Skocz do zawartości
IGNOROWANY

pukanie srzypienie w przednim kole


bartek0386h

Rekomendowane odpowiedzi

Przed zostawieniem auta u mechanika tego problemu albo nie widziałem albo go po prostu nie było.

Byłem u mechanika na wymianie wszystkich amortyzatorów (miałem zawieszenie sportowe)przy okazji do wymiany nadawała sie lewa koncówka drażka i prawa osłona przegubu. Miałem tez zmienione felgi z 17 na 15 i inne opony. Ze sportowego auta zrobiła mi sie teraz niezła dorosła koza.

Teraz do rzeczy. Otóz przy mocniejszym skreceniu w lewo, najczesciej słysze to jak jestem jade na rondzie słysze jakies dzwieki jakby z lewej strony przy kole a moze z silnika nie wiem. Jezeli tylko przy skrecie i to tylko w lewo to raczej cos zawieszeniu chyba.

Mechanicy mi sprawdzili zawieszenie i powiedzieli ze jest ok oprocz tych 2 czesci co mi wymienili.

Mam pytanie czy mechanik mogł cos spierdzielic przy wymianie koncówki drązka albo amortyzatorów?

Skoro zawieszenie jest ok to skad sie bierze te pukanie czy skrzypienie?

Wkurza mnie to bo zapaciłem im kupe kasy a mam usterke ktróej wczesniej nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie poszedł któryś wahacz przy rozpinaniu/składaniu zawiasu. Sworzeń jak był zapieczony to mogli go dobić wybijając i pewnie jakaś tuleja odparzyła stąd skrzypienie (ja obstawiam mało delikatne obchodzenie się z wahaczami i nie ma w tym w sumie nic dziwnego bo mechanicy zazwyczaj to pier**lą i nikt nie będzie głaskał Twojego auta :grin:).

Te elementy mogły być na wykończeniu a przy robocie prawdopodobnie zostały dobite.

Przejrzyj wahacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie właśnie skrzypiał przedni dolny wahacz. A jak się skręciłem koła w lewo do oporu to czuć był przeskok i stuknięcie pochodzące właśnie od tego wahacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś zmienił mechanika, poczytał na forum o uszkodzeniach przegubów i sprawdził mimo wszystko te wahacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...