Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki i ile mat do wygłuszenia drzwi przednich ???


Bartollo

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie ile zejdzie mat na wygłuszenie drzwi przednich ?? z 20-25?? i jakie najlepiej wybrać ?? Przejrzałem allegro i natrafiłem na takowe :BOLL PROFESJONALNE MATY WYGŁUSZAJĄCE SKLEP LEGNICA (3685943314) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. i takie APP MIĘKKIE BITUMICZNE MATY WYGŁUSZAJĄCE 25X50 (3657149270) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. od szwagierka (dekarz) dostałem rolkę taśmy dekarskiej wurth'a 15cm x 10M. Nie wiem czy dokupić taśmy czy zastosować maty ?

Dzięki za wszelakie info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Generalnie najlepiej zastosowac maty bitumiczne z aluminium ( najlepiej zachowuja sie w CarAudio ), np. SilentCoat albo STP. ok 12 zł za mate.

Mi na zewnetrzna czesc przednich drzwi, zeszlo okolo 6-7 mat.

Cos takiego :

Silent Coat 2mm mata głusząca KlasaPremium Wroclaw (3711157945) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak , bitumy z aluminium i drzwi ciezsze o 7 kilo ,a po 2-3 zimach właściwości spadają do 10% , gdyż poprostu się kruszą . Tylko butyle .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Brachi, polecam lekture, po co wlasciwie maty bitumiczne z aluminium.

Zalozony temat, nie dotyczy trwalosci mat bitumicznych, ani trwalosci zawiasow, dociazonych drzwi, prawda ? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem ,że bitum sie kruszy i dlatego traci swoje właściwości , poza oczywiście innymi wadami . Nieporozumieniem jest stosowanie takich mat w drzwiach w autach powyżej Fiata 125p . Co do lektury i doświadczeń to czytaliśmy na pewno podręczniki z dwóch różniących się szkół car-audio . Bitum mimo , że tańszy w perspektywie wyjdzie drożej . Tyle z mojej strony . Kasa Pana Bartollo , więc i decyzja należy do niego . Podaję pierwszy - lepszy link do aukcji ,gdzie jest wykres różnic właściwości butylu i bitumu oraz ile mat potrzeba na drzwi.

STP i SILVER MATA WYGŁUSZAJĄCA BUTYL DRZWI 75x53cm (3703138858) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie kolego Brachi :) krótko zwięźle i na temat :) teraz już wiem za co się brać :) Pozdro :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...