Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem z podnośnikiem szyby kierowcy POMOCY


hary111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Koledzy potrzebuję pomocy w niedzielę chciałem przewietrzyć samochód i po naciśnięciu przycisku opuszczania szyby zrobił się gwizd i szyba spadłą z hukiem w otchłań drzwi. Wczoraj wieczorem rozebrał tapicerkę i na spodzie drzwi leżą popękane zielone kawałki plastiku. Odkręciłem silnik podniosłem do góry szybę zablokowałem listewkami i można jeździć ale naprawić trzeba. Proszę o podpowiedzi co zrobić, czy muszę szukać całego podnośnika jeśli tak to jak go wymontować? Przyglądałem się całości i widzę że podnośnik jest nitowany do konstrukcji drzwi. Wszystkie odpowiedzi mile widziane

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że połamały Ci się plastikowe ślizgi, które umożliwiają przesuwanie a jednocześnie trzymają szybę na podnośniku.

Na alledrogo są "zestawy naprawcze, kupisz je za 30 zł z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz wymienić ślizgi koszt nie wielki trzeba wyjąć szybę całą oraz ramke szyb

zdejmuesz boczek dzwiowy odpinasz wtyczki potem znajdujesz sróby którę trzymają ramkę szyb są one widoczne bodajże na 13 klucz jeśli dobrze pamientam są 4 odkręcasz wyciągasz ramkę szyby potem całą szybę montujesz szybę wraz ze solizgami z poworotem w ramce wpinasz linki w te plasticzki(mają taką głowkę jak linka od hamulca w rowerze) składasz do kupy i wio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki wszystkim za pomoc znalazłem podobny temat w sam naprawiam i kolega xXPiotrekXx19 pomógł mi ogarnąć temat. Jutro kupię te ślizgi. Zmylił mnie kolor, bo te zamienniki są białe a po kształcie nie mogłem skumać czy są to te same ślizgi, bo moje się rozleciały na kilkanaście kawałków. Będzie zabawa w garażu tylko szkoda, że nie popsuło się w lipcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...