Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Skrzynia manualna, wymiana oleju.

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Pomyślałem aby wymienić olej w skrzyni, przebieg 211tyś. raczej olej nie zmieniany.

Jeden ze znajomych mechaników coś mruczał że lepiej nie zaczepiać jak wszystko ok bo po wymianie może być gorzej.

Hmmm, co o tym myślicie? Wymieniać? Jeśli tak to co wlać?

pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

Opublikowano
lepiej nie zaczepiać jak wszystko ok bo po wymianie może być gorzej.

Hmmmm fajna teoria ale tak na prawde to gorzej być nie może najwyżej lepiej...

Ja proponuje ori olej z ASO. no chyba że Cię przeraża cena to zalej zamiennikiem np Castrol

Wymienisz i bedzie spokój na długi okres czasu :wink:

Opublikowano
  • Autor

Jak mam sprawdzić jaki olej do mojej skrzyni, oraz ile go tam trzeba?

Czy bezpiecznie jest kupić na allegro oryginalny piszą ze taki jak w ASO, jeszcze nie sprawdzałem ale czuję że taniej.

Opublikowano
Jak mam sprawdzić jaki olej do mojej skrzyni, oraz ile go tam trzeba?

Czy bezpiecznie jest kupić na allegro oryginalny piszą ze taki jak w ASO, jeszcze nie sprawdzałem ale czuję że taniej.

Odpuść sobie Allegro..kupuj w pewnym źródle

Najlepiej zadzwoń sobie do ASO podasz dane pojazdu i dostaniesz info jaki olej i ile go wchodzi ...

Myslę ze też masz G 052 911 A SAE 75W90 to jest syntetyk ori do manualnej skrzyni potrzebujesz minimum 2,25 .Litra :wink:

Opublikowano

Aby nie zakładać nowego wątku podepne się pod kolegi temat.

U mnie olej w skrzyni też raczej nie był wymieniany. Nie woem czy to właśnie jest powodem takiego objawu że gdy temperatury są tak minusowe to ciężko jest wbić pierwszy bieg. Jak się rozgrzeje auto to wtedy biegi wchodzą łagodnie. Latem nie ma problemu z wbiciem pierwszego biegu.

Opublikowano
Aby nie zakładać nowego wątku podepne się pod kolegi temat.

U mnie olej w skrzyni też raczej nie był wymieniany. Nie woem czy to właśnie jest powodem takiego objawu że gdy temperatury są tak minusowe to ciężko jest wbić pierwszy bieg. Jak się rozgrzeje auto to wtedy biegi wchodzą łagodnie. Latem nie ma problemu z wbiciem pierwszego biegu.

Wymienić olej nie zaszkodzi z tego co opisujesz to moze wymiana pomóc, bo nie wiadomo czy nie wlany został przez po przedniego własciciela czasem innej gęstości olej... A na to tak wskazuje ...

Ja na Twoim miejscu bym wymienił .ale decyzja nalezy do Ciebi:wink:

Opublikowano
lepiej nie zaczepiać jak wszystko ok bo po wymianie może być gorzej.

Hmmmm fajna teoria ale tak na prawde to gorzej być nie może najwyżej lepiej...

Ja proponuje ori olej z ASO. no chyba że Cię przeraża cena to zalej zamiennikiem np Castrol

Wymienisz i bedzie spokój na długi okres czasu :wink:

Castrol do skrzyni biegów to dobry pomysł w przeciwieństwie do oleju silnikowego :wink:

Opublikowano
lepiej nie zaczepiać jak wszystko ok bo po wymianie może być gorzej.

Hmmmm fajna teoria ale tak na prawde to gorzej być nie może najwyżej lepiej...

Ja proponuje ori olej z ASO. no chyba że Cię przeraża cena to zalej zamiennikiem np Castrol

Wymienisz i bedzie spokój na długi okres czasu :wink:

Castrol do skrzyni biegów to dobry pomysł w przeciwieństwie do oleju silnikowego :wink:

Dobry jak ktos chce miec w zime kisiel w skrzyni. Ja nie polecam, przerabialem temat i szybko wrocilem do ori

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.