itp.

Mam dwie opcje do wyboru w zależności od budżetu :decayed:

najtańsza- amorki zostawić takie jakie mam 1BA i zmienić springi (-20mm MTS; albo Eibach -35/30mm lub inne jakie polecacie) : koszt około 600 - 700zł

trochę drożej - sprężyny takie jak wyżej i wymienić amorki na używane S-line ? albo na nowe utwardzone np. Sachs Adventage ? : koszt około 1700zł

Zwracam się z prośbą do osób które już coś w tym temacie zrobiły, aby podzieliły się swoim doświadczeniem. Jeżeli to nie tajemnica to poproszę o wpisy które będą zawierały informacje: jakie zawieszenie było (1ba,1be itp.)?, nacisk na osie, jakie zostały wprowadzone zmiany, i jaki efekt i jakie są odczucia po zmianie ? bardzo mile widziane zdjęcia.

Opis Waszych prac bardzo pomoże w podjęciu decyzji czy ? i jak wymieniać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj orginału 1BV ( s line) Kupiłem u tego sprzedawcy nówka zawias ,w tej samej cenie :kox:.Bardzo pomocni byli koledzy Wrclaguna i H4mm3R :thankyou2:Audi A6 C6 4F0 S6 S-Line komp. Amortyzatory Spręży (3644720408) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj orginału 1BV ( s line) Kupiłem u tego sprzedawcy nówka zawias ,w tej samej cenie :kox:.Bardzo pomocni byli koledzy Wrclaguna i H4mm3R :thankyou2:Audi A6 C6 4F0 S6 S-Line komp. Amortyzatory Spręży (3644720408) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

a jak wygląda sprawa doboru sprężyn, musiałeś mieć dużego farta ze udało ci się kupić z takimi springami aby siadło równo tzn. i przód i tył, w mojej byłej B6 nie było tak kolorowo i przód siedział wyżej,

a jak siadło u ciebie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w B8 jest podobna sytuacja jak w B6/B7 :kwasny:

jak żyć panie premierze ? jak żyć :facepalm:

ps. Grześ a jak ty oceniasz komfort jazdy na springach -40mm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukaj orginału 1BV ( s line) Kupiłem u tego sprzedawcy nówka zawias ,w tej samej cenie :kox:.Bardzo pomocni byli koledzy Wrclaguna i H4mm3R :thankyou2:Audi A6 C6 4F0 S6 S-Line komp. Amortyzatory Spręży (3644720408) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

a jak wygląda sprawa doboru sprężyn, musiałeś mieć dużego farta ze udało ci się kupić z takimi springami aby siadło równo tzn. i przód i tył, w mojej byłej B6 nie było tak kolorowo i przód siedział wyżej,

a jak siadło u ciebie ?

Witam siadło idealnie sprzedający poinformował mnie co i jak z jakiego autka itd. ale ja nie wierny z wyżej wymienionymi kolegami konsultowałem temat(klasy wagowe :facepalm: ) ,efekt jest idealnie równo sprzedający wiedział dokładnie co ma .Fakt fuks przypasowało idealnie :banan:

O cenie nawet już nie wspomne :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzechu ty jeszcze tego nie ogarnąłeś :wink: ja sie nie pier**liłem w klasy wagowe :facepalm::decayed: amory sline +sprężyny FK -40 i jestem zadowolony :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego - napisz np. do Czaki22'ego - ma pełno zawsze takich rzeczy w cenie połowy zawieszenia przedstawionego powyżej w aukcji. Niestety, jak pisał WRC, B8 ma ten sam problem co B6/B7 - przód sterczy wyżej nieco niż tył, co można zniwelować innymi sprężynami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzewam temat, pytanko co do zmiany zawieszenia jest potrzebne? Chcę mieć takie jak w s-line, wystarczy kupić amortyzatory i sprężyny czy coś jeszcze? Ile może kosztować taki zestaw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...